Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Koukounaries

Upravit popis objektu

Středisko Koukounaries

Koukounaries, oblíbené letovisko v nejzápadnějším cípu ostrova Skiathos, se nachází pouhých 12 kilometrů od hlavního města a je obestřeno nádhernou zvlněnou krajinou porostlou hustými keři, olivovníky a vzrostlými borovicemi, tolik typickými pro většinu řeckých ostrovů. Díky nádherné pláži, která je prý nejkrásnější na celém území, se řadí mezi nejfrekventovanější lokality Skiathosu. Ubytovací možnosti zahrnují hotely, soukromé pokoje a kempování, zkrátka podle toho, co dovolí vaše kapsa.

Pláž u Koukounaries

Již zmíněná pláž se kromě svého věhlasu může pochlubit jemným pískem, který lemuje břehy Egejského moře. Má bílou barvu, která však při odlescích slunečních paprsků vytváří dojem doslova rozlitého zlata. Voda je tu mělká, čistá a průzračná, a tak zcela bezpečná pro děti i jejich rodiče, stejně jako pro méně zdatné plavce. Ti, co si více věří a mají dobrodružnější povahu, jsou připraveny vodní sporty. Nechybí samozřejmě nezbytné občerstvení.

Co v Koukounaries

Přes vysokou popularitu je však Koukounaries poměrně klidným střediskem, kde většina lidí tráví svůj čas na pláži, procházkami po okolí  nebo v tavernách, barech a restauracích. Tam si můžete dopřát nějakou tradiční dobrotu, nejlépe rybu nebo oblíbené jehněčí. Kdo nerad experimentuje, může se držet při zemi v zařízeních, která servírují nám bližší kontinentální kuchyni. Jestliže jste milovníky vína, ochutnejte to zdejší. Ani večery v letovisku neprobíhají nijak dramaticky a spíše se odehrávají v duchu procházek a klidné zábavy nad sklenkou a prostřeným stolem. Pokud se vám však zasteskne po bujařejší zábavě, vyrazte do nedalekého hlavního města.

Okolí Koukounaries

Okolí s množstvím lesů a hájů v přírodní rezervaci je příhodné pro pěší túry.

Kam se na Skiathos ještě jezdí?

Na Skiathos se jezdí ještě do středisek  Agia Paraskevi, Achladia, Kanapitsa, Koukounaries, Megali Ammos, Platanias, Skiathos, Troulos a Vromolimnos

Tipy na hotel ve středisku Koukounaries

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Koukounaries. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Koukounaries.

Muses

Muses ***

Menší rodinný hotel se nachází na ostrově Skiathos v klidné části oblíbeného letoviska Koukounaries nedaleko chráněného území u jezera Strofilia obklopeného rozlehlým borovicovým porostem. V několika nízkých bungalovech v zahradě jsou příjemně zařízené pokoje, kde najdete klid daleko od ruchu velkoměst. V komplexu je sladkovodní bazén s barem a typická řecká taverna s výbornou domácí kuchyní, kterou si všichni klienti pochvalují.

Lakes studia

Lakes studia ***

Nedávno zrekonstruovaná studia Lakes s bazénem a výhledem na nedaleké jezero, se nachází v oblíbeném letovisku Koukounaries na Skiathosu. Místní pláže patří k nejkrásnějším na ostrově, jemný žlutý písek a pozvolný vstup do moře je ideální pro malé děti, které zde v létě doslova soutěží o nejhezčí hrad z písku.