Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Thassos > Katalog objektů > Turistická střediska > Thassos - Limenas

Turistická střediska: Thassos - Limenas

Upravit popis objektu

Hlavní město Thassos - Limenas

Hlavní město Thassosu Limenas je typickým přímořským řeckým městem. Z přístavu pravidelně jezdí trajekty do starověké Kavaly na pevnině i na výlety kolem ostrova.

V Limenasu naleznete starý i nový přístav, nepřeberné množství taveren barů a kaváren. Místní obchody nabízejí široký sortiment všeho zboží. Milovníci nočního života si přijdou na své na některé z diskoték.

Zachovalo se zde mnoho antických památek, většinou jde o vykopávky, sloupy a mozaiky. Je zde Archeologické muzeum. Mezi nejvýznamější památky patří rozhodně antický amfitátr nalézající se na překrásném místě nad městem. Archeologické práce zde stále ještě probíhají, ale i tak jsou vykopávky velmi zajímavé. Od divadla je překrásný výhled do okolí.

 

Další střediska na Thassosu

Na Thassos se z České republiky jezdí hlavně do středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Tipy na hotel ve středisku Thassos - Limenas

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Thassos - Limenas. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Thassos - Limenas.

Bella Casa

Bella Casa **

Pěkný apartmánový dům Bella Casa zaujme především méně náročné klienty, kteří vyhledávají pobytová místa v klidné lokalitě a přesto s dobrou dostupností hlavního města Thassos.

Penelopi

Penelopi **

Menší apartmánový dům Penelopi je situován v jedné z uliček klidné obytné části hlavního města Limenas na ostrově Thassos. Hosté dům snadno najdou, bělobu jeho fasády ze značné části pokrývá svěží zeleň břečťanu. Toto ubytování poskytuje skutečné soukromí během dovolené vzhledem na svou velikost a klidnější lokalitu. Přitom do rušného centra plného obchodů, taveren a kaváren je to na skok, pouze 250 m. Místní pláž je vzdálena 600 m, avšak díky dobrému spojení s celým ostrovem se dají dny trávit na kterékoliv pláži a večer si užívat živou atmosféru přístavního městečka.

Emy

Emy **

Menší apartmánový dům Emy se nachází přímo v hlavním městě ostrova Thassos – Limenas, cca 200 m od jeho rušného centra. Samotný dům je situován v klidnější části městečka, avšak za pár minut pěší chůze, asi po 300 m, se ocitnete na jedné z pláží města Limenas. Kolem pláže je dostatek restaurací a kaváren, během pobytu je ani nestihnete všechny otestovat. V samotném centru se nedá přehlédnout typická ulička s butiky, obchůdky se suvenýry a tradičními výrobky. Z domu Emy je to ráno na skok do pekárny a večer se ocitnete opět ve stejném centru, ale s vyhlášenými tavernami nabízejícími neodolatelné místní speciality.

Lina

Lina ***

Díky své poloze, bazénu a vybavení poskytuje apartmánový komplex Lina skutečné prázdninové pohodlí. Apartmánový komplex Lina se skládá ze dvou domů a je vsazen do rozlehlé zahrady s početnými olivovníky. Hosté domu rádi odpočívají a opalují se na prostorné terase u bazénu s barem. Do centra města Thassos s možností zábavy a nákupů se dostanete už po 500 m. Destinace - Thassos

Kouros

Kouros **

Pro koho je na dovolené prioritou relax v pečlivě upravované zahradě, avšak s rychlým přesunem do víru přímořského života, tak dům Kouros je ideální volbou. Dům je situovaný na rozlehlém pozemku, který tvoří zahrada s olivovníky. Ve stínu stromů mohou hosté u relaxace využívat zahradní nábytek, dětskou houpačku nebo odpočívat v altánku s velkoplošnou TV. Plot kolem záhrady je obrostlý vinnou révou, takže z cesty dům vypadá skutečně nenápadně. Destinace - Thassos