Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Kinira

Upravit popis objektu

Středisko Kinira

Poklidné rekreační středisko a malou vesničku Kinira, která se může pochlubit hned dvěma krásnými plážemi (viz pláž Kinira a Paradise Beach), nalezne každý příznivec letního horka a malebného pobřeží na jihovýchodě ostrova Thassos. Kromě pláží vyniká Kinira překrásnou krajinou a bohatou historií. Ze břehů v oblasti Kiniry lze dohlédnout na protější malý neobydlený ostrůvek v soukromém vlastnictví, na kterém se nachází dům jeho majitelů. Ostrůvek je pokrytý skalisky a bujnými porosty borovic a olivovníků a dotváří typický, nezaměnitelný obrázek letoviska.

Co v Kinira ?

V obci se lze ubytovat zejména v soukromých penzionech a apartmánech. V několika tavernách a restauracích můžete okusit něco z místní kuchyně a obchůdky vám zase nabídnou základní potraviny a další potřeby. Kinira má za sebou pestrou historii spojenou především s těžbou zlata. Není proto divu, že zde byly nalezeny mnohé památky dávných věků, hlavně z období římské nadvlády, ale také zbytky byzantských lázní. Okolí nabízí mnoho tipů na výlety, hlavně ty pěší. Jestliže ale dostanete chuť na delší vyjížďku, vydejte se autobusem do hlavního města Thassos - Limenas

Pláže v Kiniře

Pláž Kinira, která přináleží k letovisku, je dlouhá a pokrytá pískem zlatavého odstínu, a to jak na souši, tak na mořském dně, které se tu pomalinku svažuje do hloubky, a tak vytváří příznivé a bezpečné prostředí pro malé děti a méně zdatné plavce. Voda je čistá, klidná, průzračná a kolem pláže je spousta krásné zeleně, které se daří díky množství pramenů v oblasti. Nespornou výhodou je, že nebývá přeplněná ani v hlavní sezoně.

Druhou pláží, kterou od té první dělí skaliska, je Paradise Beach, která je podobného rázu. Její písek je též zlatavý a čistá voda, skrz kterou vidíte až na samé mořské dno, vybízí k vodním radovánkám. I tady je dostatek mělčin pro dětské hry a bezpečné cachtání. A něco se najde i pro nudisty, kteří si oblíbily skalnatou část pláže.

uživatelka Lucie přidala:

O oblasti Kinira se zmiňuje i Herodotos ve své knize, nalézaly se zde zlaté doly - na východní straně hory Fanos /742m n.m./, nedaleko Paleochori se dodnes dochovaly důlní šachty. Francouzský geograf de Coincy se v r. 1920 ve své práci zmiňuje, že thassosští pastevci byli nuceni zahradit vchody do šachet kameny a větvemi, neboť se v nich ztrácela jejich zabloudilá stáda. Nedaleko pobřeží, severním směrem je vidět zelený ostrůvek Kinira, o kterém se uvádí, že býval útočištěm divokých králíků.

V Kinira jsou dvě písčité pláže, které odděluje skalnatý výběžek.

Do oblasti Kinira spadá i Lutro - v byzantském období rozvinutá osada, zachovaly se trosky dvou obranných věží z helenistického období a zříceniny chrámu.

Cca 5 km za Kinira, směrem na jih je nádherná Paradissos Beach.

 

Další střediska na Thassosu

Na Thassos se z České republiky jezdí hlavně do středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Tipy na hotel ve středisku Kinira

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kinira. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kinira.

Sylvia

Sylvia **

Hotel Sylvia s rodinnou atmosférou se nachází v zeleni, ve velmi  klidném prostředí letoviska Kinira na Thassosu, v bezprostřední blízkosti moře a oblázkové pláže. Písečná pláž je vzdálena cca 5 - 10 minut chůze.

Sylva

Sylva

Menší rodinný hotel Sylva je umístěný na klidném místě a blízko pláže, uprostřed rozlehlé a udržované zahrady, blízko malého letoviska Kinira s několika restauracemi, obchůdky a tavernami. Hotel Sylva leží 2,5 km od jedné z nejkrásnějších pláží ostrova ThassosParadise Beach a 10 km od pláže Chrissi Amoudia - Golden Beach – na obě pláže se pohodlně dostanete místní autobusovou dopravou.