Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kavala

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kavala, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Popis střediska a města Kavala

Uživatelka Lucie ke Kavale přidala:

Kavala je přístavem Řecka a  také centrem zpracování bavlny a tabáku, leží na řecké pevnině u Kavalského zálivu, naproti ostrovu Thassos, který je vzdálen 24 km. Rozloha města je 112 km2, žije zde kolem 63000 obyvatel, krásnou dominantu města tvoří byzantská pevnost. Necelých 30 km od města je menší mezinárodní letiště Megas Alexandros.

První zmínky o městě jsou ze 6. stol. př. n. l., kdy bylo osadníky z Thassosu založeno město s názvem Neapolis, pod tímto názvem se objevuje v Bibli. Město bylo postupně součástí Římské, Byzantské a také Osmanské Říše. V 6. stol. n. l. bylo císařem Justiniánem I. opevněno. Po nájezdech Normanů a Turků bylo však zničeno, znovu vystaveno až v 15. stol., původní řecký název Christoupolis byl změněn na Kavala.

Nedaleko od města se nachází archeolobická lokalita Filipi. Ve městě se tyčí zachovalý středověký akvadukt, je vidět velký turecký vliv - turecké čtvrti a úzké uličky se klikatí mezi domy, které jsou doširoka rozestavěny podél zálivu. V Kavale se narodil zakladatel vládnoucí egyptské dynastie Muhammad Alí, v jeho rodném domě je dnes muzeum.

Z Kavaly je pravidelné lodní spojení s ostrovem Thassos, i v samotném městě však můžete strávit letní dovolenou nebo prodloužený víkend.

Kavala - Jak to tam vypadá?

Zde je soubor nádherných fotografií, které Vás přesvědčí o tom, že Kavala je opravdu nádherná a za návštěvu stojí. Doporučujeme přepnout do HD.

Video

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---