Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Lichnos - Parga

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Lichnos - Parga, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Parga  - Lichnos

Hlavní popis oblasti Parga

Kouzelný přístav a malé městečko Parga se rozprostírá na severozápadním pobřeží pevninské části Řecka. Jeho břehy omývá Jónské moře a v jeho blízkosti se nachází velmi populární ostrov Korfu. Obec se může pochlubit typickou řeckou architekturou podobnou té, která je spíše příhodná pro přímořská letoviska. Tvoří ji barevné domečky vystavěné kaskádově do svahu nad modrou zátokou obklopenou zelenými olivovníky a skalami. Bohatá historie tu navíc zanechala množství stop, které dnes přijíždí obdivovat davy výletníků. Patří k nim třeba benátský hrad z 11. století.

Pláže - Lichnos

Jednou z největších atrakcí Pargy jsou však její pláže, právě třeba Lichnos ležící jen několik málo kilometrů (cca 4 km) jižně od města. Egejské moře v těchto místech vytváří kouzelné barvy různých odstínů modré, navíc čistota je tu skutečně výtečná. Bílozlaté pásmo jemného písku s příměsí větších oblázků se táhne podél pobřeží, kde vyrůstají stoleté olivovníky. Zajištěno je hygienické zázemí, sprchy možnost vodních sportů (vodní lyžování, jízda na šlapadlech, potápění a šnorchlování, surfování) a dostatek příležitostí k osvěžení či ochutnání něčeho z tradiční řecké kuchyně. Některé podniky zůstávají otevřeny do pozdních nočních hodin. Jinak ale život po západu slunce na pláži utichá, je o poznání klidnější než ve dne a odehrává se spíše ve formě procházek při pobřeží. Milovníky rybaření nadchne možnost zalovit si v mořských vlnách, což slibuje nejedno dobrodružství. V okolí Lichnosu najdete i malé opuštěné zátoky, kam se dostanete buď lodním taxi, nebo pěšky přes kopec. Zde se dá koupat i bez plavek.

Parga - Lichnos: Video

Z Pargy Vás k Lichnos může dovézt i taxi. Viz video:

Video

Co v okolí Parga  - Lichnos

Pokud jde o ubytování, můžete si vybrat z nabídky v okolí pláže, tedy zda budete přespávat v pronajatém pokoji či zda využijete zdejšího kempu se vším potřebným vybavením.

Okolí je bohaté na historické památky. Nejlépe je si pronajmout nějaký dopravní prostředek, třeba jízdní kolo, motocykl nebo auto, a vyrazit na vlastní průzkum. Kdo má rád pěší chůzi, v pohodě obejde pěkná místa kolem Pargy i po svých. Kdo si chce prohlédnout po souši nepřístupná místa, nechť si pronajme člun či šlapadlo a vydá se k jeskyni, kde se prý koupala samotná bohyně Afrodita.

Tipy na hotel v letovisku Lichnos - Parga

Spa Salvatore

Hotel Spa SALVATORE**** nabízí luxusní ubytování v prostorných pokojích pro 2-4 os. a apartmánech pro 3-4 os., které jsou vybavené kuch. koutem (k dispozici i kávovar, rychl.konvice, mini-lednice), mini-barem, sociálním zařízením, wifi připojením a klimatizací zdarma, TV/SAT, rádiem, domácím kinem s DVD přehrávačem.

1.

Lichnos Beach od 19 513 Kč se všemi poplatky

V prostorné zahradě ve svahu zátoky Lichnos přímo u krásné pláže se nachází oblíbený hotelový komplex Lichnos Beach, který je tvořen hlavní hotelovou budovou s recepcí a několika nízkopodlažními budovami v zahradě. Zde také najdete sladkovodní bazén s dětským brouzdalištěm obklopený olivovými stromy, u pláže je hotelová taverna, kterou můžete přes den využít k lehkému občerstvení. Pláž s pískem a oblázky a s krásně čistou vodou je obklopená zeleným piniovým hájem, pronajmout si zde můžete lehátka a slunečníky nebo se jen tak natáhnout do vyhřátého písku. Lichnos se nachází jen několik kilometrů do Pargy, kam se snadno dostanete taxíkem nebo delší procházkou. A po procházce v rušných ulicích Pargy se zase můžete vrátit do klidné a pohodové zelené zátoky Lichnos. Hotel Lichnos Beach doporučujeme všem klientům a především rodinám s dětmi.

2.

Salvatore vila

Vila Salvatore 1 o rozloze 95m2 s privátním bazénem nabízí luxusní ubytování pro 2-4 os. Vila se skládá ze dvou ložnic, dvou koupelen se sociálním zarířením a plně vybavené kuchyně (k dispozici i kávovar, rychl.konvice) a terasou se vstupem k bazénu.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 11. 4. 2018

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---