Tips for trips

Kefalonie - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Uživatelka Mauglí doporučuje výlet k pevnosti Assos. Detaily viz Pevnost Assos

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Kefalonie%

Kefalonie patří mezi krásné zelené ostrovy s možností překrásných výletů. Mezi hlavní cíle individuální turistiky doporučujeme všechna místa z Našeho katalogu objektů po levé straně. Přímé odkazy jsou:

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet %

Kefalonie - výlety nabízené CK a fakultativní služby

Zde je několik tipů na organizované výlety po ostrově Kefalonie. CK jsou v nabídce různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Obvykle se výlety překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety sice nabízí, ale neorganizují, pouze zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit předem jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích. Popisy zde uvádíme i ty duplicitní, protože každá CK uvádí jiné detaily a přečtení dvou programů Vám výlet představí více, než jen jednoho.

Perly Kefalonie

Tento výlet je výborná možnost jak poznat nejkrásnější místa Kefalonie. Odjezd je z letoviska Argostoli, první zastávka je v klášteře Sv. Gerasima, patrona ostrova, kde jsou v malé kapli uchovávány svaté relikvie. Následuje návštěva vinařských závodů Robola, kde mají návštěvníci možnost sledovat výrobu i ochutnat nejen proslulé víno Robola, vyráběné pouze na Kefalonii. Další zastávkou je jeskyně Drogarati plná stalaktitů a stalagnitů podivných tvarů. Poté dojedete k Melissani, nádherné podzemní jeskyni a jezeru, kde si můžete vyrazit na malou plavbu, během které můžete obdivovat přírodní krásy při výkladu o zvláštním geologickém úkazu. Budete moci také pozorovat mořské mlýny – přírodní fenomén ostrova. Zastavíte se v místech, kde vodní proudy vyvěrají poté, co protečou naskrz ostrovem. Polední přestávku si uděláte v přístavní tradiční vesničce Agia Efimia, kde se můžete naobědvat v řecké taverně a poté se osvěžit koupáním v překrásném moři. Cestou na severozápad ostrova se pak před vámi objeví krajina divočejší – plná skalisek a kolmých útesů. Zastavíte se nad bílou pláží Myrtos (jednou z nejfotografovanějších pláží v Řecku) a idylickým Assosem se zříceninou benátského hradu (Pevnost Assos). Cestou zpět do Argostoli uvidíte rybí farmy v zálivu. Popis výletu je od CK FiroTour

Plavba s barbecue

Výlet je vlastně odpočinková plavba podél východního pobřeží Kefalonie spojená s grilováním na panenské pláži přístupné pouze z moře. Po cestě je možné objevování mořské fauny a flóry a šnorchlování z lodi. Koupání bude možné cestou k dalším plážím ostrova. Hry a zábava s posádkou. V ceně výletu je oběd sestávající se z grilovaných souvlaki, řeckého salátu, tzaziki, chleba, ovoce, vína a nealko nápoje. Popis výletu je od CK FiroTour

Ostrov Ithaka

Ithaka, vedlejší ostrov, v mýtech a legendách domov bájného Odyssea. Výlet na Ithaku je výletem do historie, do dob, kdy ostrovu vládl legendární, chytrý a statečný Odysseus. Vyjedete z přístavu Sami a po krátké plavbě přistanete v přístavu Pisaetos. První zastávkou je malebný přístav Vathi – hlavní město ostrova Ithaka, kde bude čas na procházku městem. Poté se rozjedete na sever ostrova do oblasti Pilikáta, kde prý stál Odysseův palác, vykopávky dokazující existenci ithackého krále si budete moci prohlédnout v archeologickém muzeu (Pelikata - archeologické naleziště). Vstup by měl být zdarma.

Cestou do malebného přístavu Kioni, kde budete mít čas na oběd, můžete obdivovat rozkošné scenérie a panoramatické výhledy na okolní ostrovy, pevninu i samotné ithacké pobřeží. Odpoledne návštěva městečka Stavros, údajného Odysseova rodiště, kde v místní cukrárně můžete ochutnat ithackou specialitu – „rovani“ – sladkost z rýže, medu a oleje. Trajekt zpět na Kefalonii. Popis výletu je od CK FiroTour

Okruh ostrovem

Na tomto výletu je první návštěva kláštera Sv. Gerasima, patrona ostrova, poté následuje ochutnávka místních vín v největším a tradičním vinařském závodě na ostrově a prohlídka geologických zajímavostí Kefallonie (jeskyně Melissana a krápníková jeskyně Drogarati), možnost oběda a koupání ve vesničce Agia Efimia. Následuje zastávka v malebném přístavu Fiskardo, cestou kolem vesničky Assos s benátskou pevností je zastávka nad krásnou pláží Mirtos. Popis výletu je od CK Viamare.

Výlet lodí s proskleným dnem

Během výletu můžete vidět podmořské taje okolí letoviska Skala. Například vrak nákladní lodi, která se potopila v roce 1958, uvidíte řadu kotev dalších vraků. Zajímavé je i amfórové pole, které pochází z dob římské nadvlády. Často se účastníci tohoto výletu setkávají se želvami a delfíny. Plavba okolo mysu Monda, kde bývala za II světové války vojenská základna. Během plavby navštívíte další místa. Výlet rychlolodí trvá cca 1 hodinu. Cena cca 15 EUR/osoba, děti do 10 let 10 EUR. Popis výletu je od CK Daniela Travel.

Celodenní výlet lodí na ostrov Ithaku

V hlavním městě ostrova budete mít dostatek času navštívit 2 muzea, projít si letovisko. Zastávka na koupání na některé z pláží po cestě. Vyplutí ze Skaly v 09:00 hod, návrat v cca 16:00 hod. Cena cca 30 EUR/osoba, děti do 10 let cca 15 EUR. Popis výletu je od CK Daniela Travel.

Celodenní výlet lodí podél východního pobřeží Kefalonie

První bude zastávka v letovisku Agia Efimia a ve Fiskardu. Během plavby uvidíte krásy pobřeží s malými skrytými plážemi, jeskyněmi atd. Vyplutí ze Skaly v 09:00 hod, návrat v cca 16:00 hod. Cena cca 30 EUR/osoba, děti do 10 let cca 15 EUR. Popis výletu je od CK Daniela Travel.

Celodenní výlet lodí na ostrov Zakynthos

Výlet se zastávkami na nejznámějších místech ostrova Zakynthos – na pláži s vrakem (Navagio) a v Modrých jeskyních. Dále bude zastávka na občerstvení a koupání v letovisku Alikes. Vyplutí ze Skaly v 09:00 hod, návrat v cca 15:00 hod. Cena cca 30 EUR/osoba, děti do 10 let cca 15 EUR. Popis výletu je od CK Daniela Travel.

Naše tipy na zájezdy