Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Zakyntos půjčovna aut

Základní info o ostrově Korfu - co je Korfu? 

Nejčastější přízvisko, kterým je Korfu označováno, je „Smaragdový ostrov“. A nutno říci, že je to jméno více než výstižné. Mezi řeckými ostrovy, kterých je bezmála 1 500, je ostrov Korfu považován za ten nejzelenější a dle mnohých také nejkrásnější. Vděčí za to hlavně své geografické poloze, která zaručuje dostatek slunečního svitu (více informací o podnebí a klimatických podmínkách je na stránkách Korfu - počasí). Proto se na Korfu daří mnoha rostlinám, keřům a stromům, které společně vytvářejí překrásný zelený závoj v kontrastu s tyrkysovým mořem a zlatavým pískem slunných pláží.

Korfu - Smaragdový ostrovAutor: petyys
 

Typickou rostlinou Korfu je olivovník, který se využívá k produkci známého a oblíbeného olivového oleje. Krom toho tu ale najdete i citrusovníky a eukalyptusy s jejich nezaměnitelnou silnou vůní, cypřiše, myrtu nebo palmy. Hlavně v jarních měsících ostrov Korfu doslova září barvami nejrůznějších květů a poupat. Mnohé rostliny lze spatřit jen na tomto ostrově a nikde jinde na světě.

Obyvatel žije na ostrově Korfu kolem 100 tisíc a jsou velmi milí a pohostinní. V některých částech mimo dosah turistického ruchu lze spatřit tradiční život Řeků – klidný, bez stresu a shonu. Většina obyvatel, hlavně v turistických oblastech, se dorozumí krom rodného jazyka též anglicky.

Ostrov je také opředen mnoha legendami, například tou o Odysseovi, a k jeho milovníkům patřily a stále patří slavné osobnosti z celého světa. Přes moderní rozvoj si ostrov stále zachovává své tradice a stará se o ochranu překrásné přírody, aby ji stále mohly objevovat další a další návštěvníci.

 


Pláže na Korfu

Korfu - Smaragdový ostrov - Agios StefanosAutor:petyys
 

Korfu je se svou rozlohou 592 km čtverečních nejseverněji položeným řeckým ostrovem (alespoň z těch větších ostrovů. Z těch malinkých je severněji Erikoussa), je druhý největší a je omýván Jónským mořem (v této oblasti i leží i další ostrovy z Jónských ostrovů - Kefalonie, Lefkada, Ithaka či Zakynthos). Celé pobřeží je poseté písečnými a oblázkovými plážemi, které jsou považovány za ty nejčistší na celém evropském kontinentu. Lze tu nalézt i zcela odlehlá místa, kde si milovník klidu a odpočinku přijde na své. Na druhé straně ti, kteří touží po komfortu a aktivnější relaxaci, mají na výběr z velké škály turistických středisek s různým zaměřením. Ve většině z nich lze rozproudit krev vodními sporty. Zejména potápěčům nabízí téměř celý ostrov ideální podmínky pro průzkum podmořských vod a objevování jejích krás. Přehled středisek s jejich polohu najdete na stránce Mapa Korfu

Na souši si můžete zahrát volejbal, zajezdit si na skútru, motorce či na koni, a nebo si třeba užít odpoledne na golfovém hřišti. Protože na ostrově je všechno díky jeho rozloze poměrně rychle dostupné, lze uskutečnit mnoho výletů za památkami i přírodními krásami. Korfu zkrátka nabízí něco pro každého – odpočinek, relaxaci, ale i zábavu a adrenalin.


Korfu - půjčovna aut

Byli jste již na tomto ostrově? Pomožte nám s obsahem těchto stránek

Informací o ostrově Korfu není nikdy dost. A kdo by ostrov znal lépe, než ti, kdo zde strávili dovolenou? Proto bychom  Vás  chtěli požádat o pár minut Vašeho času a  zhodnocení Vaší dovolené na tomto ostrově,  jak se Vám tam líbilo a co pro Vás ostrov Korfu znamená, a případně o napsání rad a tipů, o kterých si budete myslet, že by ostatní návštěvníky, kteří o Korfu přemýšlí, mohly zajímat. 

Korfu a jeho zajímavosti

Přestože je Korfu poměrně malý ostrov, má bohatou historii, a tudíž i mnohé památky. Krom toho oplývá i značným přírodním bohatstvím. Obojí pak společně vytváří po celém ostrově síť výletních atrakcí.

Korfu - Smaragdový ostrov - Agios GordisAutor: sněhulík
 

Jednou z nejnavštěvovanějších zajímavostí Korfu je tzv. Myší ostrov. Ten se nachází nedaleko malého poloostrůvku Kanoni na východní části ostrova, jen několik kilometrů od hlavního města (Korfu/Kerkyra). Myší ostrov svým tvarem připomíná loď a poutá se k němu Homérova legenda o Odysseovi. Mělo údajně jít právě o jeho loď, kterou ve své rozhněvanosti nechal zkamenět samotný Poseidon, král všech moří. Letovisko Kanoni nabízí ze svého pobřeží překrásné výhledy na tento slavný ostrůvek, který je námětem pohlednic a upomínkových předmětů. K samotnému Myšímu ostrovu se lze dostat pouze lodí, které tam směřují pravidelně se spoustou turistů. Překvapením pak pro ně je kaplička, která se najednou objeví uprostřed ostrůvku, protože z Kanoni není díky záplavě cypřišů vidět. Podobné ostrůvky, které by mohly odpovídat zmíněné legendě, jsou u Korfu ještě dva – Afionas a  Paleokastritsou. Při pohledu ze břehu Kanoni můžete spatřit ještě další raritu – klášter Vlacherna. Ten je zajímavý tím, že leží na malinkém ostrůvku a zabírá většinu celé jeho rozlohy. Dostanete se tam dokonce i po souši, neboť je spojen s pevninou molem.

Zámek Achillion je další z velmi navštěvovaných historických pamětihodností. Leží několik kilometrů jižně od hlavního města ostrova a je památkou na slavnou a krásnou rakouskou císařovnu Alžbětou Bavorskou, zvanou Sissy. Ta byla velkou milovnicí Korfu, a proto se tu v 19. století rozhodla vystavět tento skvost, který pravidelně navštěvovala. Později ho získal císař Vilém II., který

Korfu - zámek AchillionAutor: RomanŠ
 

zámek využíval jako místo svých večírků. V zahradě zůstala z období jeho pobytu majestátní socha Apollona. Zámek dokonce během druhé světové války sloužil jako nemocnice a od 60. let jako kasino. Dnes je známou atrakcí, kam přijíždějí návštěvníci z celého světa. Procházka v rozlehlé zahradě s úchvatným výhledem a v interiérech zámku s nespočetným množstvím soch je pohádkovým zážitkem.

Mnoho míst k vidění se nachází v hlavním městě ostrova, zvaném Korfu neboli Kerkyra. Protože si na ostrov v průběhu uplynulých staletí kladly nárok mnohé národy, promítá se toto i do místní architektury a památek kulturního dědictví. Můžete tu vidět například unikátní zvonici svatého Spyridona, kterého obyvatelé Korfu považují za svého patrona. Tato zvonice je nejvyšší na ostrově. Je tu také mnoho muzeí – Archeologické muzeum, Byzantské museum, Muzeum lastur, Muzeum numismatiky nebo Museum asijského umění. Krom toho můžete vyrazit na prohlídku zdejšího starého opevnění, kostelů, paláců a památníků. A v neposlední řadě lze zavítat na kriketové hřiště. Kriket, který je pozůstatkem z doby nadvlády britského impéria, je zde velmi populární.

Z přírodních unikátů je třeba zmínit jezero Korrision, jehož voda je slaná a okolní příroda téměř panenská. Lze tu spatřit mnohé z krás zdejší fauny a flory. Dalším zajímavým bodem je hora Pantokrator, která je nejvyšší na Korfu. Leží v jeho severní části. Do určité výšky se dostanete automobilem, zbytek pak musíte vyšlapat pěšky. V horkém dni to může být poměrně náročný výstup. Odměnou ale bude nezapomenutelný výhled na moře a okolní ostrovy. Na vrcholu se nachází klášter.

Je toho opravdu hodně. Postupně se budeme snažit shrnout ty nejzajímavější cíle na stránce Korfu - tipy na výlety. Případně se můžete podívat do menu vlevo pod záložku Katalog objektů. Jsou zde přehledně shrnutá střediska, památky, přírodní zajímavosti, kláštery ... 

Doprava po Korfu - půjčovna automobilů

Ostrov Korfu má plně rozvinuté turistické služby a najít nějakou tu půjčovnu aut není složité. To samé platí i po půjčovnách skútrů či půjčovnách lodí a motorových člunů. Těch je zde, na rozdíl třeba o Kréty, několik. Z naší velmi dobrů zkušenosti i podle kvalitních recenzí na internetu můžeme doporučit půjčovnu aut George Rent a car (dříve TopCars Korfu), která má pobočku i zde v ČR a auto Vám přiveze až k Vašemu ubytování, takže nemusíte nikam chodit a nikde nic shánět. Na půjčovnu lodí se pak můžete podívat třeba na stránce Půjčovna lodí / člunů Kalami nebo Půjčovna lodí Asterios Boats či Půjčovna lodí / člunů Dimitris

 
Korfu - půjčovna


Jaké CK na Korfu jezdí?

Cestovek, co na Korfu jezdí, je hodně (přehled zájezdů na Korfu včetně akcí Last minute je na stránce Korfu - zájezdy). Liší se cenou i kvalitou služeb a ubytování. Denně jednáme při prodeji zájezdů na Korfu s mnoha z nich a stejně tak máme informace od našich klientů o jejich spokojenosti či problémech a prodáváme jen ty, které považujeme za pohodové a spolehlivé. Kromě  našeho centra zájezdů (Korfu – přehled zájezdů) ale doporučujeme shlédnout i přímo stránky CK z tabulky Doporučené cestovní kanceláře, protože občas CK nabízí různé online slevy či akce, které prodejci nemají do systémů prodeje jak zařadit. 

Hotely, apartmány a studia na Korfu

Středisek i hotelů je na Korfu hodně. Přehledný katalog najdete na stránce hotely, apartmány a studia na Korfu.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, Benitses,  Dassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Roda a Sidari.

Další informace o Korfu na webu

Pokud hledáte další informace o Korfu, zkuste se podívat třeba na tento stručný popis Korfu. Je tam napsáno to základní, co by Vás mohlo o Korfu zajímat. Pokud Vás tento ostrov zaujme, zkuste stránky trochu specializovanější - například stránku Kerkyra - elektronický průvodce po Korfu. No a pokud rádi čtete cestopisy, zkuste stránky Evy a Vladimíra. Jsou nazvané velmi jednoduše - Korfu. Pokud umíte anglicky, můžete zkusit i stránku Korfu Dnes (Corfu Today), případně celkem hezký přehled hotelů na Korfu online. A ještě jeden tip (sice nesouvisí s přímo s webem, ale s Korfu určitě) - pokud byste se chtěli na Korfu podívat očima Češky, která s etam odstěhovala a zažila spoustu věcí, zkuste knížku Korfu bez průvodce

--- • --- • ---
---

Tipy na hotel v oblasti Korfu

Pelagia studia od 11 030 Kč se všemi poplatky

Pěkná studia Pelagia se nacházejí přímo u krásné oblázkovo-písečné pláže v oblíbeném letovisku Acharavi. Přímo před studii se rozkládá velká veranda s terasou, ze které se vstupuje přímo na pláž. V celém objektu je možnost Wi Fi připojení zdarma. Centrum letoviska Acharavi je vzdáleno cca 500 m, nejbližší restaurace se nachází cca 100 m od ubytování. Celková délka pláže je přes 8 km a přímo vybízí k romantickým procházkám. Doporučujeme méně náročným klientům, kteří hledají klid a odpočinek přímo u krásné pláže, ale zároveň ocení i možnost aktivního odpočinku.

1.

Stefania od 9 942 Kč se všemi poplatky

Studia a apartmány Stefania se nacházejí v oblíbeném letovisku Acharavi, které leží uprostřed severního pobřeží ostrova ve vzdálenosti 37 km od města Korfu. Nedaleko Acharavi se nachází i několik dalších známých letovisek - Roda, Sidari, Kassiopi, se kterými jej spojuje pravidelná autobusová doprava. Acharavi se pyšní širokou písčitou pláží s velmi čistým mořem. Celková délka pláže je přes 8 kilometrů a vzhledem ke své délce nabízí jak rušná místa, tak klidné až osamělé úseky. Pláž je s pozvolným vstupem do moře, vhodná je zejména pro malé děti. V Acharavi je velké množství restaurací, barů, diskoték, supermarketů a obchodů, a to jak na pobřeží, tak v centru letoviska. V oblasti je také řada bazénů se sladkou vodou, které jsou volně přístupné návštěvníkům. Acharavi se nachází na úpatí hory Pantokrator a okolní, mírně zvlněná krajina je vhodná jak pro cyklistické výlety podél pobřeží, tak pro pěší turistiku.

2.

Kairaba Sandy Villas od 26 680 Kč se všemi poplatky

Tento krásný hotel nabízející ULTRA All Inclusive leží na jihozápadě pobřeží řeckého ostrova Korfu. Luxusní vilky resortu Kairaba jsou zasazeny mezi prostornými zahradami a sousedí s chráněným ekosystémem Natura, který mohou klienti hotelu během svého pobytu navštívit a obdivovat. Užijte si vyhrazenou soukromou pláž označenou jedním z nejvyšších možných ocenění – modrou vlajkou. Město Korfu se nachází jen 39 kilometrů od hotelu a je místem plným kultury a nočního života. Městečko Lefkimi, vzdálené 15 kilometrů, nabízí klidnější plážové prostředí s restauracemi a obchůdky. Hotel Kairaba Sandy Villas doporučujeme náročnějším klientům všech věkových kategorií. Klienti mohou využívat služeb i sesterského hotelu Labranda Sandy Beach.

3.

Kassiopi Memento Resort od 17 591 Kč se všemi poplatky

Kassiopi Memento Resort je velmi příjemný hotelový komplex, který se nachází v krásné zahradě, je vzdálen 250 m od užší oblázkové pláže a 10 minut od centra letoviska Kassiopi na severu ostrova Korfu. Hotelový minibus jezdí zdarma na pláže Avlaki a Kalamaki. Zde naleznete tradiční hospůdky, ale i živější bary a diskotéky. Bývalá malá rybářská osada se přeměnila v příjemné letovisko bez velkých hotelových komplexů. Hotel Kassiopi Memento Resort doporučujeme klientům, kteří hledají klidnou dovolenou v nádherném prostředí.

4.

Paradise Hotel od 13 190 Kč se všemi poplatky

Hotel Paradise se nachází v letovisku Gouvia a má panoramatický výhled na zátoku a hustě zalesněné kopce pokryté olivovníky a cypřišky. Svou polohou nabízí snadný přístup k nedalekým plážím a vesnici Gouvia. Hotel je obklopen udržovanou zahradou plnou květin, která je ideálním místem pro odpočinek.

5.

Pelekas Monastery od 30 290 Kč se všemi poplatky

Resort leží na západní straně ostrova Korfu přímo u známé pláže Kontogialos (Pelekas Beach) • cca 14 km od letiště a hlavního města Kerkyra • přibližně 1,7 km od vesničky Pelekas s obchůdky a tavernami

6.

Poslední přípěvky

17. 3. 2014 Sea Bird Moraitika 2 příspěvků

Živé diskuze na fóru

6. 12. 2016 Sea Bird Moraitika 2 příspěvků