Tips for trips

Ostrov Limnos - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě na ostrově Limnos, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zveřejníme.

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Limnos%

Jezera ve východní částli Limnosu

Pro všechny milovníky přírody a krásných scenérií doporučujeme výlet Jezera Alyki a Hortarolimni


Limnos - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Limnos. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Okruh po ostrově Limnos

Celodenní autobusový výlet po ostrově za poznáním historie a krás ostrova Limnos. Výlet začíná návštěvou významného byzantského městečka Kotsinas, navštívíte kostel s katakombami, po překonání 57 schodů se dostanete k pramenu s posvátnou vodou. Další zastávka v chrámu Kaberoi, který byl objeven italskou archeologickou školou v letech 1937 – 39. Příští zastávka u pozůstatků vesničky Kontopouli, návštěva hrnčířské a keramické dílny. Okružní jízda pokračuje do prehistorického města Poliochni, kde jsou odkryty vykopávky z 2700 – 2000 př. n. l. Ke konci výletu zastávka v krásné a malebné vesničce Moudros, s největším přírodním zálivem v Řecku, koupání na Fana raki, jedné z nejkrásnějších pláží Limnosu. Popis výletu je od CK Firotour.

Agios Efstratios

Celodenní lodní výlet na tento malý ostrůvek, charakteristický architekturou východních egejských ostrovů a křišťálovou vodou Egejského moře. Převážná část půdy tohoto malého ostrova patří klášterům svaté hory Athos. Popis výletu je od CK Firotour.

Večerní návštěva termálních lázní ostrova Limnos

Prohlídka termálních lázní, které se nacházejí východně od hlavního města Myrina. Popis výletu je od CK Firotour.

OKRUH OSTROVEM

Celodenní autobusový výlet za krásami ostrova, historickými památkami a relaxací na jedné z nejkrásnější pláží ostrova. Doba trvání od 9 - 17 hodin. Poznáte tradiční vesničky, zastavíte se u místních kostelíčků, dochovalých katakomb, oběd je zajištěn ve výborné limnoské taverně a odpoledne si užijete na pláži. Cena cca: 25 EUR. Popis výletu je od CK Alexandria.

PŮLDENNÍ OKRUH OSTROVEM

Příjemný půlden strávíte v tradiční vesničce Poliochni a ve městečku Moudros, kde strávíte příjemný oběd v malebné taverně. Odpoledne si užijete relaxace na pláži Fanaraki. Cena: 20 EUR. Popis výletu je od CK Alexandria.

VÝLET K TERMÁLNÍM PRAMENŮM

Kousek od hlavního města Myriny vyvěrají termální prameny Therma o teplotě 42 C. Účinky termální vody jsou známy již z antických dob. V blízkosti pramenů stojí turecké lázně tzv. hammam. Popis výletu je od CK Alexandria.

ŘECKÝ VEČER

Řecký večer obsahuje tradiční řecké tance, poslech řecké hudby a ochutnávku místních specialit. Cena cca: 40 EUR. Popis výletu je od CK Alexandria.

CELODENNÍ VÝLET LODÍ

Příjemná plavba lodí po okolí spojená s obědem a občerstvením na palubě. Přibližná doba plavby od 10 - 16 hodin. Cena cca: 45 EUR. Popis výletu je od CK Alexandria.

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Limnos%

Naše tipy na zájezdy