Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Pothia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Pothia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Pothia

Pothia je hlavním městem ostrova Kalymnos a patří tak k nejzajímavějším a také nejrušnějším místům na tomto území. Současně slouží jako přístav a ostrovní křižovatka, kam jsou soustředěni turisté, kteří jsou pak dále rozváženi po letoviscích na ostrově.

Co v Pothia ?

Ač bylo město Pothia původně jen rybářskou vesničkou, rozvinulo se do dnešní podoby významného centra ostrova, které si však dokázalo zachovat své tradice a kouzelnou atmosféru. Okolí je lemováno strmými skalisky a množstvím malých domků vysázených při pobřeží. Ty pak tvoří malebné uličky, jež skýtají mnohá zákoutí a spoustu  historických památek. Nechybí tu ani Archeologické muzeum, které dokládá bohatou historii ostrova v podobě pestrých expozic, nebo Lidové či Námořní muzeum s artefakty upomínajícími na tradice výlovu mořských  hub. Několik kostelíků a klášter, který svým návštěvníkům diktuje před vstupem decentní oblečení zakrývající většinu těla, jsou zase důkazem náboženských zvyků místních obyvatel.

A jako každé hlavní město nabízí Pothia slušnou řádku příjemných taveren, restaurací, kaváren a barů, které lákají kolemjdoucí k posezení nad ouzem a řeckými specialitami. Romantické povahy pak jistě rády vyrazí na procházku rozkošnými uličkami a v některém z obchůdků zakoupí nějaký ten suvenýr na památku. Kdo chce zažít něco netradičního až kuriózního, nechť zavítá do továrny na zpracování mořských hub.

Video z Pothia

Video

Kam se na Kalymnos jezdí?

Na Kalymnos se jezdí z ČR především do středisek Armeos, Emborios, Kantouni, Massouri, Panormos, Plati Gialos, Pothia, Vathi a Vlihadia .

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---