Tips for trips

Ostrov Korfu - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě na ostrově Korfu, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zveřejníme.

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Korfu%

Tip na výlet od uživatele Falm:

Máte rádi knížky Geralda Durrela, potažmo jeho knížku O mé rodině a jiné zvířeně? Pak je Kálami správný tip na výlet pro vás. Bílá vila (White House), která patřila jeho bratru Lawrencovi, vás okouzlí duchem knížek obou bratří Durellů. A podle mne je to jedno z nejhezčích míst na ostrově, s bezkonkurenčně nejteplejším zálivem. Přímý odkaz na vilu - White House (otevírá se v novém okně)

Jak se na výlet dostat?

Samozřejmě můžete využít fakultativní výlet od CK nebo místní dopravu, ale obě varianty jsou drahé a nepraktické. Proč? Prože autobus nejezdí všude a uvidíte toho minimum. A fakultativní výlety jsou dost drahé a jste vázáni pevným programem. Jak tedy na výlet? Půjčte si auto. Opravdu je to levnější. Pokud jste dva a fakultativní výlet stojí třeba okolo 30 Euro na osobu, tak v půjčovně za to máte auto na dva dny. Na fakultativní výlet Vás ráno naloží, odvezou na místo a večer zase vrátí. Kdežto autem můžete ráno vyrazit, po cestě se vykoupat na nějaké zajímavé pláži, přes poledne navštívit nějaké památky nebo procestovat vnitrozemí a odpoledne se zase můžete vykoupat v nějaké romantické zátoce po cestě. Jinými slovy - než platit fakultativní výlety, je lepší si půjčit auto a cestovat si podle svého, Stojí to stejně, ale uvidíte mnohem více.

Je půjčení auta komplikované?

Ne není. Ani trochu. Jedna půjčovna má dokonce už i českou pobočku, takže vše vyřídíte v klidu z domova a v určený den Vám jen auto přistaví přímo k Vašemu hotelu a zase si ho pak odvezou. Viz stránky půjčovny aut TopCars Korfu.

Místo Lokalita Náročnost délka

Perly západního pobřeží Korfu

Paleokastritsa - západní pobřeží Korfu, cca 25 km severně od Kerkyra Vhodné i pro rodiny s dětmi - celodenní výlet lodí s proskleným dnem kolem pobřeží Paleokastritsa se zastávkou na koupání a grilování na Rajské pláži. celý den

Uživatelka Zdenca přidala:

OSTROV PAXOS - ANTÍPAXOS

Jen 10 námořních mil od Korfu Vás očekává jeden z nejpříjemnějších zážitků ve Středomoří - ostrov Paxos., nejmenší ze sedmi hlavních Iónských ostrovů. Tento ostrov vás začne lákat svými tmavě zelenými vrcholy a křišťálově čistou modrou vodou ještě před tím, než váš člun přirazí k přístavišti.

Tento malý zelený ostrůvek - asi 11 km dlouhý a 5 km široký - má přibližně 300 000 olivovníků a 1 500 stálých obyvatel. ANTÍPAXOS tento zcela neposkvrněný kousek země se nachází 3 námořní míle jižně od ostrova Paxos. Antípaxos je pokrytý vinicemi a obklopený průznačně tyrkysovým mořem. Je osídlen jen hrstkou místních obyvatel , přitahuje však velké množství návštěvníků, které lákají jeho dvě pláže.

Po celý den sem projíždějí výletní lodě, které přivážejí koupající se návštěvníky. U pobřeží také kotví mnoho soukromých člunů. Během hlavní sezóny bývají tyto pěkné pláže silně přeplněné.

Mezi další místa, která stojí za návštevu, patří určitě vše z Katalogu objektů po levé straně. Přímé odkazy jsou:

Turistická střediska

Pláže

Kláštery

Památky

Přírodní zajímavosti

Vesničky

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet %


Korfu - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Korfu. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Velký okruh ostrovem

Velmi oblíbený výlet za poznáním ostrova Korfu, který Vám představí ta nejzajímavější místa a seznámí vás s místními zvyky a tradicemi. Prvním místem výletu je letohrádek císařovny Sisi Achilleion, kde budete mít možnost prohlédnout si spodní patro, které má některé části stále vybaveny původním nábytkem z dob císařovny. Dalším místem, které Vás čeká, je Paleiokastritsa, bezesporu jedno z nejzajímavějších a nejromantičtějších míst ostrova. Zde se podíváte do prastarého kláštera Panagia a seznámíte se i s některými zvyky, vycházejícími z tradic a pravoslaví. Budete mít rovněž možnost využít osobního volna a vyrazit na krátký, ale osvěžující výlet menší zastřešenou lodičkou podél pobřeží Paleokastritsi, kde budete vplouvat do kouzelných jeskyněk, např. růžové jeskyně nebo jeskyně s modrým okem. (Výlet trvá cca 20 minut a není zahrnut v ceně zájezdu). V tomto místě je plánováno bezmála dvouhodinové volno k individuálním procházkám či nákupům. Následující cesta Vás dovede do vesničky Mavromatis, kde se vyrábí tradiční nápoj Koum Quat. Do hotelů se vrátíte v cca 17 hodin. hotelů. Popis výletu je od CK VTT.

Vodní park

Vodní svět Aqualand v Agios Ioannis (www.corfutoday.com/…-greece.html) jistě potěší malé i velké návštěvníky. Na jeho designu se podílely týmy od Universal Studios a Disney Parks. Areál připomíná vodní město, jen s tím rozdílem, že zde místo domů stojí skluzavky, tobogány a kamikadze. Místo silnic se kolem chodníků a bazénků s jacuzzi vine líná řeka. Dětská pískoviště se podobají bazénům a bazénkům, v prolézačkách stříkají vodotrysky a z okrasných deštníků teče voda na všechny strany. Součástí parku jsou restaurace, snackbary, bary, cukrárna, minimarkety, převlékárny, uzamykatelné boxy, malé dětské hřiště a skákací hrad. Zábavu zde najdou malí i velcí. Popis výletu je od CK VTT.

Barbecue (BBQ)

Program tohoto výletu je u všech destinací téměř totožný. Vychutnáte si plavbu po moři, můžete se slunit na palubě a fotografovat břehy ostrova Korfu a uniknout tak alespoň na pár okamžiků shonu 21. století. Cílem plavby je vždy nějaký ostrůvek s příjemnou pláží jako stvořenou pro relaxaci, kde pro Vás kapitán s posádkou připraví oběd s řeckými specialitami a vínem. Koupání, slunění a procházky vyplní čas před i po obědě a poté se vydáte lodí opět k přístavu, kam připlujete kolem 16:00 hodin. Popis výletu je od CK VTT.

Na skok do Albánie

Výlet je připravený pro opravdové milovníky řecké historie a antiky vůbec. Využijte jedinečnou šanci navštívit Albánii, která ještě nedávno byla nepřístupná. Dnes se již Albánie připravuje na roli budoucího oblíbeného turistického cíle a nabízí příležitost seznámení s kulturou zcela odlišnou, než je naše. Zároveň můžete navštívit antické město Butrint, které bylo v době starověkého Řecka významným obchodním i politickým centrem západní části Řecka. Cesta větší výletní lodí začíná v hlavním městě Korfu, kde Vás čekají celní procedury spojené s platbou 10€, neboť Albánie není součástí EU. Pak už poplujete necelé dvě hodiny do albánského města Agia Saranda (Svatých 40). Zde přesednete do klimatizovaného autobusu a vyrazíte spolu s průvodcem do prastarého Butrintu, který je vzdálen 18 km. Tady si projdete rozlehlé vykopávky chráněné organizací UNESCO. K vidění jsou základy kamenných domů převážně z doby římské a byzantské, antické muzeum, pozůstatky lázní, chrámů a mozaik, budete moci obdivovat řemeslnou zručnost mistrů, kteří zbudovali městské hradby a navštívíte i místní muzeum. Po návštěvě Butrintu určitě oceníte, že v ceně zájezdu je i oběd formou bufetu v tradiční taverně. Protože ale na oběd přijde řada až kolem 15. hodiny, doporučujeme vzít si na cestu menší svačinku. Poté přijedete zpět do Agia Sarandy, kde je přibližně hodinová pauza, kterou můžete využít k prohlídce města. Odplutí z Agia Sarandy je v cca 17:40 hodin, předpokládaný návrat na Korfu v cca 19:00 hodin. Výlet je možné absolvovat bez návštěvy Butrintu, v takovém případě je cena o cca 19€ nižší. Popis výletu je od CK VTT.

Parga a Paxos

Podnikněte příjemnou plavbu s překvapením. To spočívá v tom, že jen a jen počasí rozhoduje o tom, To spočívá v tom, že jen a jen počasí rozhoduje o tom, zda nejdříve navštívíte Pargu, nebo ostrov Paxos. Výlet začíná přibližně v 07:30, kdy Vás autobus odveze od hotelu do přístavu, odkud se obvykle pluje nejdříve do malebného přístavu Parga, kde máte dvě hodiny na prohlídku města, koupání nebo posezení v některé z místních taveren či kaváren. Doporučujeme vystoupat na benátský hrad, odkud je fantastický výhled na město a okolí. Přibližně ve 13:30 loď odplouvá na vyhlášený ostrov Paxos, kde máte zhruba 2,5 hodiny čas na koupání nebo nákupy. Návrat do hotelů po 20. hodině. Popis výletu je od CK VTT.

Ostrov Paxos a ostrov Antipaxos

Pojďte objevovat další dva z Ionských ostrovů, které údajně vznikly díky milostným avantýrám boha Poseidona. Cesta začíná v letovisku Benitses nebo Lefklimi, kam Vás doveze autobus a kde se nalodíte na výletní loď. Cesta touto lodí je příjemná a pohodlná. Na lodi můžete zakoupit občerstvení, kávu, čaj, pivo a nealkoholické i alkoholické nápoje za přijatelné ceny. Loď má obvykle dvě paluby, horní otevřenou s přístřeškem a spodní otevřenou, i uzavřený lodní salonek. Cesta z Benitses na první z ostrovů, Antipaxos, je okořeněna návštěvou Antitritiny jeskyně. Po krátké plavbě pak loď zakotví v modré laguně u Antipaxosu laguně a budete mít přibližně hodinu na koupání i skákání z lodi. Místo je zároveň ideální pro šnorchlování. Poté se pluje na ostrov Paxos, kde navštívíte dva ze tří přírodních přístavů – Laka a Gaios a také vplujete do dvou velkých krásných jeskyní. Tu první z nich obývá prý bájný bůh Poseidon a druhou Antitriti, jedna z Poseidonových žen. Na ostrově pak můžete během dvou hodin volna projít malebné uličky, posedět v některé z typických kavárniček a taverniček, nebo pokračovat v koupání na místní pláži. Odplutí je plánováno na 15:30 hodin a připlutí zpět na Korfu okolo 18:00 hodin, odkud Vás zpět odvezou autobusy do hotelů. Popis výletu je od CK VTT.

Plavba na katamaránu

Proč se mačkat na velké výletní lodi, když je možné plout kolem Korfu na exkluzivním katamaránu? Dopřejte si nevšední zážitek, při kterém se budete kochat krásami ostrova, plavat v průzračně čistém moři, opalovat se a vychutnávat si pohodovou letní atmosféru. Součástí ceny je sandwich, ovocný salát, víno a nealkoholické nápoje. Připlutí do přístavu je plánováno na 17. hodinu. Popis výletu je od CK VTT.

Řecký večírek

Nechte ostych na pokojích a pojďte se pobavit na řecký večírek a profesionálním tanečníky. Jazyk i nohy Vám jistě v tradiční řecké taverně rozváže kvalitní místní víno, kterého můžete vypít dle libosti. Součástí večírku je i večeře s místními specialitami. Návrat zpět do hotelů je kolem 23:30, ale mnozí návštěvníci ještě pokračují v poznávání nočního života v dalších otevřených podnicích. A proč ne, když je čas dovolené a druhý den si člověk může přispat… CK VTT

Naše tipy na zájezdy