Erikoussa

Střediska

3 min.

Základní popis ostrova Erikoussa

Erikoussa, malý zelený ráj téměř nedotčený turistickým ruchem a překotnou civilizací, leží v souostroví Othoni, též zvaném Diapontské, které tvoří tři ostrůvky – nejmenší Mathraki, prostřední Erikoussa a největší Othoni – severním směrem od jiné oblíbené turistické destinace, ostrova Korfu. Dopravit se na ostrov Erikoussa lze pohodlně pravidelnou lodní linkou ze Sidari, případně z Agios Stefanos, dvou oblíbených letovisek Korfu.Vzhledem k nevelké vzdálenosti od Korfu si Erikoussa zachovává podobný ráz krajiny. Moře je tyrkysově modré a nad jeho hladinou se tyčí zelené kopce plné olivovníků a cypřiše. Nejvyšší hora Santadro měří přes 130 metrů a oko zkušeného pozorovatele odtud dohlédne až na břehy Albánie. Ostatně, o velikosti Erikoussi se můžete přesvědčit sami  na stránce Erikoussa - mapa.

Erikoussa - zájezdy

Erikoussa je velmi malý ostrůvek, zájezdy se tam organizují jen velmi zřídka. Pokud tam nějaká CK jezdí, nabídku najdete v Centru zájezdů na ostrov Erikoussa. Pokud nenajdete nabídku u českých CK, zkuste třeba i německé a rakouské cestovky.     

Co na Erikoussa ?

Na ostrůvku Erikoussa žije jen několik stovek obyvatel a ani turistů sem nepřijíždí tolik jako do ostatních řeckých resortů, takže atmosféra je zde mnohem klidnější, skoro by se dalo říci komornější. Návštěvníci sem přijíždějí hlavně na výlety z letovisek na okolních ostrovech v rámci organizovaných zájezdů. Proto ani síť služeb není tak rozvinutá jako jinde v Řecku, nicméně je tu k dispozici vše potřebné – několik stravovacích zařízení, obchůdky, hotel, lékař, kostel se hřbitovem, malá zřícenina původního opevnění, heliport. Obyvatelé nevládnou příliš cizími jazyky na rozdíl od jejich ostrovních sousedů, nicméně jsou vždy pohostinní a velmi milí.

Byli jste již na Erikousse? Pomožte nám s obsahem těchto stránek

Informací o ostrově Erikoussa není nikdy dost. A kdo by ostrov znal lépe, než ti, kdo zde strávili dovolenou? Proto bychom  Vás  chtěli požádat o pár minut Vašeho času a  zhodnocení Vaší dovolené na tomto ostrově,  jak se Vám tam líbilo a co pro Vás Erikoussa znamená, a případně o napsání rad a tipů, o kterých si budete myslet, že by ostatní návštěvníky, kteří o Erikousse přemýšlí, mohly zajímat. 

Erikoussa a pláže

Pláže ostrova Erikoussa jsou písčité, většinou méně zaplněné než v jiných oblastech Řecka a táhnou se podél velké části pobřežního území. Vstup do moře je většinou pozvolný, voda teplá a průzračná, takže díky bezpečnosti je zcela ideální zejména pro rodiny s dětmi a milovníky podmořského života, neboť křišťálově čistá voda nabízí optimální podmínky pro šnorchlování a potápění. Nejznámějšími jsou pláže Faro a Fiki, které se rozprostírají nedaleko od hlavního přístavu Porto,  obě písčité a velmi čisté. Dalšími jsou pak Porto a Bragini.

Kam se na Erikoussa jezdí? 

Na ostrov Erikoussa se jezdí hlavně do střediska Erikoussa. Nic jiného na ostrově ani není.
Nejbližší pláže
Nejbližší hotely
Nejbližší památky

Naše tipy na zájezdy

Místa v okolí