Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Asklepion - arch. naleziště

Jedna z nejvýznamnějších archeologických památek ostrova Kos a celého souostroví Dodekanésos se nachází zhruba 4 kilometry západním směrem od hlavního města. Jmenuje se Asklepion a sloužila jako nemocnice. Je zasvěcena Asklepiovi, patronu zdraví a léčitelství, odkud také pramení její název. Prý tu dokonce pracoval i samotný Hippokrates. V místě jsou k vidění nádherně zdobené antické sloupy, kamenné základy jednotlivých budov, obvodové zdivo, podlahové mozaiky, pravá fontánka s pramenitou vodou, což je samo o sobě na ostrově Kos jev ne zcela obvyklý, a spousty fragmentů architektonických součástí tehdejších staveb přináležejících k tomuto místu léčby a zdraví. Výzkum této památky byl zahájen před více než sto lety a odhalil vzácné exempláře dokazující rozvinutou kulturu a vysokou úroveň společnosti antických obyvatel ostrova.

Oblast
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Asklepion - arch. naleziště, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 4. 9. 2018 Asklepion jsem navštívila v srpnu, při dovolené v Kefalosu. Z hlavního města jsme vyjely vláčkem a prohlédly si památku. Areál je rozlehlý a všude na nás dýchala historie. Moc se mi návštěva líbila.

Doporučuje

Prima
--- • --- • ---
---