Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Zakynthos

Upravit popis objektu

Hlavní město Zakynthos

Zakynthos, Zante, Zacinto a nebo jen Chora, to jsou názvy pro hlavní město ostrova Zakynthos, které se nachází v nejvýchodnější části ostrova, které často díky své architektuře neslo i přízvisko " Benátky jihu". Ve městě o rozloze 45,788 km ² žije podle posledního sčítání v roce 2011 16.810 obyvatel. Asi nejvýraznější osobností, která z tohoto překrásného ostrova pocházela, byl básník a autor národní hymny Dionysios Solomos, na jehož poctu stojí na náměstí, které je podle něj pojmenováno pomník s jeho podobiznou. Dominantou celého města je přístav s moderní Marinou (Strata Marina) a vyhlídka Bochali  s benátskou pevností (1646), odkud je překrásný výhled na panorama celého města.

Město Zakynthos a kultura

Město je také kulturním centrem, naleznete zde několik muzeí. Solomonovo muzeum, obsahující sbírku rukopisů této velké osobnosti se nachází na Platia Ayiou Markou, dále je to Muzeum Zakynthos se sbírkou místních artefaktů a Muzeum byzantského umění, které se nachází na Solomonovu náměstí. Další zajímavou expozicí je sbírka ikon, která je umístněna v kostelu sv. Dionysiose.

Moderní Zakynthos

Nyní je město Zakynthos moderní metropolí se všemi vymoženostmi dnešní doby. Naleznete zde mnoho kaváren, barů, obchodů, včetně těch s luxusními značkami oděvů, obuvi i parfémů, až po malou otevřenou tržnici poblíž přístavu.

 

Historie

Jak již prokázaly mnohé archeologické vykopávky, ostrov a město Zakynthos byli obydleny již v době neolitu. První dochovanou zmíňkou o ostrově byla Homérova Iliada. Velkým mezníkem v nedávné historii bylo ničivé zemětřesení o síle 7,3 stupně Richterovy stupnice, které srovnalo většinu z původních budov se zemským povrchem. Tato smutná událost, která se datuje ke 12. srpnu 1953 doslova ochromila a poznamenala život zdejších obyvatel. Pouhé tři stavby byly této destrukce ušetřeny. Byla to katedrála sv. Dionysiose, budova Národní banky a kostel svatého Mikuláše, který stojí na nábřeží hlavního města. Zemětřesení se této lokalitě nevyhýbají ani v posledních letech, nicméně díky opatřením které ostrované při stavbě nových budov učinili je zde běžný život mnohem bezpečnější.

Tipy na hotel ve středisku Zakynthos

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Zakynthos. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Zakynthos.

Palatino

Palatino ****

Hotel Palatino nacházející se přímo v hlavním městě Zakynthos, v blízkosti jeho centra je vhodný zejména pro samostatné páry, kteří ocení jeho polohu. Nejbližší nákupní možnosti, taverny a bary jsou v blízkém okolí, letiště je vzdáleno 8km.

 

Diana

Diana ****

Hotel Diana nacházející se v hlavním městě Zakynthos, pouhých 200m od pláže je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů, zejména pak pro samostatné páry, kteří vyhledávají pobyt v blízkosti centra města s možnostmi procházek, nákupů a dalšího vyžití.