Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Centrum zájezdů
Zdarma ke všem zájezdům
  • Finanční bonus od Řecko v detailech
  • Silniční mapa
  • Turistický průvodce
  • Parkování u letiště Ruzyně
Vybrat zájezd

Proč cestovat do Řecka

Antické památky

Protože v Řecku je nepřeberné množství starobylých a krásných památek. Objevujte kořeny naší civilizace právě zde.

Romantické taverny

Není nic příjemnějšího, než strávit večer v některé z taveren či restaurací. Místní turistická střediska na Vás již čekají.

Pobytové zájezdy

Vydejte se na dovolenou do Řecka. Z našeho velkého výběru cestovních kanceláří vyberete zájezd, který Vám sedí nejlépe.

Kythira - základní popis

Pláž na ostrově Kythira

Ostrov Kythira, na mapě jen malý kousíček území ležícího na hranici mezi Egejským a Jónským mořem, směrem na jih od ostrova Pelopones, je ve skutečnosti bájemi opředená, úrodná zem o velikosti kolem 280 kilometrů čtverečních, která štědře pohostí každého návštěvníka. Společně s hlavním městem Řecka – Athénami – a některými dalšími lokalitami spadá do regionu Attika, ačkoliv ji od něj dělí pěkný kus cesty po moři a pevnině poloostrova Pelopones. Administrativně však náleží pod správu Pirea. Oproti jiným řeckým ostrovům je Kythira poměrně málo obydlena; žije tu jen něco kolem 3 000 stálých obyvatel. Zdá se, že Kythira je rájem na zemi, jehož blažený klid nemůže narušit nic na světě. Bohužel si však toto poklidné místo prožilo svou neradostnou minulost, když ho několikrát zasáhlo poměrně silné zemětřesení. Leží totiž v seizmicky aktivní oblasti a dokonce v některých případech se epicentrum nacházelo přímo na ostrově.

Krásy ostrova Kythira

Kythira - takto vypadá vnitrozemí ostrova

Celý ostrov Kythira se může pochlubit množstvím statných skal a pohoří, ale ani údolíčka a zelené pláně nejsou zcela výjimkou. Právě bujná vegetace, která ukrývá doslova botanické bohatství v podobě vzácných květin a rostlin, kterým se tu tolik daří, je výsledkem zdejšího příznivého klimatu. Základem je dostatečná vlhkost a ideální teplota, která se pohybuje v průměru okolo 19 stupňů. Zejména jaro je obzvláště vlhké, a tak připravuje to nejvhodnější prostředí k vývinu a růstu flory. Celé dílo pak svými paprsky dokoná horké slunce v letních a podzimních měsících. A tak za parných dní můžeme obdivovat olivové a mandlové háje, přivonět si k léčivým bylinkám a koření, jako je rozmarýn, heřmánek pravý, šalvěj, tymián nebo oblíbená levandule, či potěšit zrak pohledem na kvetoucí orchideje a tulipány. Raritou je malá bezlistá květinka, které místní říkají „věčný život“. Mimochodem zmíněné bylinky, hlavně pak tymián, mají na svědomí zvláštní příchuť zdejšího medu, na který jsou obyvatelé obzvláště hrdí jako na svůj jedinečný produkt, který jinde nelze ochutnat. Ten přijde nejlépe vhod, když se čas přehoupne blíže k zimnímu období, kdy nastává několik týdnů mírně chladnějšího počasí a silnějších větrů. Pokud se chcete o klima dozvědět více, dporučujeme stránku Kythira - předpověď počasí

Byli jste již na tomto ostrově? Pomožte nám s obsahem těchto stránek

Informací o ostrově Kythira není nikdy dost. A kdo by ostrov znal lépe, než ti, kdo zde strávili dovolenou? Proto bychom  Vás  chtěli požádat o pár minut Vašeho času a  zhodnocení Vaší dovolené na tomto ostrově,  jak se Vám tam líbilo a co pro Vás ostrov Kythira znamená, a případně o napsání rad a tipů, o kterých si budete myslet, že by ostatní návštěvníky, kteří o Kythiře přemýšlí, mohly zajímat. 

Malé plážičky na Kythiře

Tam, kde je bohaté rostlinstvo, většinou bývá i početná fauna. A na Kythiře tomu není jinak. Zejména ostrovní ptactvo (např. racek egejský) je objektem ornitologů, kteří krom výzkumu přímo v místě přispívají do odborných publikací, kde vyzdvihují neobjevené krásy zdejší přírody.

Kythira, místo narození bohyně lásky Afrodity, turisty zatím nedoceněný ostrov, je ideálním místem pro ty, kteří rádi objevují a poznávají, a to nejlépe na vlastní pěst. Přicestovat sem lze po moři na lodi nebo trajektu, případně využít letecké přepravy a po pevnině se pak pohybovat po svých, na kole nebo zapůjčeným autem. Tipy, kde si auto můžete půjčit, najdete na Kythira - půjčovny aut.

Kythira a pláže

Podél celého pobřeží se nachází množství pláží vhodných ke koupání a relaxaci. Mnohé z nich však jsou přístupné jen ze strany od moře, neboť skalnatý terén neumožňuje vybudovat přístupové cesty  ze souše. Není problém najít zcela opuštěné pláže, kde si můžete užít naprostého soukromí při koupání a opalování. K oblíbeným patří: Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Avlemonas, Firy Ammos, Chalkos, Chora, Kapsali, Lykodimou, Melidoni, Palaipoli nebo Platia Ammos.

Kythira - co tam ?

Jako na všech řeckých ostrovech, které jsou doslova proslulé svou bohatou historií, nechybí památky minulosti ani na ostrově Kythira, počínaje pravěkem až po dobu  nedávnou. Za obhlídku určitě stojí exponáty v některém ze dvou hlavních muzeí – v Archeologickém muzeu v hlavním městě Kythira - Chora nebo v Byzantském muzeu v Kato Livadi. Několik hradů láká na výlet do dávných věků, třeba ten v hlavním městě nebo jiné v

Hrad v hlavním městě Kythira

Avlemonas (Hrad Avlemonas) a Milopotamos (Hrad Milopotamos). Věřící a milovníky církevní historie zaujme řada kostelů, klášterů a kaplí. Jeden z nich se dokonce nachází uvnitř jeskyně. Unikátní zajímavostí ostrova je pak obrovský klenbový most Katouni v Kato Livadi. Pokud ám tyto informace nestačí, zkuste ještě stránku Kythira rovnou. Je sice velmi stručná, ale třeba tam najdete nějaou informaci, která zde chybí. Nebo se stránky postupně trochu rozrostou :-). Pokud víte o dalších stránkách o tomto překrásném ostrově, napište nám. Rádi je sem přidáme. Pokud chcete mít o tomto ostrově lepší představu, podívejte se i na stránku Kythira mapa.

Střediska na ostrově Kythira

Na ostrov Kythira se z ČR jezdí převážně do středisek Kapsali a Kythira - Chora

Videa z ostrova Kythira

Zde je hezké video, které ukazuje cestu ostrovem a jeho nejrůznější zákoutí. Je rozdělené na dvě části. Kythira I. a Kythira II.  Pokud přepnete do zobrazení HQ, je obraz celkem kvalitní.

Video
Video

A ještě dvě videa od uživatele Ladybee:

Video
Video

Tipy na hotel v oblasti Kythira

Pelagia Beach studia od 18 190 Kč se všemi poplatky

Penzion Pelagia Beach je obklopen květinami, leží 100m od moře a 180m od pláže v letovisku Agia Pelagia. Hned u ubytování (100m) je vstup do moře. 

1.

Tsega od 11 090 Kč se všemi poplatky

Penzion Tsega  leží 280m od moře. Vzdálenost z letiště: Kythira (letiště)- Agia Pelagia 17 km.

2.

Afrodité - studia a apartmány

Půvabná modrobílá vilka Afrodité má vynikající polohu. Je na hlavní třídě v samotném srdci Kapsali a přitom velmi blízko pláže. Pěkné koupání, restaurace a obchody jsou na dosah.

3.

Romantica Hotel od 13 790 Kč se všemi poplatky

Moderní, nově postavený hotel Romantica se 16 pokoji stojí v mírném svahu cca 60 m od moře. Majiteli hotelu patří také vilka se studii a apartmány, která se nachází ve svahu nad hotelem ve vzdálenosti cca 100 m. Do centra Agia Pelagia a na pláž se dostanete po příjezdové cestě a místní komunikaci za pár minut.

4.

Margaritari studia od 17 890 Kč se všemi poplatky

Penzion Margaritari se nachází hned vedle penzionu Pelagia Beach. Leží 100m od vstupu do moře a 180m od pláže v letovisku. Vzdálenost z letiště: Kythira (letiště)- Agia Pelagia 17 km.

5.

Romantica Apartments od 11 090 Kč se všemi poplatky

Půvabná a moderní vilka Romantica Apartments se skládá z několika budov. Je postavena v ostrovním stylu a její modrobílé barvy dokonale zapadají do místní architektury. Vilka leží ke konci letoviska Agia Pelagia, ve svahu nad mořem a v sousedství vilky Enastron. Do centra a na pláž se dostanete po příjezdové cestě a místní komunikaci za pár minut.

6.
--- • --- • ---
---