Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Spartohori

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Spartohori, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Spartohori

Spartohori, jedno z nejkrásnějších míst na ostrově Meganissi, se ukrývá v nádherné řecké ostrovní scenérii, která doslova bere dech. Zelené stráně plné olivovníků, nízkých křovin a jehličnanů, sytě modrá hladina moře, loďky a jachty kotvící v přístavu, bílozlatá pláž – to je jen malý nástin krás tohoto klidného resortu. Díky své poloze na stráni nad přístavem navíc Spartohori poskytuje neopakovatelný výhled do krajiny a zátoky Spilia.

V rozkošných uličkách vesnice, které jsou uzoučké a plné květin, avšak mají jedinečný ostrovní charakter, najdete tradiční a stylové řecké taverny, restaurace a kavárny. Tady si můžete odpočinout, ochutnat přímořské dobroty a posilnit se před výlety po okolí nebo před celodenními vodními radovánkami. Několik obchůdků zajišťuje základní potřeby a potraviny.

Pláže u Spartohori

Zdejší nejbližší pláže jsou dvě – Spilia a Agios Ioannis. Na ně se dostanete po krátké chůzi pohodlně i pěšky. Povrch je tu oblázkový a pro větší pohodlí je možné si pronajmout slunečníky a lehátka.

Co ve Spartohori

Jestliže zatoužíte po špetce romantiky a dobrodružství, není nic snazšího než si pronajmout člun či loďku a vydat se do okolí, které ukrývá další zákoutí s plážemi, kde si budete připadat jako na opuštěném ostrově, který je jen váš. Ti,co preferují suchozemské výlety, mohou využít nabídky půjčoven automobilů a motocyklů a vyrazit podél pobřeží nebo do vnitrozemí do tradičních vesniček.

Tipy na hotel v letovisku Spartohori

Rokka vilky

Vilky Iro, Vissaria a Amalia jsou postaveny na okraji starobylé vesnice Spartochori na ostrově Meganissi. Do středu vesnice se dostanete asi za 10 minut. Zde je také obchod s potravinami a taverna. Nejbližší pláž Spilia je pod vesnicí, dostanete se k ní půjdete-li ze svahu asi za 20 min. Cesta nahoru je už obtížnější. Budete potřebovat asi 30 min.

1.

Esperides Resort

Luxusní hotel Esperides Resort se nachází asi 500 m od vesničky Spartochori na kouzelném ostrově Meganissi. Stojí na skalním útesu přímo nad mořem a je odtud okouzlující výhled na moře a na blízký ostrov Scorpios.

2.

Asteria vily

Vily Andromeda, Cassiopeia a Aquarius jsou postaveny ve svahu v okrajové části staré vesnice Spartochori, která je největší a stále ještě velmi tradiční vesnicí kouzelného ostrova Meganissi. Vilky Andromeda a Cassiopeia mají nádherný panoramatický výhled do krajiny a na moře. Na nejbližší pláž Spilia, která je pod vesnicí Spartochori, se dostanete chůzí ze svahu asi za 20 minut. Nahoru budete potřebovat asi 30 minut. Malý obchod, kde nakoupíte potraviny je ve vesnici.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---