Přihlášení

Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Skiathos

Oblast
Typ střediska Klidné

Středisko Skiathos

Město Skiathos je typickým řeckým přístavním městem. Centrum tvoří úzké, kameny dlážděné uličky složené z tradičních bílých domečků. Malebná zákoutí plná rozkvetlých muškátů se střídají s malými náměstíčky. Bohužel původní architektura už je místy poněkud narušena vzrůstajícím turistickým ruchem, takže vedle tradičních malých taveren zde naleznete i luxusní restauranty nabízející světovou kuchyni a dokonce Mc Donalds.

Přestože se Skiathos postupně stává kosmopolitním městem přizpůsobeným turistické poptávce, naleznete zde připomínky slavné minulosti jako například muzeum Alexandrose Papadiamantise - slavného spisovatele a zdejšího rodáka. Minout byste neměli ani poloostrov Bourtzi s divadlem pod širým nebem.

Co v Skiathosu?

Dnešní Skiathos nabízí širokou škálu možností zábavy. Jsou zde hudební kluby a diskotéky. Nepřeberné množství taveren, restaurací a barů. Ve zdejších obchodech naleznete zastoupení veškerého sortimentu potravin, oblečení, plátových potřeb, tolik oblíbených suvenýrů i uměleckých předmětů.

V okolí se nacházejí příjemné písečné pláže (přímo u města pláž Megali Ammos), za kterými můžete na i výlet okolo ostrova.

Ze skiathosu jezdí pravidelné autobusové linky prakticky po celém ostrově. Zdejší autobusy jsou čisté a jezdí podle jízdních řádů.

Kam se na Skiathos ještě jezdí?

Na Skiathos se jezdí ještě do středisek  Agia Paraskevi, Achladia, Kanapitsa, Koukounaries, Megali Ammos, Platanias, Skiathos, Troulos a Vromolimnos

Tipy na hotel ve středisku Skiathos

Kassandra Bay

Přímo na písčito-oblázkové pláži Vasilias Beach, v udržované zahradě je postaven příjemný třípatrový hotel Kassandra Bay. Necelé 3 km ho oddělují od hlavního města Skiathos a od letiště asi 4 km. V blízkosti hotelu se nachází autobusová zastávka.

1.

Mandraki Village Boutique

Hotel Mandraki Village je postavený necelých 250 m od krásné písečné pláže Kukunaries, také nedaleko od hlavního města Skiathos. Na zmiňovanou pláž se dostanete po cestě podél jezera Strofilia. V pěším dosahu sa nachází i další známé pláže jako Banana Beach, Aghia Eleni a Mandraki Beach. V letech 2006-2007 prošel hotel Mandraki Village Boutique kompletní rekonstrukcí a tvoří ho celkem 8 dvoupatrových různobarevných budov rozprostřených v krásné zahradě plné olivovníků, keřů a ibišků, na ploše 10 000 m2. Nejbližší restaurace a bary jsou vzdálené necelých 500 m. Hned před hotelem je autobusová zastávka, stejně jako minimarket a půjčovna kol.

2.