Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kantouni

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kantouni, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
12 590 Kč

Letovisko Kantouni

Letovisko Kantouni patří k nejoblíbenějším na ostrově Kalymnos. A není divu. Má totiž ideální polohu – nachází se jen několik málo kilometrů od hlavního města, kam většinu turistů přivážejí trajekty, lodě a letadla, a jeho pozice na jihozápadním písčitém pobřeží poskytuje příjemný povrch pláží a moře charakteristické čistou vodou a krásnou barvou. Navíc silniční infrastruktura na ostrově je poměrně dobrá, a tak fungují pravidelné autobusové spoje mezi hlavním městem a letovisky, vč. Kantouni.

Co v Kantouni

Ač se letovisko nachází v jedné z mála údolních oblastí ostrova, nechybí tu kulisa všudypřítomných horstev, která vytvářejí příjemnou scenérii dovolenkového resortu s typicky řeckou ostrovní krajinou. Jako většina letních středisek, i Kantouni zajišťuje slušnou turistickou vybavenost. Ve zdejších obchůdcích lze zakoupit vše potřebné na každý den, včetně potravin, nápojů a suvenýrů. Ve stravovacích zařízeních pak připravují místní speciality lahodné chuti a servírují dobrá vína a řecké ouzo.

Přestože Kantouni je oblíbeným a stále se rozvíjejícím se resortem ostrova Kalymnos, panuje tu poměrně klidná atmosféra, ideální k letní, pohodové relaxaci u moře. Milovníci bujařejší zábavy musí zavítat o několik kilometrů dále do hlavního města Pothia, které nabízí vše potřebné k nočnímu veselí – množství nočních podniků, barů a diskoték.

Okolí Kantouni

Video z Kantouni:

Video

Pláž u Kantouni

Pláž je tu jen mírně svažitá, a tak je vhodná pro nezkušené plavce, děti a ty, kteří si rádi pohoví v teplé mělčině.

Kam se na Kalymnos jezdí?

Na Kalymnos se jezdí z ČR především do středisek Armeos, Emborios, Kantouni, Massouri, Panormos, Plati Gialos, Pothia, Vathi a Vlihadia .

Tipy na hotel v letovisku Kantouni

Andromeda studia od 12 590 Kč se všemi poplatky

Předností, ale i určitou nevýhodou okouzlujícího tradičního řeckého ostrova Kalymnos je to, že je poměrně hornatý, což oceňuje mnoho našich klientů lezců a turistů. Letovisko Kantouni však bylo zbudováno snad na jediném rovinatém místě Kalymnosu, podél dlouhé písečné pláže, čímž umožňuje užívat si krás tohoto ostrova i lidem se ztíženou pohyblivostí nebo rodinám s malými dětmi. Sama pláž je lemovaná útesy, na jednom z nich se nachází malý klášter sv. Kříže, kde údajně sv. Jan sepsal část apokalypsy. Jen cca 50 m od pláže na samém začátku Kantouni se nachází v malé zahradě dvě typické modrobílé budovy studií Andromeda. V okolí naleznete obchůdky i restaurace, do centra letoviska se dostanete procházkou po pláži nebo uličkami po cca 300 m. Nedaleko je autobusová zastávka odkud se můžete svézt do hl. města Pothia vzdáleného 5 km nebo do oblíbeného letoviska Massouri.

1.

Sevi

4 studia a 1 apartmán

2.

Kalydna Island

Na suchém a skalnatém Kalymnosu leží hotel s hlavní budovou a přilehlými bungalovy, vystavěnými v egejském stylu, obklopený zahradou plnou oleandrů. Široké písečné pláže u Kantouni a Linária jsou od hotelu vzdálené cca 300 m. Naproti hotelu se nachází místními starousedlíky nazývané "obchodní centrum", kde najdete množství obchůdků. V blízkosti můžete též navštívit některou z taveren, restaurací či barů a ochutnat místní řecké speciality. Vzdálenost od letiště 5km.

3.

Kantouni Beach

Velmi hezký komplex Kantouni Beach je z modrobílých vilek obklopených vzrostlou subtropickou zahradou, ve které se střídají tmavě zelené palmy s krásnými barevnými oleandry. Studia a apartmány jsou přímo na písečné pláži, která je vhodná pro surfování. 

4.

Kantuni Beach


Přímo na písečné pláži na začátku letoviska Kantouni byl postaven hotel Kantouni Beach. Jeho areál se skládá z tradičně modrobilé budovy, zahrady, sluneční terasy s bazénem a barem. Hotel nedávno prošel menší rekonstrukcí. Studia a apartmány jsou účelně zařizené a z balkonů se otevírá krásný výhled na moře. 24-hodinová recepce, bazén a snack bar jsou zde proto, aby vám na dovolené nic nescházelo. Pocit soukromí se zde potkává s přátelskou rodinnou atmosférou. Podél pláže s výhledem na ostrůvek Ag. Kiriaki se krátkou procházkou dostanete do centra, kde na vás čekají vyhlášené taverny a bary. Doporučujeme pro páry i rodiny s dětmi.

5.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---