Přihlášení

Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Galissas

Oblast
Typ střediska Klidné

Středisko Galissas

Rekreační středisko Galissas patří k těm nejlepším, nejhezčím a také co do velikosti nejrozsáhlejším lokalitám určeným k odpočinku a relaxaci na ostrově Syros. Právě proto sem přijíždí nejvíce turistů. Galissos leží jen zhruba 8 kilometrů od hlavního města Ermoupolis, a tak je snadno dostupné autem, na motorce, jízdním kole, případně delší procházkou. Ideální však je, pokud zůstáváte přímo v lokalitě a k pláži jen seběhnete od hotelu, penzionu nebo z kempu.

Pláže u Galissas

Pláž v letovisku Galissas je pokryta jemným pískem, a to i na mořském dně. Přístup do vody je mělký a velmi pozvolný, takže je toto místo vhodné i pro méně zdatné plavce a rodiny s malými dětmi. Díky čistotě vody a celkové kvalitě pláže se středisko honosí oceněním EU zvaným „modrá vlajka“, jímž se mohou pochlubit jen ti nejlepší. Svým návštěvníkům nabízí Galissas veškerý servis a komfortní služby v podobě lehátek, slunečníků, převlékacích kabin, toalet a sprch. Celkovou příjemnou atmosféru resortu dotváří okolní zeleň, která navíc chrání zátoku před nadměrným větrem. Přesto je pláž vhodná k vodním radovánkám a sportu všeho druhu – od surfingu přes šlapadla až po jízdu na loďkách. Kdo má radši pohyb na souši, může využít hřišť na různé míčové hry a atrakce pro děti. Pro dospělé nechybí noční zábava v barech a diskotékách s reprodukovanou i živou hudbou. 

Nedaleko Galissas se nachází ještě jedna zajímavá pláž zvaná Armeos v malé modré zátoce, která má ale zcela jiný charakter. Je spíš komornější a poskytuje více soukromí. Sice nenabízí žádné služby, zato potěší každého, kdo má raději klid nebo preferuje koupání bez plavek. Pláž je dostupná po souši i po moři na loďce nebo skútru.

Co v Galissas

Městečko, ke kterému pláž přináleží, je inspirativním místem k procházkám a drobným nákupům, případně k občerstvení v některé z taveren. Na kopci nad pláží si nenechte ujít zbytky starého opevnění a hradu, který sloužil na obranu ostrova, a kapličky Agias Pakou, odkud se vám naskytne krásný výhled do okolí.

Video z Galissas

Sice je toto video velmi kratičké, ale je na něm vidět pláž v Galissas

Video

Tipy na hotel ve středisku Galissas

Benois

Ppříjemný jednopatrový hotel Benois je postaven jen 50 m od písečné pláže, v samém středu malé vesničky Galissas a pouhých 7 km od hlavního města ostrova Ermoupolis.

1.

Thalassia Thea - studia

Studia Thalassia Thea jsou postavena v kykladském stylu. Dům má vynikající polohu, je blízko místní pláže i centra městečka. Nedaleko od hotelu Thalassia Thea je zastávka místní autobusové dopravy, která Vás zaveze velmi rychle do překrásného města Ermoupolis.

2.