Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agios Fokas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Agios Fokas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Popis střediska Agios Fokas

Středisko Agios Fokas, vyhledávané a čilé letovisko, najdeme na ostrově Kos, konkrétně na jeho východním pobřeží, necelých 10 kilometrů od hlavního města. Ze břehů Agios Fokas lze dohlédnout až na turecké břehy. Agios Fokas má výhodnou polohu nedaleko hlavního města, kam se dostanete delší procházkou pěšky při pobřeží okolo několika dalších pláží s tavernami a možnostmi drobných nákupů. Cestou potkáte také hotely, které jsou rozesety při březích moře. Vedle nich je však v celé oblasti k dispozici ubytování i soukromějšího charakteru. Až dorazíte do hlavního města, otevřou se vám široké možnosti stravování, nakupování a zábavy.

Co v Agios Fokas?

Díky značné sopečné aktivitě v oblasti zde vyvěrají horké podzemní prameny vtékající do mořského přírodního bazénku tvořeného malými skalisky, kde se můžete ponořit do příjemné lázně. Jejich teplota dosahuje až 50 stupňů Celsia. Na rozdíl od našich známých termálních pramenů, které se nacházejí třeba v Karlových Varech, jsou ty v Agios Fokas slané, avšak nemají žádný zápach a jsou zcela čiré. K dopravě po okolí je výhodné si zapůjčit auto nebo motorku, případně využít pravidelných autobusových linek. Kos je ostrov památek, pokud jste milovníci archeologických míst či muzeí, máte o výlety a Agios Fokas postaráno.

Pláže u Agios Fokas

Na malé pláži, která neoplývá takovým komfortem jako komerčněji založené destinace, můžete v klidu odpočívat a oddávat se letnímu lenošení, slunění a koupání. Kromě toho se v okolí vyskytuje další množství menších zátok i větších pláží. Většina z nich je pokryta pískem nebo oblázky, případně jejich směsí. Voda je vždy průzračná a má krásnou modrou barvu. Na jejím dně se však mohou objevit ostřejší kamínky, takže je doporučována obuv do vody.

Další střediska na ostrově Kos

Kromě Agios Fokas se na Kos z ČR jezdí nejčastěji do středisek Agios Fokas, Kardamena, Kefalos,  Lambi, Marmari, Mastichari, Město Kos, Psalidi, Tigaki

Tipy na hotel v letovisku Agios Fokas

Sensimar Michelangelo

Moderní hotel Sensimar Michelangelo s panoramatickým výhledem na Egejské moře leží na jihovýchodě ostrova v oblasti Agios Fokas asi 8 km od města Kos (pravidelná veřejná doprava, zastávka autobusu nedaleko hotelu), asi 35 km od letiště a asi 2 km od přírodních horkých pramenů "Therma". Hotel leží ve svahu na několika úrovních směrem k moři.

1.

Dimitra Beach od 21 494 Kč se všemi poplatky

Hotelový komplex Dimitra skládající se z hlavní budovy a vilek leží v zahradě nad oblázkovou pláží v oblasti Agios Fokas, nedaleko od přírodních horkých pramenů. Do města Kos jezdí autobus, jehož zastávka je u hotelu. Hotel Dimitra doporučujeme i náročnějším klientům hledajícím klidnou dovolenou s vynikajícími službami all inclusive. Hotel Dimitra nedoporučujeme klientům s pohybovými obtížemi.

2.

Novy

Pokus

3.

Sentido Michelangelo

Tento nově vybudovaný hotelový komplex skládající se z hlavní budovy a 9 oddělených budov ležících v zahradě a svažující se k oblázkové pláži, se nachází v oblasti Agios Fokas. Pouhé 2 km od hotelu se nacházejí přírodní horké prameny a město Kos je ve vzdálenosti 8 km. K dopravě do hlavního města je možno využít autobusu, jehož zastávka je nedaleko hotelu. Hotel Sentido Michelangelo doporučujeme všem klientům hledajícím klidnou a příjemně strávenou dovolenou.

4.

Michelangelo od 21 782 Kč se všemi poplatky

Moderní hotel Michelangelo s panoramatickým výhledem na Egejské moře leží na jihovýchodě ostrova Kos v oblasti Agios Fokas asi 8 km od města Kos (pravidelná veřejná doprava, zastávka autobusu nedaleko hotelu), asi 35 km od letiště a asi 2 km od přírodních horkých pramenů "Therma". Hotel Michelangelo leží ve svahu na několika úrovních směrem k moři.

5.

Primasol Archipelago

rozlehlý hotelový areál Primasol Archipelago, který tvoří hlavní budova a několik hotelových pavilónů umístěných v mírném svahu, se nachází v klidném prostředí vhodném pro relaxační dovolenou. Leží poblíž turistické oblasti Agios Fokas v příjemné, upravené zahradě. Hlavní město Kos je od hotelu vzdáleno cca 7 km (zastávka autobusu pravidelné městské linky je cca 200 m, jízdné vyjde na cca 1€).

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---