Řecko v detailech

Zobrazit

Zakynthos - Pláže: Navagio

Upravit popis objektu

Pláž Navagio je nejznámější pláží celého ostrova. Je dostupná pouze lodí a jedná se o 200 metrů široký a 100 metrů hluboký zářez do 50-200 metrů vysokých kopců a útesů. Povrch tvoří zářivě bílý písek. V roce 1980 zde ztroskotala pašerácká loď převážející cigarety a alkohol. Loď zde nechali a dnes je z ní zrezavělý vrak.

Na pláž Navagio se organizují lodní výlety. Určitě si tento výlete nenechte ujít. Koupání na pláži Navagio je něco, na co budete vzpomínat celý život.

Uživatel Pawel přidal:

Na pláž se pořádají organizované výlety z větších přístavů na ostrově. Mnohdy je výhodnější cestovat na vlastní pěst mimo organizovaný výlet s hotelem. Každý den z přístavů vyplouvají desítky plavidel na tuto pláž. V každém městečku jsou prodejní stánky, které nabízejí výlety po ostrově. Jejich ceny jsou mnohdy až o polovinu levnější než-li ceny hotelu. Jedinou nevýhodou je, že nemáte sebou tlumočníka, většina výkladů probíhá v angličtině.

Kvalita vody: chladnější, díky strmému sestupu mořského dna

Možnosti dopravy: na pláž jenom výhradně lodí. Dále nad pláží na skále je "vyhlídka", kam se dá dostat po silnici. Většinou je tato vyhlídka na pláž Navagio zahrnuta při výletech po "Srdci ostrova". Z této vyhlídky jsou pořízeny nejznámější fotografie ostrova s její raritou Navagio.

 

Umístění

Severozápadní část ostrova Zakynthos

Kvalita vody

Křišťálově čistá