Přihlášení

Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agnontas

Oblast
Typ střediska Klidné

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Název
Ubytování
Cena s poplatky od
11986 Vithos studia
Studio
7 271 Kč Slevy

Středisko Agnontas

Středisko Agnontas je malé přímořské městečko s přístavem. V případě velkého větru zde přistávají i trakty, které jinak směřují do hlavního města Skopelosu.

Navzdory přístavu je zde velmi čistá voda, pláž je spíše menší. Jde o klidné letovisko. Přesto tu najdete několik taveren s obvykou nabídkou řecké kuchyně.

Pěší výlety

Komu nestačí malá pláž v Agrontas, může se pěšky vydat na 1,5 km vzdálenou písečnou pláž Limnonari. Asi 2 km na druhou stranu leží výběžek Amarandos. Cesta k němu vede po nezpevněné stezce částečně lesem.

Agrontas má autobusové spojení s hlavním městem i okolními středisky.

Tipy na hotel ve středisku Agnontas

Vithos studia

Dům Vithos byl postaven v boční uličce rybářské vesničky Agnontas, což v překladu znamená "mořské dno". Agnontas leží jen cca 8 km od hlavního města Skopelos a z jeho malého, ale neskutečně malebného přístavu každý večer vyplouvají rybářské loďky, aby mohly zásobovat místní vyhlášené taverny čerstvou dávkou ryb a chobotnic. Agnontas dostal název podle slavného atleta Agnonta, který vyhrál v běhu na Olympijských hrách v r. 569 před Kristem a jeho loď zde v témže roce i přistála. V Agnontas se borovice doslova dotýkají tyrkysového moře a západy slunce jsou zde unikátní! Kromě výborných rybích taveren v této malé vesničce najdete i plážový bar, kavárnu, půjčovnu motorových člunů, malý supermarket a autobusovou zastávku. Dům se studii Vithos vás přivítá upravenou předzahrádkou s pohodlným společným posezením, zahradním grilem ve stínu vinné révy a citrónovníků a amforami osázenými květy.

1.