Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Valtos - Parga

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Valtos - Parga, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
27 483 Kč

Parga - Valtos

Hlavní popis oblasti Parga

Kouzelný přístav a malé městečko Parga se rozprostírá na severozápadním pobřeží pevninské části Řecka. Jeho břehy omývá Jónské moře a v jeho blízkosti se nachází velmi populární ostrov Korfu. Obec se může pochlubit typickou řeckou architekturou podobnou té, která je spíše příhodná pro přímořská letoviska. Tvoří ji barevné domečky vystavěné kaskádově do svahu nad modrou zátokou obklopenou zelenými olivovníky a skalami. Bohatá historie tu navíc zanechala množství stop, které dnes přijíždí obdivovat davy výletníků. Patří k nim třeba benátský hrad z 11. století.

Pláž Parga - Valtos

K hlavním atrakcím Pargy však patří především její pláže. Kromě nejznámější Krioneri k nim patří Valtos, vzdálená jen asi 2 kilometry od centra a dostupná pěšky, lodí či takzvaným vodním taxi. Jde o rozlehlou pláž tvořenou malými hladkými oblázky a obklopenou úchvatnou scenérií zeleně a tyrkysově modré vody. I když patří k nejpopulárnějším a přijíždí sem množství výletníků, je dost velká na to, aby se sem vešel úplně každý. Nechybí tu nabídka vodních sportů od jízdy na vodních lyžích, šlapadlech a banánu přes windsurfing až po potápění.

Co v Parga - Valtos a okolí?

Ubytovat se je možné přímo na pobřeží v několika hotelích a soukromých pokojích. Přesto tu žádné velké noční veselí neočekávejte. Ve večerních hodinách se vydejte na procházku kolem břehů nebo zajděte do taverny na sklenku dobrého pití či usedněte k prostřenému stolu.

Nedaleko pláže se nachází historické památky, které rozhodně stojí za vidění. Jednou z nich je benátské opevnění, odkud se vám rozprostře celá okolní krajina jako na dlani. Pokud vám nevadí trošku náročnější výstup, vypravte se ke klášteru Vlacherna a kostelu nad pláží. Odměna, která vás čeká nahoře, bude stát za to.

Hezká pěší vycházka je z pláže Valtos k Ali Pašově pevnosti (asi 5 km), nebo můžete dojít až k malebné pláži Agios Sostis a jen trochu vzdálenější pláži Sarakiniko.

Tipy na hotel v letovisku Valtos - Parga

Silvia penzion

Penzion Silvia je situován 400 m od pláže Valtos v překrásné zahradě zajišťující maximální soukromí. Penzion Silvia je vhodný pro rodiny s dětmi a klienty vyhledávajícími klid.

1.

Pargadise

Dvoupatrová kamenná vilka Pargadise se nachází v pěstěné zahradě v klidném a zeleném údolí Valtosu. Dominantou zahrady jsou vysoké palmy, které vytvářejí exotickou atmosféru. Na krásnou pláž Valtos se dostanete po pohodlné cestě mezi zahradami za pár minut. Ve Valtosu naleznete obchody, kavárny a taverny. Pokud se vydáte po kamenném ochozu k benátské pevnosti, máte to jen skok do malebné Pargy. Cestou se vám naskytnou úchvatné výhledy na Pargu i na Valtosský záliv.

2.

Ilios Villa


Naprosto unikátní polohou v rámci malebného města Parga se pyšní prázdninový dům Villa Ilios. Nachází se na samém rozhraní Pargy a pláže Valtos, na vyvýšeném místě v klidnější boční uličče. Jeho budova je obklopena udržovanou zahradou s mohutnými olivovníky, které spolu s překrásným výhledem na hrad a moře vytváří neopakovatelnou atmosféru tohoto místa. Pláž Valtos, která začíná přímo pod hradem, je dostupná po svažitých chodníčcích a po schodech ve vzdálenosti necelých 300 m, centrum Pargy s přístavem a promenádou necelých 450 m, obchůdky a restaurace začínají již po cca 100 m.

3.

Parga Beach od 27 483 Kč se všemi poplatky

Nově zrekonstruovaný hotel Parga Beach Resort, který se nachází v blízkosti malebného městečka Parga, nabízí svým hostům luxus a relaxaci. Výhodou hotelu je jeho poloha, leží přímo na dlouhé písečné pláži Valtos a je umístěn přímo uprostřed krásné zahrady a olivového háje. Doporučujeme klientům, kteří rádi poznávají památky a krásné pláže.

4.

Ionion Beach, studia

Nová vila Ionion Beach stojí v letovisku Parga ve svahu téměř bezprostředně u nádherné pláže Valtos. Na pláž se dostanete zkratkou po schodech nebo po cestě, která vede k hotelu Valtos Beach. Taverny a obchod jsou v místě a do centra mestečka Parga se dostanete asi za 15 min.

5.

Thassos studia


vilka se nachází v klidném prostředí, ve svahu velmi blízko centra městečka Parga. Projdete-li centrem Pargy, velmi rychle se dostanete na městkou pláž Krioneri. Pokud vystoupáte od domu Tassos k benátské pevnosti a pokračujete-li po kamenném chodníčku, rychle se dostanete na překrásnou pláž Valtos. Na tu se můžete, stejně tak jako i na další pláže, dostat i lodním taxíkem.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---