Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Trypiti

Upravit popis objektu

Středisko Trypiti

Malé a pokojné rekreační středisko s názvem Trypiti, i když není tak úplně letoviskem v pravém slova smyslu, rozdává radost všem příchozím na jihozápadě ostrova Thassos, asi 40 kilometrů od hlavního města. Veškeré dění se soustředí kolem pláže, kde vyrostlo několik ubytovacích zařízení a taveren.

Asi 3,5 kilometru od resortu se nachází jiný, zvaný Limenaria, kde můžete nalézt další pláže (viz Thassos pláže) a více možností různorodých aktivit. O dopravu se postarají pravidelné autobusové linky, případně lze zapůjčit si vůz či motorku a vyrazit na vlastní pěst. Stejně tak do hlavního města se dostanete autobusem nebo zapůjčenými dopravními prostředky.

Pláž u Trypiti

Pláž, která je centrem Trypiti, se táhne podél krásného zálivu a je tvořena širokým pásem písku zlatavého odstínu a oblázků. Čistá a průzračná voda slibuje příjemné koupání a sportovní vyžití. Můžete se třeba pustit do volejbalu, který je tu velmi oblíben. Kdo raději lenoší nebo si chce zkrátka jen odpočinout, tomu jsou k dispozici lehátka a slunečníky. Když se pohodlně natáhnete při pobřeží, můžete relaxovat a vychutnávat výhled na zalesněná pohoří. Mořské dno má malou svažitost, a tak poskytuje dostatek mělčiny pro dětské hry a plavecké pokusy nezkušených plavců či úplných neplavců. K dispozici je malé dětské hřiště.

 

Další střediska na Thassosu

Na Thassos se z České republiky jezdí hlavně do středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

 

Tipy na hotel ve středisku Trypiti

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Trypiti. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Trypiti.

Rodon House

Rodon House ***

Příjemné a klidné prostředí studií a apartmánů Rodon House obklopených zelení zaručuje strávení odpočinkové dovolené na ostrově Thassos. V případě, že zatoužíte po rušnějším místě, stačí navštívit nedaleké městečko Limenaria.

Blue Dream Palace

Blue Dream Palace ****

Luxusní, moderně zařízený komplex patří k těm hotelům, které dělají čest svému názvu. Klidné prostředí přímoostrova Thassos  u krásné pláže jen umocňuje úžasný dojem, kterým na vás hotel působí. Samozřejmostí jsou perfektní služby a výhled na moře ze všech pokojů, prostě sen.

Chrissi vila

Chrissi vila

Vilka Chrissi se nachází v klidném prostředí ostrova Thassos, obklopena borovicemi a velkou zahradou, která zajišťuje naprosté soukromí, cca 150 m od pláže. Jednoduše zařízené dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, vlastní sociální zařízení, kuchyňský kout se základním vybavením, lednice, varná konvice, balkon s markýzou a židlemi k posezení,Tv, klimatizace. Vila Chrissi je ideální pro nenáročné klienty, kteří touží po relaxaci a klidu i pro rodinnou dovolenou (s menšími dětmi).

Tripiti

Tripiti ***+

Tento hotel je ideálním místem pro ty, kdo mají rádi Thassos a hledají božský klid a krásné koupání na nepřelidněné pláži.

Trypiti Bungalows

Trypiti Bungalows ***+

Moderní hotel je postaven na ostrově Thassos ve svahu a většina pokojů má krásný výhled na zátoku Trypiti s písečnou pláží (v moři se místy nacházejí kamenná plata), která je od hotelového bazénu vzdálená jen 250 m. Pokoje jsou ve 12ti samostatných budovách v zahradě, všechny jsou od poloviny června do poloviny září klimatizovány a mají balkon nebo terasu.