Tips for trips

Ostrov Naxos - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě na ostrově Naxos, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zveřejníme.

Doporučuje Místo Lokalita Náročnost délka
Bedrun Kouroi 2 místa na ostrově jednoduché 1 den
Inka

Mezi další tipy na výlety, které návštěvníci velmi často zmiňují, patří hlavně prohlídka hlavního města ostrova. Jmenuje se Naxos Chora a najdete zde několik unikátních památek a muzení. A pokud najdete chvilku, určitě si nenechte ujít výlety na okolní ostrovy. Lístek na loď si můžete zakoupit buď sami nebo přes delegáta a můžete se vydat za krásami takových ostrovů, jako Mykonos, Santorini či Delos.

Mnoho dalších zajímavých místa pak najdete v našem Katalogu objektů po levé straně. Přímé odkazy jsou:

Památky a muzea

Kláštery

Pláže

Turistická střediska

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Naxos%


Naxos - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Naxos. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Výlet ostrovem Naxos

Poznejte srdce Naxosu jízdou přes vrcholky hor, zelenými údolími, olivovými a dubovými háji. Zastávka bude ve vesničce Dalamas – hrnčířské dílně, kde budete mít jedinečnou možnost pozorovat místní řemeslníky při jejich tvorbě malých váz a dalších výrobků. Při návštěvě místní výrobny olivového oleje se dozvíte vše o olivách a umění výroby delikátního olivového oleje. Ve vesničce Chalki je ochutnávka citronového likéru, který se produkuje pouze na Naxosu. Navštívíte i starý byzantský klášter Pawia Drossiani a chrám Démeter (Démétéřin chrám). Ve vesničce Melanes k vidění populární Kouros of Flerio – socha cca 6,4 m vysoká s chybějícím levým chodidlem a částí pravé nohy. Poslední zastavení ve vesničce Apiranthos – možnost návštěvy muzea o historii ostrova. Popis výletu je od CK Firotour.

Plavba za panenskými plážemi na jižním pobřeží Naxosu

Objevte na celodenní plavbě panenské pláže ukryté na jihovýchodním pobřeží ostrova – výlet na 18 m lodi bude jistě nezapomenutelným zážitkem. Odplutí je z malého přístavu v letovisku Agia Anna a první zastávka je na unikátní pláži Kalados na jižním cípu ostrova.

Druhé zastavení je na pláži Rina (nedostupné z pevniny), s mořskou jeskyní a pramenem vyvěrajícím přímo do moře. Pokračování je podél pobřeží až na krásnou pláž Aliko s písečnými dunami a cedrovými stromy, kde si vychutnáte delikátní řecký oběd, v pozdějším odpoledni návrat do přístavu v Agia Anna. Popis výletu je od CK Firotour.

Celodenní výlet na ostrovy Delos a Mykonos

Jedná se o výlet na dva různé, nicméně velmi známé, ostrovy Delos a Mykonos. První jmenovaný – Delos, zasvěcený bohu Apollonovi a bohyni Artemis, s jedinečnými archeologickými památkami a jedním z nejvýznamějších archeologických muzeí v Řecku.

Řada antických pozůstatků vč. chrámu Apollona a terasy se lvy k vidění právě zde. Druhá zástavka je na ostrově Mykonos – celosvětově proslulém jako “Malé Benátky Egejského moře”, s typickou nádhernou architekturou. Návštěva Mykonu trvá cca 3 hod. – možnost poznání krásných pláží, malých kostelíků a kapliček, zářících domků s arkádami a mramorových schodišť, procházky podél větrných mlýnů, návštěvy místního muzea nebo nákupů v elegantních buticích. Popis výletu je od CK Firotour.

%EDIT: Napsat a vložit Váš tip na výlet na ostrově Naxos%

Naše tipy na zájezdy