Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Zakynthos > Katalog objektů > Turistická střediska > Alikanas (Alykanas)

Turistická střediska: Alikanas (Alykanas)

Upravit popis objektu

Letovisko Alikanas (Alykanas)

Letovisko Alikanas (Alykanas) leží v bezprostřední blízkosti jiného resortu – Alikes (Alykes). Je však na rozdíl od něj o něco poklidnější a s menším množstvím turistů. Dělí je zhruba jeden kilometr a v podstatě na sebe navazují pobřežními plážemi. Oblast, kde se oba resorty nacházejí, se rozprostírá na severu ostrova Zakynthos, necelých 20 kilometrů od hlavního města. Své jméno nesou obě místa podle solných dolů, kterým se v řečtině říká právě „alykes“ a které můžete vidět za městem. Videa z Alikanas (Alykanas) můžete najít níže, přehled hotelů a zájezdů do střediska Alikanas (Alykanas) je na konci této stránky.

V místě najdeme dostatek ubytovacích kapacit pro každou peněženku – od hotelů, přes penziony a bungalovy až po pokoje a apartmány v soukromí. Stejně tak nabídka různých přidružených služeb je dostačující, ať už jde o stravování v tavernách a restauracích, tak nákupní možnosti v malých obchůdcích, kde lze zakoupit potraviny, běžné zboží denní potřeby a řadu nejrůznějších suvenýrů. V klasických řeckých tavernách můžete ochutnat něco z místních specialit, zejména pak v původní vesnici Alikanas, kde zažijete příjemné posezení s živou hudbou. Kdo preferuje rychlé občerstvení a mezinárodní kuchyni, je též k dispozici. Přestože je resort poměrně klidný, najdou se podniky, ve kterých to žije i v nočních hodinách.

Lékařská péče je v Alykes, ale na zavolání lékař dojede do hotelu / apartmáu v Alikanas.

Pláž v Alikanas (Alykanas)

Hlavní devizou letoviska je jeho pláž s písečným povrchem (pláž Alikanas). Díky mělkému vstupu do vody je ideální pro neplavce a malé děti; voda je tu obzvláště čistá a průzračná. Každý si navíc může pronajmout slunečník a lehátko (v roce 2009 5 Euro).

Co v Alikanas (Alykanas)?

Středisko spočívá v úrodné nížině plné olivovníků a téměř nedotčené přírody, a tak si nenechte ujít procházky do okolí a dalších pláží při pobřeží. Využít můžete vlastních nohou, jízdního kola, motorky, automobilu nebo veřejné dopravy, kterou představují pravidelné autobusové linky. V oblasti se nachází archeologické památky, které určitě stojí za pozornost. A v neposlední řadě láká moře k projížďkám na lodích, při kterých můžete zavítat třeba na prohlídku Modrých jeskyní nebo i pláže Navagio. V roce 2009 stál celodenní lodní výlet okolo ostrova s několika výše zmíněnými zastávkami 20 Euro. Ostatní pláže na na Zante jsou na Zakynthos - pláže. Do blízkého Alikes / Alykes se dá dojít pohodlnou procházkou po pláži nebo po sinici lemované krámky a tavernami.

Videa z Alikanas (Alykanas)

 

 

 

Uživatel MARI přidala:

Široká písečná pláž s extrémně pozvolným vstupem do moře (vhodné pro děti), tzv. Alikanas beach, a Agios Kiriaki beach s příjemně teplou vodou.

Pláže v Alikanasu se mohou pochlubit "modrou vlajkou čistoty vod". Severně od Alikanasu možno navštívit sirnou pláž zvanou Xigia (Xygia).

 

Popis Alykanas od dalších CK

Popis od CK Daniela Travel

Na severním pobřeží ostrova, asi 17 km od hlavního města, leží letovisko Alikanas. Ačkoliv patří mezi méně rušné, najdete zde na své letní dovolené širokou nabídku veškerých služeb, které k turistice patří, tj. řadu restaurací, taveren, obchodů, atd. Krásné posezení je rovněž v některé z restaurací na pobřežní promenádě (nedaleko od hotelu Valais). Nespornou předností této lokality je široká písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, tzv. Alikanas beach, a Agios Kiriaki beach. Samozřejmostí je krásná příroda, která obklopuje nabízené ubytovací kapacity. Ten kdo rád podniká výlety za poznáním a přírodními krásami ocení, že z Alikans to není daleko do hlavního města, nedaleko jsou také pláže směrem na sever (Xingi, Mikros Gialos) snadno se dostanete na západní pobřeží, atd. Cestovat můžete autem či motocyklem z půjčovny ale také veřejným autobusem, který několikrát denně jezdí do Zakynthosu, hlavního města ostrova.

 

Další střediska na Zakynthosu

Agios Sostis, Alikanas, Alikes, Amoudi, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limmi Keri, Tsilivi, Vassiliki, Volimes, Xehoriati

Tipy na hotel ve středisku Alikanas (Alykanas)

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Alikanas (Alykanas). Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Alikanas (Alykanas).

Valais

Valais ***

Poloha hotelu Valais je cca 20 m od písčité pláže letoviska Alykanas na ostrově Zakynthos. V hotelu Valais je rodinná atmosféra, v hotelu je celkem pouze 40 pokojů, velká zahrada s bazénem a možností rychlého občerstvení po celý den, ale především bezprostřední blízkost písčité pláže s pozvolným vstupem do moře (voda je zde vždy příjemně teplá), to jsou přednosti, díky jimž je hotel Valais vhodný jak pro dospělé všech věkových kategorií, tak i pro rodiny s dětmi.

Plessas Palace

Plessas Palace ***

Rodinný hotel Plessas Palace disponující  recepcí, knihovnou, bazénem a dalšími službami se nachází 600 m od písečné pláže, v oblíbeném letovisku Alykanas. Centrum letoviska s obchůdky a tavernami je vzdálené pouhých 100 metrů.

 

Draganikos Studia

Draganikos Studia

Příjemný menší rodinný komplex studií Draganikos, která jsou jednoduše a účelně vybavena, se nachází v klidném prostředí letoviska Alykanas, pouhých 70 m od písečné pláže (lehátka a slunečníky za poplatek). Do centra letoviska Alykanas se spoustou obchůdků, taveren a barů dojdete pohodlnou procházkou během několika minut. Hotel se studii Draganikos doporučujeme klientům, kteří vyhledávají klidnou dovolenou v krásném prostředí poblíž moře. Oblast - ostrov Zakynthos.

Letsos Studia & Apartmány

Letsos Studia & Apartmány ***

Komplex Letsos Studia & Apartmány se nachází 200 m od krásné písečné pláže na ostrově Zakynthos. Centrum města Alikanas je vzdáleno cca 100 m, Alykes potom 500 m. Město Zakynthos a letiště 16 km.

Venus studia

Venus studia

Dvoulůžková studia Venus, některá s možností přistýlky, jsou vybavena kuchyňským koutem, sociální zařízení, sprcha, balkon se zahradním nábytkem. Klimatizace v ceně. Všechna studia jsou v horním podlaží, z dálky výhled na moře. Studia se nachází v letovisku Alikanas na ostrově Zakynthos.