Tips for trips

Ostrov Lesbos - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě na ostrově Lesbos, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zveřejníme.

Jako základní cíle pro výlety po ostrově Lesbos doporučujeme místa z Katalogu objektů po levé straně. Přímý odkaz je:

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Lesbos%


Lesbos - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Lesbos. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Divoký západ

Uděláte-li si výlet do západní části ostrova, čekají Vás čtyři zastávky. Poznáte mužský klášter Limonos, který byl založen v roce 1523 a v době turecké okupace to bylo centrum místní vzdělanosti. Zajímavá je knihovna, která uchovává svazky staré přes tisíc let. V klášteře je několik muzeí, významných památek a relikvií. Vstup do muzea činí 2€. Druhou zastávkou je vesnička Vatoussa, v níž je možné se občerstvit a dopřát si dopolední kávu v místním kafeniu. Poté vás čeká návštěva pozoruhodného Zkamenělého lesa (vstupné 2€), který je druhým největším na světě. Prohlédnete si části zkamenělých stromů starých neuvěřitelných 20 miliónů let. Poslední zastávkou atraktivního výletu je Skala Eresos, rodiště lyrické básnířky Sapfo, kde je možnost koupání a opalování na krásné písečné pláži. Celý výlet se absolvuje s česky mluvícím průvodcem, během výletu se zájemci dozvědí o historii i současném životě zdejších obyvatel. Popis výletu je od CK VTT.

Lodní výlet s BBQ

Oblíbený celodenní lodní výlet s rožněním typických řeckých specialit přímo na lodi. Buď se pluje z Molyvosu podél severního pobřeží ke Skala Sikamias a ještě kousek dále, nebo k takzvanému ostrůvku králíků, který je na dohled letoviska Petra. Trasa výletu je odvislá od aktuálního větru a počtu účastníků. Kromě jídla (suvlaki, bifteky, salát, sýr feta nebo opékaný brambor) je na lodi i pití – víno místní výroby nebo místní limonády. Možnost koupání přímo z lodi, posádka zapůjčuje rovněž šnorchly a brýle k potápění. Popis výletu je od CK VTT.

Okruh ostrovem

Celodenní autobusový výlet po tradičních vesnicích. Ve vísce Agia Paraskevi si můžete prohlédnout starou, od roku 1957 nefunkční továrnu na olivový olej (vstup cca 3€), která nyní slouží jako muzeum. Dále navštívíte malé kafenio na náměstíčku. V Madamadosu si prohlédnete keramickou dílnu, jednu ze tří funkčních na ostrově. V té zdejší starý pan Dimitris vytváří na hrnčířském kruhu plných 70 let keramiku. Klášter Taxiarchis zasvěcený archandělu Michalovi poskytne příjemný stín. Každý rok se v klášteře a vesnici konají slavnosti s obětováním ročního nejlepšího býčka z místního stáda. Poslední zastávka je v krásném romantickém přístavu Skala Sikamnias, kde je možnost koupání, opalování či dobrého oběda v rybářských taverničkách. Při návratu se projíždí pohořím pod nejvyšší horou ostrova Lepetymnos. Popis výletu je od CK VTT.

Výlet na oslících

Pro milovníky přírody a nevšedních zážitků je připraven výlet na oslících. Na hřbetě těchto tvorů se přiklopýtáte úzkými stezkami ke kaňonu jedné z říček a výše do vesnice Vafios, kde nelze odolat skleničce ouza. Zde je také možnost zajít do místní taverny a ochutnat kulinářské speciality. Popis výletu je od CK VTT.

Turecko

Celodenní výlet do Turecka, lodí z přístavu v hlavním městě Mytilene do tureckého přístavního města Dikili. Hlavním programem výletu je návštěva Pergamonu i s jeho Akropolí – historicky velice cenná památka. Po prohlídce Pergamonu čas na oběd (v ceně) a poté návštěva výrobny koberců. Po návratu do Dikili čas na prozkoumání města. Návrat z výletu v pozdních večerních hodinách (cca 21.30 hod.). Popis výletu je od CK FiroTour.

Zelený jih ostrova

Navštívíte městečko Agia Paraskevi s muzeem výroby olivového oleje. Dále pojedete k římskému aquaduktu, poté do vesničky Karini ke stromu malíře Theofi la, ve kterém tento malíř žil (největší platan na ostrově). V této vesničce si také můžete zakoupit tradiční produkty ostrova Lesvos, stejně jako v další vesničce Agiasos, kde v půvabných křivolakých uličkách můžete navštívit bezpočet obchůdků s výrobky tradiční řemeslné výroby na ostrově – řezbářství, krajkářství, keramika. Návštěva baziliky Panny Marie. Popis výletu je od CK FiroTour.

Kajakem na ostrovy – nevšední zážitek

Jednou týdně vyplouvá z pláže Avlaki skupina kajaků (pro 2 dospělé osoby a dítě nad 7 let, vodotěsná nádoba na věci) ke dvěma ostrovům v Petrském zálivu. Asi po 20 minutách plavby je první hodinová zastávka, poznávání ostrova, plavání, šnorchlování. Poté se vydáte na větší, Králičí ostrov (30 minut plavby), kde zůstanete na jedné ze dvou pláží, při šnorchlování uvidíte hluboké podmořské strže. V poledne se vydáte do vnitrozemí ostrova, kde se bude v kamenném stavení podávat oběd (v ceně, 2 sendviče, nealko nápoj, 1,5 l voda, ovoce). Je odsud úžasný výhled na Molyvos, Petru a Anaxos. Po obědě lukostřelba a volný čas na pláži (zajímavé šnorchlování). Návrat na pobřeží. Popis výletu je od CK FiroTour.

Plavba lodí do Skala Sykamnia

Výlet začíná z přístavu v Molyvosu, následuje plavba podél severního pobřeží do vesničky Skala Sykamnia, prohlídky vesničky a kostelíka, koupání na pláži. Popis výletu je od CK FiroTour.

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Lesbos%

Naše tipy na zájezdy