Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Mytilini

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Mytilini, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Mytilini

Město Mytilini  s počtem 40.000 obyvatel se nachází se v jihovýchodní části ostrova Lesbos. Je zde celkem 15 základních škol a největší univerzita v Egejské oblasti s úctyhodným počtem přes 3 a půl tisíce studentů. Celé město je vystavěno na sedmi pahorcích a díky blízké Malé Asii patřilo v minulosti k nejlépe prosperujícím v celé oblasti, čehož jsou důkazem nejen nejrůznější artefakty v místním muzeu, ale i památky kostely a domy z nejrůznějších historických období. Dnešní Mytilini je místem, kde se snoubí historie se současností. Hlavní třída je doslova poseta bary, tavernami, kavárnami a obchody.

Hlavní dominantou města je rozsáhlý hrad, obklopený hustým borovicovým lesem, sahajícím až dolů k pobřeží. V letních měsících slouží opevnění jako dějiště mnohých kulturních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení, nebo festivaly.  Zajímavým místem je i přístav s nábřežím, který ožívá brzy ráno a život zde pulzuje až do pozdních nočních hodin.  Ovšem čím je ostrov opravdu vyhlášený, je místní oblíbená lihovina Ouzo. V Mytilini, přímo u tržiště se nachází vyhlášená „továrna“ Matis Ouzo, která rozhodně stojí za návštěvu!

Tipy na hotel v letovisku Mytilini

Mytilana Village

Hotel  Mytilana Village ležící v zátoce Geras je obklopený krásnou zahradou plnou olivovníků, borovic a palem. Od oblázkové pláže je vzdálen pouze 50 m a od hlavního města Mytilini 6 km. Má unikátně zařízené, prostorné pokoje s elegantním dřevěným nábytkem a koberci. Hotelová restaurace připravuje pokrmy řecké a francouzské kuchyně.

1.

Lesvos Inn Resort & Spa

Tento kvalitní hotel Lesvos Inn Resort & Spa leží na krásné zlaté písečné pláži v letovisku Mytilini na ostrově Lesbos a nachází se deset minut chůze od centra města a přístavu. Romantická atmosféra je ideální pro páry i pro rodiny s dětmi. Hotel Lesvos Inn Resort & Spa nabízí panoramatický výhled na pláž a velký bazén. Pobyt v tomto luxusním hotelu pro Vás bude nezapomenutelný.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---