Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Oia

Upravit popis objektu

Středisko Oia

Na severozápadním výběžku ostrova Santorini leží jedna z nejkrásnějších vesniček – Oia. Místo, na kterém leží, bylo vytvořeno vulkanickou činností. V roce 1956 byla Oia téměř srovnána se zemí ničivým zemětřesením a z mnoha tisíců původních obyvatel jich zde zůstalo jen několik set. Společnými silami vybudovali vesničku znova, ještě krásnější a malebnější. Přestavba byla provedena velmi citlivě, takže Oia má dodnes tradiční vzhled, který dokonce nehyzdí ani jinde tak nápadná změť kabelů - při rekonstrukci  města byly položeny do země. A tak mohou i dnes návštěvníci obdivovat její kouzelnou atmosféru. Úzké dlážděné uličky, malé bílé domky s modrými dveřmi a modrými okenními rámy, barevné kupole kostelů, pestrobarevné květiny – to vše tvoří dokonalou harmonii se zářivými, dech beroucími večerními západy slunce.

Co v Oia ?

Někteří rekreanti se obávají, že Oia není pro velkou oblíbenost a vysokou návštěvnost příliš vhodná pro trávení klidné dovolené. Ale ti, kdo svou obavu překonají, nikdy nelitují. Mladí lidé sice mohou být zklamáni nepříliš bujarým nočním životem ve vesnici, i oni si však mohou nočních radovánek dosyta užít, a to v blízkém městečku Fira. Na ostatní čeká přímo v Oia bezpočet příležitostí k romantickým procházkám a posezení u dobrého vína a tradičních řeckých jídel v tavernách, restauracích a kavárnách. Obzvláště večeře na vrcholku útesů s nádherným výhledem na moře jsou neopakovatelným a nezapomenutelným zážitkem.

Aktivně odpočívat lze v Oia také při nakupování v místních obchůdcích se suvenýry. Kvalita zboží (například šperků nebo skla) je vyšší, než bývá v letoviscích tohoto typu zvykem, a také samotné obchody jsou příjemnější, mnohé jsou vybaveny osvěžující klimatizací.

Vítaným zpestřením dovolené v Oia může být návštěva námořního muzea, plného překrásných modelů lodí a starých map.

Procházkou se dostanete i do blízkého Ammoudi (dá se tam dojet i na motoce). Nebo po příkrých schodech do přístavu Armeni.

Oia a pláže

Dvě malé pláže v Oia jsou jako stvořené pro milovníky netradičních zážitků z dovolené. Schody, po kterých je možné se k plážím dostat, jsou tvořeny rovněž materiálem sopečného původu a svou příkrostí nedovolují turistům při odpočinku na slunci přespříliš zlenivět.

Kam se na Santorini jezdí?

Z České republiky se na Santorini jezdí hlavně do středisek Agios Georgios, Akrotiri, Ammoudi, Exomitis, Fira - hlavní město, Imerovigli, Kamari, Megalohori, Oia, Paradisi, Perissa a Perivolos.

Tipy na hotel ve středisku Oia

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Oia. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Oia.

Perivolas

Perivolas ****

Hotelový komplex, postavený na Santorini v kykladském stylu na výběžku v městečku Oia, známém úchvatnými západy slunce. Zcela netradiční objekt, částečně zabudovaný do skály, patří svou polohou i vybavením k nejzajímavějším hotelům v Řecku.

Delfini Villas

Delfini Villas ****

Luxusní komplex Delfini Villas nacházející se na idylickém místě Santorini s úchvatným výhledem na Calderu, přímo v městečku Oia doporučujeme všem klientům, kteří vyhledávají romantická místa se spletí bílých uliček plných krámků, taveren s posezením přímo na útesu. Doporučujeme i klientům, kteří se rozhodnou pro sňatek třeba při romantickém západu slunce.