Tips for trips

Máte vlastní tip na výlet v oblasti Parga?

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zveřejníme.

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet v oblasti letoviska Parga%

V okolí Pargy je mnoho překrásných malých pláží. Některé jsou dostupné pěšky, na jiné můžete využít lodní taxi. Dalším místem, které si určitě nenecháte ujít, protže se bude tyčit přímo nad Vámi, je benátská pevnost a její starobylé okolí. A pokud budete chtít vyměnit benátskou pevnost za tureckou, bude Vám k tomu stačit malý vláček, který Vás v seozně v rámci výletu doveze až k ní.

Jinak za tip na výlet velmi dobře poslouží přehled jednotlivých položek z našeho katalogu objektů po levé straně. Přímý odkaz na jednotlivé kategorie je:

Kláštery

Památky a muzea

Přírodní zajímavosti


Letovisko Parga - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety v okolí letoviska Parga. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Lodní výlet k ostrovům Paxos a Antipaxos

Lodní výlet k ostrovům Paxos a Antipaxos, 2x zastávka s možností vykoupat se v tyrkysově modrých vodách omývajících ostrovy. Bohaté přírodní scenérie, včetně krásných Modrých jeskyní. Na závěr dvouhodinová zastávka v hlavním městě ostrova Paxos, Gaiosu. Malebná benátská architektura, možnost poobědvat v některé z mnoha taveren. Tradiční výrobky ostrova jsou olivový olej, med a předměty ze stříbra. (orientační cena: 25 EUR, děti do 12 let: 13 EUR) Popis výletu je od CK Viamare.

Jónské ostrovy

Návštěva několika krásných Jónských ostrovů během jediného dne: Lefkada - koupání na nejkrásnější pláži ostrova; Kefallonia - prohlídka a oběd v malebném městečku Fiskardo; Ithaka - vesnička Kioni; Meganissi - jeskyně Papanikolis na ostrově Meganissi; Scorpios - koupání na Onassisově soukromém ostrově. (orientační cena: 45 EUR, děti do 12 let: 23 EUR) Popis výletu je od CK Viamare.

Výlet za bájnými mýty

První zastávka je ve starověké věštírně mrtvých Nekromanteion, svého typu na území Řecka zcela ojedinělé. Po zastávce na koupání a krásné písčité pláži se pokračuje do hor, kde se překrásným kaňonem vine bájná řeka Acheron, starými Řeky považovaná za jednu z podsvětních řek. Na jejím břehu budete mít možnost poobědvat v příjemné zahradní taverně a potom se brodit řekou proti proudu a kochat se krásnou přírodou. Doporučujeme boty do vody. (orientační cena: 39 EUR, děti do 12 let: 20 EUR) Popis výletu je od CK Viamare.

Výlet na ostrov Korfu

Návštěva ostrova v Jónském moři. Na Korfu je řada kostelů a muzeí, skvělých obchodů nebo možností procházek po promenádě. Doporučujeme Vám navštívit palác císařovny Sissi (Zámek Achillion) nebo jít na hrad, odkud je nádherný výhled. Výletní loď Parga - Korfu jezdí každý čtvrtek. (orientační cena: 37 EUR, dítě do 12 let: 19 EUR) Popis výletu je od CK Viamare.

Kláštery Meteora

2denní výlet za poznáním řeckých tradic. Návštěva řeckých ortodoxních klášterů Meteora včetně prohlídky ženského kláštera Roussanou a nejstaršího a největšího kláštera Velká Meteora, klášter Agia Paraskevi, horské lyžařské středisko Profitis Ilias, zastávka ve vesničce Agia Triada a vesničce Metsovo. Výlet se pořádá 1x za 2 týdny. (orientační cena: 99 EUR, děti do 12 let: 50 EUR) Popis výletu je od CK Viamare.

Výlet do oblasti Zagoria

Oblast Zagoria se nachází na území Národního parku Aoos-Vikos, v srdci pohoří Pindus. Nabízí pohledy na úchvatné přírodní scenérie, na staré horské vesnice posazené na strmých svazích hor, na staré kamenné obloukové mosty, klenoucí se přes řeky a údolí. První zastávka je u jednoobloukového mostu Kokorou a tříobloukového mostu Kalogeriko. Dále nás autobus zaveze přes unikátní vápencové formace zvané “Kamenný les” k vyhlídce Oxya, odkud je úžasný výhled na soutěsku Vikos v jedné z jejích nejhlubších partií (soutěska je zapsána v Guinessově knize rekordů jako nejhlubší soutěska na světě v poměru hloubky a šířky). Z vesnice Monodendri pokračujeme k vyhlídce Agia Paraskevi, na jejímž okraji stojí stejnojmenný klášter z počátku 15. století. Na závěr možnost poobědvat v Monodendri nebo se projít malebnými uličkami této tradiční vesnice. (orientační cena: 41 EUR) Popis výletu je od CK Viamare.

Naše tipy na zájezdy