Tips for trips

Ostrov Kos - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě na ostrově Kos, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zveřejníme.

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Kos%

Mezi místa, která stojí za návštevu, patří určitě vše z Katalogu objektů po levé straně. Přímé odkazy jsou:

Turistická střediska

Kláštery

Památky a muzea

Přírodní zajímavosti

Rovněž doporučuji ostrůvek Nissyros

ALE: ne přes CK - dá se v pohodě zajistit v každém jižním přístavu, my z Kefalosu, cena min. o 1/3 levnější (CK 35 E, samostatně 15 E loď+7 E bus na sopku) Dále výjezd na sopku je organizován značně hekticky- v přístavu Vás přiřadí k autobusu, na sopce vyčlení jen 40 min, což se jen taktak proletí, nezbývá čas na druhý, méně turisticky zatížený a pěknější kráter.

Takže je vhodné- buď se domluvit v přístavu na přestup na další autobus, což někdy jde nebo si půjčit auto či skutr. Při více lidech v autě se jistě i vyplatí.

Uživatel Aron doporučuje ostrov Nissyros:

Určitě se během pobytu na Kosu podívejte na ostrůvek Nissiros. Výlet zakupte na místě v přístavu letoviska Kardamena. Stálo nás to zhruba polovinu toho, co bychom zaplatili cestovce.

Uživatel Aleina píše:

Určitě si během pobytu půjčte auto. Kos není tak velký a je toho na něm opravdu hodně. Organizovaně to nestíháte, ale s autem je to v pohodě - památky, hlavní město, pláže ...

Výlet do Bodrunu (Turecko)

Uživatelka Hermiona nám napsala:

Dobrý den, před týdnem jsme navštívili Bodrum, lze to i individuálně. Odplouvali jsme z přístavu města Kos, kotví tam hned několik lodí, které denně vyplouvají do Turecka, všechny v 9.00 hod. ráno a návrat v 16.00 hod. z Bodrumu. Plavba trvá cca 50 minut. K cestě je potřeba cestovní pas a 15 EUR na zpáteční lodní lístek. Vybírá se ještě přístavní taxa 3,20 EUR na dospělou osobu. Lístek si zakoupíte u provozovatele lodi a s ním a pasem jdete na pasovou kontrolou, dostanete jednodenní "vstupenku" na tureckou pevninu vázanou k lodnímu lístku, poté se nalodíte na loď, u které jste si koupili lodní lísek. Vše se odehrává v přístavu, ale je třeba počítat s cca 20 minutami. V Bodrumu je opět pasová kontrola. Jde to rychle a je to spíš formalita.


Kos - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Kos. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Okruh ostrovem Kos

Čeká Vás celodenní výlet autobusem s obsáhlým výkladem a to nejen o ostrově Kosu, ale i o tamních zvycích, o historii a mythologii celého okolního Řecka. První zastávka bude ve starém městě Kosu, během níž navštívíte antickou agoru, hlavní náměstí s mešitami a známý Hippokratův platan. Poté pokračujete k nejkrásnější a současně též nejznámější památce Kosu – do Asklépia (antické nemocnice), kde společně s výkladem místního profesionálního průvodce načerpáte i Vy novou energii, stejně jako to bývalo před dávnými věky. Další zastávka bude v malebné horské vesničce Zia, kde se dá velmi výhodně nakoupit spousta turistických suvenýrů. Krátká zastávka je též ve vesnici Pyli, kde můžete obdivovat starou kašnu, k níž se váže legenda o plodnosti, a ze které vytéká šest různých minerálních pramenů. V zátoce Kamari Beach je volno na koupání, oběd nebo procházku. Průvodce Vás jistě upozorní na úžasný výhled na moře a ostrůvek Nisyros. Tradiční obyčeje a zvyklosti místních lidí si budete moci prohlédnout při poslední zastávce v Antimachii, kde stojí tradiční domeček na způsob skanzenu – národopisného muzea. Dokonce se zde dochoval dodnes funkční větrný mlýn. Popis výletu je od CK VTT.

Koupání v sirné vodě

Kos má jednu velkou zajímavost a určitě by byla velká škoda ji zmeškat. Jedná se o koupání se v léčivé sirné vodě. Učinit tak můžete jak individuálně, tak prostřednictvím fakultativního výletu. Při něm Vás autobus odveze z Vašeho hotelu do severovýchodního cípu ostrova za lokalitu Agios Fokas. Zhruba dvě hodiny se tu můžete koupat v přírodním sirném bazénku přímo u moře, kam se můžete chodit ochladit. Zpět na hotel Vás autobus odveze před obědem. Popis výletu je od CK VTT.

Ostrůvek Nisyros

Ostrov přezdívaný též „spící sopka“ se může stát cílem Vašeho výletu, vyberete-li si celodenní lodní výlet na ostrov Nisyros. Zde Vás čeká zcela bezpečný a snadný sestup do kráteru, který pro mnohé bude jistě neopakovatelným zážitkem. Ostrov vznikl erupcí sopky Diabates, občas činné ještě ve středověku. Dnes se však její činnost omezuje už jen na solfatary. Nisyros je krásný ostrov, po většinu roku pokrytý svěží zelení. Místní se kromě turistiky živí pěstováním zemědělských plodin a vývozem pemzy. Zdejší hlavní přístav Mandraki je též správním střediskem ostrova, západně nad ním je pevnost rhodských rytířů, která dodnes slouží jako klášter. Uvnitř je pozdně byzantský jeskynní kostel zasvěcený Panně Marii (Panagia Spiliani). Čas budete mít také na občerstvení, koupání a nákupy. Popis výletu je od CK VTT.

Ostrovy Kalymnos a Pserimos

Tento relaxační lodní výlet je vhodný pro všechny generace, obzvláště pro rodiny s dětmi. Plavba lodí začíná dopoledne z přístavu na Kosu, odtud už kapitán míří na ostrov Pserimos, kde Vás čeká přibližně hodinové volno na koupání a slunění na dlouhé písečné pláži. Poté se nalodíte a pokračujete zhruba 45 minut na ostrov Kalymnos. Zde je v programu přestávka na oběd v příjemné taverně s řeckými a ostrovními specialitami. Oběd – je možno si předem vybrat ze čtyř druhů jídel – je zahrnut do ceny výletu! V hlavním městě ostrova Pothia mimo jiné také navštívíte obchod s mořskými houbami. Krátké volno je na procházku městem a na nákupy suvenýrů. Při zpáteční cestě na Kos se staví na přibližně 30 minut poblíž ostrůvku Plati či Pserimos, kde je možnost skočit do moře přímo z lodi a příjemně se tak osvěžit v nádherné vodě. Popis výletu je od CK VTT.

Řecký večírek

Přijdete-li strávit do horské vesničky Zia do taverny Fantasia řecký večírek, určitě nebudete zklamáni. Právě naopak, prožijete večer plný zábavy, dobré nálady a veselí. K tomu ochutnáte výtečné řecké speciality. Uvidíte, že po druhé skleničce řeckého lehkého vína se Vám nohy samy rozběhnou tančit řecké tance za doprovodu buzuki. Popis výletu je od CK VTT.

Turecko

Pro zpestření pobytu jsme pro Vás připravili lodní výlet do nedalekého Turecka. Po celním a pasovém odbavení (prosíme zájemce, aby delegátovi v předstihu nahlásili údaje z cestovního pasu, na občanský průkaz cestování možné není) následuje přibližně hodinová plavba do Bodrumu. Po vylodění následuje jízda na vyhlídku k větrným mlýnům, odkud je překrásný pohled na celé město i okolí. Dále pokračujete k takzvané bráně Myndus, která ze západu ohraničovala starověký Halikarnáss. Ten má vzestupný ráz, neboť v dřívějších dobách byl Halikarnássos stavěn jako antické divadlo. Během svého volna budete mít též možnost krátce navštívit místo, kde stávalo mauzoleum, které bylo řazeno mezi sedm divů světa. Poslední zastávka je u antického divadla ze 4. století př. n. l. Druhá část výletu je spíše nákupní; těšit se můžete na návštěvu klenotnictví s možností výhodného nákupu šperků i suvenýrů. Čas bude i na oběd. Volno bude také na návštěvu tureckého tržiště. Uvidíte, jak se smlouvá o ceně, ochutnáte pravou tureckou kávu a možností nákupu všech světových „zaručeně pravých“ značek, budete mít dostatek. Návrat zpět kolem 17:00 hodin. Popis výletu je od CK VTT.

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Kos%

Naše tipy na zájezdy