Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agia Paraskevi

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Agia Paraskevi, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Název
Ubytování
Cena s poplatky od
skiathos_agia_paraskevi_telis (1).jpg Telis
Studio
16 490 Kč Slevy
skiathos_agia_paraskevi_villa_platanias_1.jpg Villa Platanias
Rezidence
28 890 Kč Slevy

Středisko Agia Paraskevi

Oblíbený resort Agia Paraskevi se ukrývá v malebné zátoce na jihu ostrova Skiathos, jen necelých 10 kilometrů od hlavního města. Název získal podle stejnojmenného kostela, který se nachází blízko jedné z pláží. Tam se také každoročně v červnu slaví náboženský svátek na jeho počest.

Agia Paraskevi a pláže

Agia Paraskevi je ideálním místem letní relaxace na písčité pláži v záplavě horkých slunečních paprsků. Nejčastěji sem přijíždějí rodiny s dětmi, kterým obzvláště vyhovuje jemný zlatavý písek, který zvolna přechází do klidné a čisté mořské vody. Koupání v těchto místech je tedy zcela bezpečné jak pro malé děti, tak pro neplavce nebo ty, kdo mají z vody respekt. Výjimkou tu není potkat mladé i starší páry na romantických procházkách nebo při lenošení na pobřeží. Ti, kdo kypí energií a touží ji patřičně vybít, nechť se ponoří do vodních sportů, třeba vodního lyžování, plachtění, jízdy na lodích a skútrech či paraglidingu. Trpělivé povahy mohou zase zakusit rybaření. Jestliže máte raději pěší túry, vydejte se do okolních lesů a hájů, které se ve své záplavě tmavé zeleně svažují až ke břehům ostrova.

Co v Agia Paraskevi ?

Ubytovat se můžete podle finančních možností jak v luxusních hotelech, tak skromnějších pokojích s vlastním stravováním někde v soukromí. Pokud zvolíte druhou z možností, určitě byste si ale neměli nechat ujít některou z místních taveren a ochutnat nějakou řeckou specialitu a víno z domácí produkce.

Nakupováná

Nákupní možnosti v Agia Paraskevi nejsou zrovna široké, a tak pokud sháníte něco víc než základní potraviny, běžné zboží nebo suvenýry, musíte vyrazit do hlavního města. Je to jen pár kilometrů. Buď využijte autobus nebo vodní taxi. Tím zabijete dvě mouchy jednou ranou – uděláte si pěkný výlet a nakoupíte vše potřebné.

Ruch v Agia Paraskevi

Příliš hojný noční život v Agia Paraskevi nehledejte. Jen některé větší hotely mají svůj vlastní večerní a noční program. Nicméně tento resort rozhodně nepatří k vyhlášeným večírkovým destinacím. Po západu slunce se většina návštěvníků vydává do taveren a kaváren k příjemnému posezení nebo procházkám. Více možností nočního veselí najdete v hlavním městě, které je jen kousek odsud.

Kam se na Skiathos ještě jezdí?

Na Skiathos se jezdí ještě do středisek  Agia Paraskevi, Achladia, Kanapitsa, Koukounaries, Megali Ammos, Platanias, Skiathos, Troulos a Vromolimnos

Tipy na hotel ve středisku Agia Paraskevi

Villa Platanias


Vila se nachází v klidném prostředí plném zeleně. V nedaleké osadě Agia Paraskevi je obchod, taverny a také zastávka místní autobusové dopravy, která Vás za pár minut zaveze k dalším krásným písečným plážím této oblasti do hlavního města Skiathos.

1.

Telis

2-3 lůžka bez stravování - možnost dokoupení snídaní

2.

Vila Karina

Studia Vila Karina leží v udržované zahradě 150 m od překrásné písečné pláže Kolios Beach, v malé vesničce Agia Paraskevi. Tato vesnice se skládá převážně s hotelů, několika původních řeckých domků, supermerketů, barů, restaurací a kostela. Nejbližší supermarket je cca 30 m. Agia Paraskevi má časté autobusové spojení s okolními plážemi a hlavním městem.

3.

Magdalena

Studia Magdalena jsou umístěna v hezké a udržované zahradě na klidném místě, 9 km od centra města Kos, 10 km od letiště.

4.