Tips for trips

Ostrov Chios - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě na ostrově Chios, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zveřejníme.

Určitě však doporučujem jako cílová místa pro výlet objekty z našeho Katalogu objektů po levé straně. Jsou to:

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Chios%


Chios - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Chios. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

CHIOS - jižní okruh

Téměř dvaceti osadám v jižní části ostrova Chios v oblasti Kambos se říká mastixové vesničky podle jejich nejznámějšího produktu. V 14. a 15. století je založili hluboko ve vnitrozemí Janovští panovníci. Silnicí lemovanou citrusovými sady se dostanete do první nejmenší vesnice Armólia, která je známa výrobou keramiky. Vesnice Pyrgí proslula domy dekorovanými sgrafity. Obvod místních domů byl nejdříve pokryt černou omítkou, pak bílou sádrovou omítkou, do které místní umělci vyškrabávali opakované geometrické vzory. Pyrgí je spletí úzkých ulic obranného charakteru. Kostel Agioi Apóstoli se středověkými freskami ze 16. století patří mezi nejkrásnější památky této vesničky. Olympoi, návštěva jeskyně zdobené stalaktity je Vaší další zastávkou. Patří k jedné z nejvýznamnějších na Balkánském poloostrově díky četnosti jeskynních útvarů. Za nejlépe dochovanou vesnici je považována Mestá . Svědčí o tom unikátní architektura ulic. Posledním bodem programu je Emporios, pláž z černých oblázků na jihu ostrova. V ceně je zahrnuta doprava autobusem,průvodce. V ceně není zahrnuto: vstup do objektů a oběd. Výlet si můžete zakoupit na místě, cena k dispozici u delegáta. Popis výletu je od CK Alex.

CHIOS - výlet lodí

Celodenní výlet s obědem. Doprava autobusem do přístavu, plavba lodí na ostrov Oinousses. První zastávka v Innousses vesnici s návštěvou místního námořního muzea. Plavba plachetnicí k pláži s možností koupání a občerstvení. Dalším bodem programu je návštěva malé rybářské vesnice Laggada situované v severovýchodní části ostrova.V ceně je zahrnuta: doprava autobusem, plavba výletní lodí, oběd formou řeckého barbecue a průvodce.Výlet si můžete zakoupit na místě, cena k dispozici u delegáta. Popis výletu je od CK Alex.

CHIOS - výlet lodí Turecko

Odjezd z hotelu, nalodění v přístavu . Plavba lodí trvá jen 45 minut. Po pasové kontrole nástup do autobusu, cesta do antického místa spojená s návštěvou řeckého divadla Erythraia a jedné z nejstarších řeckých vesnic Alatsata. V Cesme možnost nakupování nebo návštěvy tureckých lázní. V případě zájmu nabídka 1. výletu do tureckého města Izmir s možností nákupu v místním orientálním bazaru. V případě zájmu nabídka 2. výletu do unikátního antického města Ephesos, prohlídka nejzachovalejšího antického města na pobřeží Egejského moře, nahlédnutí do historie chrámu bohyně Artemis – jednoho ze sedmi divů světa, téměř dvouhodinová procházka světem antiky, návštěva řecko římského divadla, lázní Scholastiky, knihovny Tiberia Julia Celsa. Výklad historie s profesionálním průvodcem. Oběd v restauraci v městečku Kusadasi a návrat do přístavu v Cesme. Plavba na Chios. V ceně je zahrnuta doprava, anglicky mluvící průvodce.Výlet si můžete zakoupit na místě, cena k dispozici u delegáta. Popis výletu je od CK Alex.

CHIOS - sever

Celodenní výlet. První zastávkou je návštěva nejstaršího horského kláštera vystavěného na ostrově Chios, kláštera Neá Móni. Pochází z 11. století a připomíná vzhledem pevnost. Za pozornost stojí nádherné byzantské mozaiky, které tvoří výzdobu kláštera. Návštěva horské vesnice Anavatos, vzdálené 25 km od města Chios. Původní domy, které téměř splývají s okolím lemují pistáciové sady, čas se zde zastavil, nádherná oáza klidu a pokoje. Vesnice Volissos má jen 500 obyvatel, dřívější tržnice pro okolní vesnice s ruinami hradu, měla strategický význam v historii ostrova a dle pověsti zde učil Homér. Dnešní přístav Limnia má dlouhé písečné pláže. Prohlídka kláštera Aghia Markela , ochránce ostrova Chios. Možnost koupání a slunění na pláži. Výlet si můžete zakoupit na místě, cena k dispozici u delegáta. Popis výletu je od CK Alex.

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Chios%

Naše tipy na zájezdy