Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Elia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Elia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Elia

Elia, místo s nejdelší pláží ostrova Mykonos, se nachází v malebné zátoce na jihovýchodním pobřeží, necelých 10 kilometrů od hlavního města. Jemně zelené kopce, bílé a zlaté pásy písku a azurové moře jsou dokonalou mozaikou, která zajistí, že strávíte více než příjemnou letní dovolenou.

Pláž u Elia

Jak již bylo řečeno, zdejší pláž je nejdelší na celém ostrově Mykonos. Není to však zdaleka její jediná přednost. Byla jí přiřčena různá superlativa, jako nejkrásnější, nejnavštěvovanější, nejlepší... Především však vyniká jemným pískem a křišťálově čistou vodou nádherné tyrkysové barvy a příjemné teploty. Pro větší pohodlí jsou k dispozici lehátka a slunečníky. Sportovně založení rekreanti jistě rádi využijí možnosti různých vodních sportů, například windsurfingu či jízdy na vodních lyžích. Právě díky všestrannosti je pláž oblíbená zejména rodiči, kteří sem přijíždějí se svými malými ratolestmi, pro které je koupání v Elie zcela bezpečné. Navíc je potěší nedaleký aquapark. Kromě nich si však letovisko oblíbili také mladí lidé, včetně nudistů, gayů a lesbiček, kteří tu mají své zázemí.

Co v Elia ?

Z nabídky ubytování si vybere každý podle svých finančních možností – od hotelů po levnější pokoje. V tavernách a restauracích budou potěšeny mlsné chuťové buňky. Z tradiční řecké přímořské kuchyně si určitě nenechte ujít rybí pokrmy a lahůdky z darů moře. K pití si dopřejte sklenku zdejšího vína. Kdo má raději kontinentální kuchyni, také nebude zklamán. V místních obchůdcích seženete vše potřebné od suvenýrů po potraviny. Větší možnosti jak nákupů, tak zábavy čekají v hlavním městě, kam vás dopraví zapůjčený vůz či prostředky hromadné dopravy.

Elia a okolí

Zábava ve večerních hodinách se soustředí převážně do hotelových budov a některých barů a taveren. Často se však můžete setkat s plážovými párty. Jestliže to nebude stačit, vydejte se do nedalekého hlavního města, kde můžete uvolnit přebytečnou energii v mnoha nočních podnicích za zvuků hudby a ve víru tance a do Elii se vrátit až za rozbřesku.

Kam se na Mykonos jezdí?

Na Mykonos se z ČR jezdí hlavně do středisek  Agios Ioannis, Elia, Mykonos (Chora) - hlavní město, Platis Gialos a Psarou.

Tipy na hotel v letovisku Elia

Myconian Imperial & Thalasso Spa

Hotel Myconian Imperial & Thalasso Spa je vystavěn terasovitě ve svahu nad krásnou písečnou pláží Elia. Nabízí dechberoucí výhledy na přilehlý možský záliv. Hlavní město Mykonos je vzdáleno cca 12 km - hotel zajišťuje několikrát denně  autobusovou dopravu. Transfer z letiště trvá cca 30 minut.

1.

Aphrodite Beach

Tento stylový hotel Aphrodite Beach se nachází v obci Kalafatis nedaleko letoviska Elia na východní straně ostrova. Přes silnici je nejkrásnější pláž ostrova Kalafatis. Vedle hotelu najdete špičková centra s bohatou nabídkou vodních sportů. Hotel je situován v klidném prostředí a v nejbližší obci Ano Mera (cca 5 km) najdete řadu restaurací, taveren a obchůdků.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---