Tips for trips

Oblast Chalkidiki - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet v oblasti Chalkidiki?

Víte o nějakém místě v oblasti Chalkidiki, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zveřejníme.

Určit však doporučujeme všechna místa z našeho Katalogu objektů po levé straně. Přímé odkazy jsou:

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Chalkidiki%


Chalkidiki - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety v oblasti Chalkidiki. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Plavba na poloostrov Athos

Jedná se celodenní výlet lodí za krásami klášterů poloostrova Athos. Je to vlastně plavba kolem sídla mnišského státu Agion Oros, s výhledem na kolosální svatou horu Athos a pravoslavné kláštery, který Vás jistě ohromí. Dozvíte se tajemství dlouholetého života mnichů, kteří doposud stále dodržují přísná pravidla života v klášterech. Loď kotví v přístavu Ouranopolis, kde je přestávka na oběd a individuální prohlídku města. Popis výletu je od CK FiroTour.

Thessaloniki

Thessaloniki - Soluň je významná metropole Makedonie. Prohlédnete si známou Bílou věž, která sloužila k opevnění města, památky z římského období, vítězný oblouk a několik byzantských kostelů, archeologické muzeum a za zhlédnutí stojí i část, kde se soustředí rušný život, množství kavárniček a hospůdek, které jsou podél pobřeží. Popis výletu je od CK FiroTour.

Kláštery Meteora

Majestátní komplex klášterů Meteor ve skalních útvarech ve výšce 300 m, z původního počtu 24 se zachovalo do dneška 6 klášterů. Už jenom jejich poloha vás uchvátí. Navíc můžete obdivovat nádhernou architekturu, ikony a malby. Za ochutnávku stojí i produkty, které se v klášteře vyrábějí, všechno na přírodní bázi. Popis výletu je od CK FiroTour.

A něco od CK Apollon (Uvedené ceny jsou orientační)

Thessaloniki: celodenní výlet autobusem za památkami řecké metropole - 20 €

Waterland: jeden z největších aquaparků v Evropě - 32 €

Meteora: celodenní výlet autobusem ke klášterům vystavěných na skalách - 30 €

Kavala+ostrov Thassos: autobusový výlet s prohlídkou Kavaly a ostrova Thassos s možností koupání - 27 €

Řecký večer: ochutnávka řeckých jídel a vín s poslechem a tancem řecké hudby - 20 €

Olympiáda: autobusový výlet do zátoky s překrásným koupáním a potápěním - 2 €

Diskotéka: diskotéka CROSS - v ceně doprava, vstupné, uvítací drink - 2 €

Athos: 23 €

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Chalkidiki%

Naše tipy na zájezdy