Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Naxos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Naxos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Naxos - Chora

Chora nebo také Hora je hlavním městem, prý jedním z nejkrásnějších v souostroví Kyklad, a zároveň přístavem ostrova Naxos. Leží na západním pobřeží, obklopeno tyrkysovými vodami Egejského moře. Přes čilý turistický ruch si toto malebné místo uchovává svůj původní tradiční a historický ráz.

Zajímavosti Naxos - Chora

Hlavní dominantou a atrakcí Chory je skvostná starověká brána Portara na přiléhajícím ostrůvku, která upoutá každého už při příjezdu do přístavu. Není proto divu, že patří k hlavním symbolům města, ostrova, ale často ji můžete vidět i na pohlednicích z jiných míst Řecka. To však není v Naxu zdaleka všechno. Nad rozkošnými hranatými domky sněhobílé barvy vystavěnými ve svahu se hrdě tyčí benátský hrad střežící tento Dionýsův ostrov. Pokud prahnete po vědění, zajděte do archeologického či benátského muzea.

Co v Naxos - Chora

A jako v každém větším městě, ani tady nechybí kavárny, restaurace, taverny a obchůdky všeho druhu. Nezapomeňte na ochutnávku některých typických ostrovních pokrmů, například sýra, zde pěstovaných výtečných brambor, čerstvého ovoce a zeleniny, medu, vína a likérů. Jako památku si můžete domů přivézt třeba ručně vyráběné oblečení, šperky nebo keramiku.

Mimo hlavní město se můžete ponořit hlouběji do vnitrozemí ostrova, kde najdete tradiční horské vesničky s poklidnějším tempem života. Chora se tedy může stát jakýmsi výchozím bodem na cestách po ostrově. Nebo naopak sem můžete zavítat v rámci pěkného výletu z některého z okolních letovisek.

Město poskytuje řadu důležitých služeb nejen pro zdejší obyvatele, ale především pro turisty, jako bankovní servis, hromadnou dopravu, půjčovny dopravních prostředků, kavárny, taverny a jiná gastronomická zařízení, spoustu možností ubytování, poštu, veřejné telefony, taxislužbu, lékárnu a lékaře, turistické služby a informace, benzínovou stanici, internetovou kavárnu a další užitečnosti. 

Naxos - Chora a pláže

Nejbližší pláž je Agios Georgios pokrytá dlouhým pásem písku zlatavé barvy, okolo které se můžete během slunění a plavání v moři občerstvit v taverně nebo baru. Samozřejmě díky výtečným podmínkám k letnímu lenošení i vodním sportům patří k velmi oblíbeným, a tak bývá v letních měsících poměrně plná.

Tipy na hotel v letovisku Naxos

Athina

Studia Athina se nachází na ostrově Naxos, ve stejnojmenné oblasti.

1.

Naxos Holidays

Příjemný hotel postavený v tradičním kykladském stylu leží v oblasti Agios Georgios v blízkosti nádherné písečné pláže, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet některé z vodních sportů (např. windsurfing, potápění, vodní lyže). Do centra hlavního města Naxos - Chora se dostanete za pouhých 5-10 minut.

2.

Plaka Studia Paradiso

Studia Plaka Paradiso se nachází na ostrov Naxos ve stejnojmenném městečku.

3.

Diogenes

Budova studií Diogenes postavená v tradičním stylu se nachází přímo na pláži Saint George, poblíž veškeré občanské vybavenosti a nabízí fantastický a idylický pohled na pláž a mořský záliv. Pláž Saint George je ideálním místem pro příjemně strávenou dovolenou. Můžete zde vyzkoušet vodní sporty, ochutnat místní speciality v restauracích a plážových barech. Poblíž se nachází mini market. Hotelový komplex Diogenes se nachází pouze 5 minut chůze od samotného centra města Naxos s uličkami plnými obchůdků.

4.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---