Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Zakynthos > Katalog objektů > Turistická střediska > Alikanas (Alykanas)

Turistická střediska: Alikanas (Alykanas)

Upravit popis objektu

Letovisko Alikanas (Alykanas)

Letovisko Alikanas (Alykanas) leží v bezprostřední blízkosti jiného resortu – Alikes (Alykes). Je však na rozdíl od něj o něco poklidnější a s menším množstvím turistů. Dělí je zhruba jeden kilometr a v podstatě na sebe navazují pobřežními plážemi. Oblast, kde se oba resorty nacházejí, se rozprostírá na severu ostrova Zakynthos, necelých 20 kilometrů od hlavního města. Své jméno nesou obě místa podle solných dolů, kterým se v řečtině říká právě „alykes“ a které můžete vidět za městem. Videa z Alikanas (Alykanas) můžete najít níže, přehled hotelů a zájezdů do střediska Alikanas (Alykanas) je na konci této stránky.

V místě najdeme dostatek ubytovacích kapacit pro každou peněženku – od hotelů, přes penziony a bungalovy až po pokoje a apartmány v soukromí. Stejně tak nabídka různých přidružených služeb je dostačující, ať už jde o stravování v tavernách a restauracích, tak nákupní možnosti v malých obchůdcích, kde lze zakoupit potraviny, běžné zboží denní potřeby a řadu nejrůznějších suvenýrů. V klasických řeckých tavernách můžete ochutnat něco z místních specialit, zejména pak v původní vesnici Alikanas, kde zažijete příjemné posezení s živou hudbou. Kdo preferuje rychlé občerstvení a mezinárodní kuchyni, je též k dispozici. Přestože je resort poměrně klidný, najdou se podniky, ve kterých to žije i v nočních hodinách.

Lékařská péče je v Alykes, ale na zavolání lékař dojede do hotelu / apartmáu v Alikanas.

Pláž v Alikanas (Alykanas)

Hlavní devizou letoviska je jeho pláž s písečným povrchem (pláž Alikanas). Díky mělkému vstupu do vody je ideální pro neplavce a malé děti; voda je tu obzvláště čistá a průzračná. Každý si navíc může pronajmout slunečník a lehátko (v roce 2009 5 Euro).

Co v Alikanas (Alykanas)?

Středisko spočívá v úrodné nížině plné olivovníků a téměř nedotčené přírody, a tak si nenechte ujít procházky do okolí a dalších pláží při pobřeží. Využít můžete vlastních nohou, jízdního kola, motorky, automobilu nebo veřejné dopravy, kterou představují pravidelné autobusové linky. V oblasti se nachází archeologické památky, které určitě stojí za pozornost. A v neposlední řadě láká moře k projížďkám na lodích, při kterých můžete zavítat třeba na prohlídku Modrých jeskyní nebo i pláže Navagio. V roce 2009 stál celodenní lodní výlet okolo ostrova s několika výše zmíněnými zastávkami 20 Euro. Ostatní pláže na na Zante jsou na Zakynthos - pláže. Do blízkého Alikes / Alykes se dá dojít pohodlnou procházkou po pláži nebo po sinici lemované krámky a tavernami.

Videa z Alikanas (Alykanas)

 

 

 

Uživatel MARI přidala:

Široká písečná pláž s extrémně pozvolným vstupem do moře (vhodné pro děti), tzv. Alikanas beach, a Agios Kiriaki beach s příjemně teplou vodou.

Pláže v Alikanasu se mohou pochlubit "modrou vlajkou čistoty vod". Severně od Alikanasu možno navštívit sirnou pláž zvanou Xigia (Xygia).

 

Popis Alykanas od dalších CK

Popis od CK Daniela Travel

Na severním pobřeží ostrova, asi 17 km od hlavního města, leží letovisko Alikanas. Ačkoliv patří mezi méně rušné, najdete zde na své letní dovolené širokou nabídku veškerých služeb, které k turistice patří, tj. řadu restaurací, taveren, obchodů, atd. Krásné posezení je rovněž v některé z restaurací na pobřežní promenádě (nedaleko od hotelu Valais). Nespornou předností této lokality je široká písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, tzv. Alikanas beach, a Agios Kiriaki beach. Samozřejmostí je krásná příroda, která obklopuje nabízené ubytovací kapacity. Ten kdo rád podniká výlety za poznáním a přírodními krásami ocení, že z Alikans to není daleko do hlavního města, nedaleko jsou také pláže směrem na sever (Xingi, Mikros Gialos) snadno se dostanete na západní pobřeží, atd. Cestovat můžete autem či motocyklem z půjčovny ale také veřejným autobusem, který několikrát denně jezdí do Zakynthosu, hlavního města ostrova.

 

Další střediska na Zakynthosu

Agios Sostis, Alikanas, Alikes, Amoudi, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limmi Keri, Tsilivi, Vassiliki, Volimes, Xehoriati

Tipy na hotel ve středisku Alikanas (Alykanas)

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Alikanas (Alykanas). Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Alikanas (Alykanas).

Alykanas Beach

Alykanas Beach ***

Přímo na pláži s jemným pískem, v zálivu Alykanas na Zakynthosu, byl postavený příjemný rodinný aparthotel Alykanas Beach. Jen 6 minut chůze ho odděluje od nejbližších obchodů a restaurací, několik barů objevíte hned u komplexu. Do sousední vesničky Alykes se dostanete příjemnou procházkou asi za 20 minut.

Venus studia

Venus studia

Dvoulůžková studia Venus, některá s možností přistýlky, jsou vybavena kuchyňským koutem, sociální zařízení, sprcha, balkon se zahradním nábytkem. Klimatizace v ceně. Všechna studia jsou v horním podlaží, z dálky výhled na moře. Studia se nachází v letovisku Alikanas na ostrově Zakynthos.

Letsos Studia & Apartmány

Letsos Studia & Apartmány ***

Komplex Letsos Studia & Apartmány se nachází 200 m od krásné písečné pláže na ostrově Zakynthos. Centrum města Alikanas je vzdáleno cca 100 m, Alykes potom 500 m. Město Zakynthos a letiště 16 km.

Zante Village

Zante Village ****

Hotel Zante Village se nachází na ostrově Zakynthos v klidné části letoviska Alikanas ve vzdálenosti cca 300 metrů od jeho centra. V blízkém okolí hotelu se nachází několik taveren, obchůdků a restaurací.

Kali Pigi

Kali Pigi

Apartmánový komplex Kali Pigi je umístěn v příjemné zahradě ve velmi klidné části letoviska Alikanas na ostrově Zakynthos, avšak leží i v blízkosti centra s tavernami, obchůdky, restauracemi a bary, tím se stává ideálním místem pro relaxační dovolenou.