Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Amoudi

Upravit popis objektu

Amoudi

Amoudi je malá vesnička na severo-východě ostrova Zakynthos. Je to poklidné místo s několika tavernami a pár obchody, které žije poklidným životem. Je tam klid, pohoda, spousta olivových hájů, vinic a pár menších písčitých pláží. Nedaleko (pěší procházkou) se dá dojít do přístaviště Psaroú a rovněž do hodiny chůze jsou vzdálená větší centra Alikanas a Alikes. Amoudi je ideální pro rodiny s dětmi, klid, pohoda, žádné diskotéky ani noční hluk, ale na druhou stranu pěšky či na půjčeném kole se dá dojet kamkoliv. V Amoudi je přímo půjčovna aut, 4kolek, skútrů i kol. S veřejnou autobusovou dopravou zde příliš nepočítejte. Autobus sem zajíždí pouze příležitostně.

Pláž v Amoudi

Pláž v Amoudi je písečná s pozvolným vstupem do vody. Pro svou vyjímečnou čistotu byla oceněna modrou vlajkou. Hodí se i pro milovníky šnorchlování.

Další střediska na Zakynthosu

Agios Sostis, Alikanas, Alikes, Amoudi, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limmi Keri, Tsilivi, Vassiliki, Volimes, Xehoriati

Tipy na hotel ve středisku Amoudi

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Amoudi. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Amoudi.

Achilion

Achilion

Na malém výběžku, který odděluje pláže Amudi a Ambula, s výhledem na obě tyto krásné pláže a na protáhlý ostrov Kefalonie, je postavený menší rodinný aparthotel Achilion. Na užší písečnou pláž vedou schody přímo od hotelového bazénu. Ambula - krásná dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je vzdálená jen 150 m.

Kozanos

Kozanos ***

Studia Kozanos se nachází ve vesničce Amoudi přímo nad menší pláží s pozvolným vstupem do vody, na kterou se schází po schodech. V okolí se nachází několik taveren a obchůdků. Do rušnějších letovisek Alikanas a Alikes lze dojít pěšky za cca 45 min. Hlavní město Zakynthos 14 km.

Studia Clear Horizon

Studia Clear Horizon **+

Studia umístěna v třípatrovém rodinném pensionu leží na ostrov2 Zakynthos ve vesničce Amoudi přímo nad menší pláží v zálivu na dohled sousedního ostrova Kefalonia. Místo disponuje několika obchůdky a tavernami, nebližší větší středisko je Alikanes dosažitelné asi za 45 minut pěší chůze.

Pelagos

Pelagos **

Uprostřed olivového sadu mezi letovisky Tsilivi a Alykanas na Zakynthosu leží Amudi. Dnes je tu pouze několik domů, hotelů, obchůdků a taveren a také nádherná pláž Ambula, která je určitě velkým lákadlem. Jen 120 m od ní, ve velké zahradě se stoly a slunečníky, je postavený dvouposchoďový dům Pelagos. 2-3 lůžková studia zařízená dřevěným nábytkem jsou připravená přijmout hosty, kteří hledají klid a soukromí malého střediska.

Panorama

Panorama **+

Bílá budova apartmánů Panorama je postavená jen kousek za domem Achilion, přibližně 90 m od pláže. Jako pro všechny kapacity v Amudi na Zakynthosu, i pro dům Panorama je typická pestrobarevná zahrada v okolí domu a rozlehlý volný prostor, který je bezpečný pro děti.