Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Centrum zájezdů
Zdarma ke všem zájezdům
  • Finanční bonus od Řecko v detailech
  • Slevy v půjčovně aut na Lefkadě
  • Silniční mapa
  • Turistický průvodce
  • Parkování u letiště v Praze nebo Brně
Vybrat zájezd

Proč cestovat do Řecka

Antické památky

Protože v Řecku je nepřeberné množství starobylých a krásných památek. Objevujte kořeny naší civilizace právě zde.

Nekonečné pláže

Řecké pláže Vám vytrhnou dech svou krásou, rozlohou a počtem možností. Relaxujte, užívejte sluníčka a přijeďte.

Romantické taverny

Není nic příjemnějšího, než strávit večer v některé z taveren či restaurací. Místní turistická střediska na Vás již čekají.

Pobytové zájezdy

Vydejte se na dovolenou do Řecka. Z našeho velkého výběru cestovních kanceláří vyberete zájezd, který Vám sedí nejlépe.

Lefkada - ostrov překrásné přírody a úžasných pláží

Přímo u pobřeží pevninského Řecka, jen nedaleko od známého ostrova Korfu, se nachází čtvrtý největší ostrov v Jónském moři zvaný Lefkada. Je jediným ostrovem, na který se nemusíte přepravovat pouze po vodě nebo vzduchem, ale také po souši. To umožňují dva mosty, jež spojují Lefkadu s pevninou.

Autor: Věra

Přestože je Lefkada turisticky vysoce oblíbenou destinací, zachovává si stále svůj přirozený ráz a nebývá tolik přelidněná jako některé jiné ostrovy. Návštěvníkům se tají dech nad čarovným kontrastem bílých pláží a neuvěřitelně tyrkysových vod se sytě zelenou vegetací na skalách u pobřeží. Zamilovávají se do scenérií se západy slunce a rozpálenými plážemi. A těmto úchvatným kulisám propadají v neposlední řadě také fotografové, kteří mají obzvláště vytříbené oko pro krásu, kterou Lefkada rozdává doslova plnými hrstmi.

Na území něco málo přes 300 kilometrů čtverečních se rozprostírají mocná horstva svažující se do úrodných nížin a k pobřeží. Celý ostrov je typický svou úrodností a bujnou vegetací, která je výsledkem bohatého srážkového úhrnu zejména v zimních a jarních měsících. Zahlédnout zde návštěvník může všechny tradiční řecké rostliny – olivovníky, platany, borovice, vinnou révu, cypřiše a celou řadu barevně kvetoucí flóry. A kde prospívá zeleni, se přirozeně daří i fauně. Běžně lze pozorovat některé druhy divokého ptactva, z domácích zvířat ovce a kozy. Všechny tyto krásy lze obdivovat buď při pěších procházkách, cyklistických výletech nebo projížďce autem. Pokud budete číst dále, doporučujem si prohlédnout i stránku Lefkada - mapa středisek a pláží, abyste věděli, o které části Lefkady, pláži či zajímavosti píšeme.

  Lefkada - půjčovna aut

Lefkada - pláže

Po obvodu čítajícím přes 100 kilometrů se táhnou dlouhé, neobyčejně okouzlující pláže. Bývají často označovány za ty nejkrásnější v celém Řecku, některé dokonce i ve světovém měřítku (např. Porto Katsiki, Egremni). A není divu, neboť rajská místa, která můžete vidět na obrázku v nabídkovém katalogu cestovních kanceláří, vypadají úplně stejně i ve skutečnosti, ne-li ještě lépe. Oblíbené jsou proto jak typickými dovolenkáři, kteří zbožňují jemný bílý písek, světlé oblázky a křišťálově průzračnou vodu ke koupání, tak díky příznivým podmínkám k surfaření, jachtingu a vodním sportům vůbec si přijdou na své také vyznavači adrenalinu a fyzické aktivity. Vápencová skaliska při pobřeží navíc vytváří dokonalé pozadí a mají zásluhu na světle modrém zabarvení mořské vody. Někdy však také způsobují, že je těžké se na pláže vůbec dostat; ve většině míst jsou ale připraveny vhodné způsoby,  jak proniknout do ráje – buď lodí nebo pěšky po dlouhých schodech na skalním svahu.

Byli jste již na tomto ostrově? Pomožte nám s obsahem těchto stránek

Informací o ostrově Lefkada není nikdy dost. A kdo by ostrov znal lépe, než ti, kdo zde strávili dovolenou? Proto bychom  Vás  chtěli požádat o pár minut Vašeho času a  zhodnocení Vaší dovolené na tomto ostrově,  jak se Vám tam líbilo a co pro Vás ostrov Lefkada znamená, a případně o napsání rad a tipů, o kterých si budete myslet, že by ostatní návštěvníky, kteří o Lefkadě přemýšlí, mohly zajímat. 

Autor: Soňa

Nejoblíbenějšími plážemi jsou Agios Ioannis (úchvatná pláž s tyrkysovým mořem, zlatým pískem a starodávnými větrnými mlýny v pozadí, vhodná zejména pro příznivce vodních sportů), Agios Nikitas (sice menší, ale stále oblíbenější pláž s kulisou zelených a bílých skalisek), pláž Milos, vhodná díky své „izolaci“ i pro koupání bez plavek, přístupná lodí a nebo vyšlapanou pěšinkou, Egremni (špatně přístupná, ale krásná pláž mezi skalami, s úžasně světle tyrkysovou barvou mořské vody), Gyra (pláž s větrnými mlýny a úchvatnou scenérií) Kathisma (jedna z nejmalebnějších pláží na celém ostrově, která poskytuje veškerý turistický komfort, ale současně i prostor a soukromí na svém opačném konci), Nidri (velmi oblíbená, turisticky plně vybavená pláž s romantickým výhledem na protější ostrůvky), Pefkoulia (velká a jedna z  nejpěknějších pláží ostrova, která spojuje tyrkysovou barvu moře, žlutobílý písek a zelené kopce do dokonalé mozaiky), Porto Katsiki (již zmíněná nejkrásnější pláž v Řecku) a Vassiliki (dokonalá pláž pro surfování, vodní lyžování a další sporty). Detailní seznam pláží pak najdete na stránce Pláže Lefkady.


Historie a kultura Lefkady

Historie a kultura Lefkady jsou více než pestré. A tak není překvapením, že je ostrov také místem narození některých známých řeckých osobností. Důkazem bohaté minulosti jsou některé památky a muzea. Je však nutno říci, že bohužel mnoho svědků dávných časů nenávratně zmizelo z povrchu zemského při katastrofálních zemětřeseních ve 40. a 50. letech předešlého století. Pravou řeckou atmosféru, která vás zanese o staletí zpět, můžete zažít směrem dále do vnitrozemí, kde se nachází původní horské vesničky. V těch jako by se zastavil čas a vy tak můžete pozorovat ničím nerušený život místních, často v tradičním vesnickém oblečení, při jejich zemědělských pracích i odpočinku. Stálých obyvatel žije na ostrově Lefkada jen něco přes 20 tisíc, což odpovídá velikosti malého českého městečka.

Při svém pobytu na Lefkadě neopomeňte ochutnat něco ze zdejších gastronomických specialit. Obzvláště vyhlášené je třeba červené víno, olivy a olivový olej, domácí med nebo tradiční ovčí sýr feta. Mnohé z těchto produktů si lze zakoupit i jako suvenýr nebo jen tak k ochutnání přímo na místě.

Co na Lefkadě?

Hlavní město zvané Lefkas se nachází na severu ostrova Lefkada. Je to malé městečko a přístav s úzkými uličkami a barevnými domky, který je prosycen zvuky tradiční řecké hudby a vůněmi květin z domovních balkonů, zatímco ve zdejších tavernách se připravují lahodné pokrmy. Město nabízí veškeré služby, které lze očekávat od hlavní ostrovní obce. Nechybí tu samozřejmě stravovací zařízení, ani obchůdky s nejrůznějším zbožím. Za trochou poučení lze zamířit do některého z muzeí, církevních svatostánků nebo pevnosti Agia Mavra. Při pobřeží lze obdivovat staré větrné mlýny. V Lefkas se konají pravidelně festivaly, hudební vystoupení, dramatická představení, oslavy národních svátků a další kulturní akce. Druhým největším městem a přístavem ostrova Lefkada je Nidri, oblíbené turistické středisko, odkud vyrážejí lodě na výlety po okolí.

Autor: Soňa

V nejjižnějším bodu ostrova si rozhodně nenechte ujít známý mys Doukato. Pohled na bílou skálu v popředí, na níž se hrdě tyčí mohutný maják, dlouhé zelené kopce a vyprahlé pásy nehostinných hor je skutečně magický. Mimo to je tato oblast opředena tajuplnými legendami. Předpokládá se, že jméno ostrova („leukos“ = „bílý“) vzniklo právě na základě zabarvení skal na tomto pobřeží. A pokud sáhneme hlouběji do antiky, objevíme nešťastný příběh básnířky Sapfó, která se prý měla z tohoto skaliska vrhnout do mořských vod kvůli nešťastné lásce.

V okolí Lefkady se nachází řada malých ostrůvků: Kalamos, Kastos, Kythros, Madouri, Meganissi (se známou jeskyní Papanikolis, vhodný k příjemnému odpolednímu výletu), Petalou, Skorpidi, Skorpios (původně ostrov miliardáře Onassise) a Thilia. Některé z nich patří do soukromého vlastnictví nebo jsou zcela opuštěné. 

Pokud přemýšlíte, co vše navštívit a co by stálo za shlédnutí, podívejte se na menu vlevo, kde je Katalog objektů. Jsou zde vypsané Přírodní zajímavosti, Památky a muzea, Kláštery a Pláže Lefkady.  Případně ještě můžete zkusit rubriku  Tipy na výlety, kde se snažíme shromáždit to nej. Pokud máte nějaký tip Vy, napište nám ho, rádi ho zařadíme.

Půjčení auta

Nejlepší způsob, jak Lefkadu co nejlépe prozkoumat, je zapůjčit si auto a vyrazit "na vlastní pěst". Silnice a silničky vedou téměř všude a v pohodě můžete zkombinovat třeba koupání na jedné pláži, návštěvu nějaké památky nebo přírodní zajímavosti a pak zase koupání na nějaké jiné pláži. Auto doporučujeme si zamluvit co nejdříve, na místě bývá často buď vše rozpůjčované nebo předražené. Doporučujeme půjčovnu aut Aris Lefkada, která má pobočku v ČR a vše s nimi lze vyřídit v češtině.

Půjčení skútru

Kromě auta si samozřejmě můžete půjčit i skútr nebo čtyřkolku. Přesné ceny nebo podmínky najdete na stránce Půjčovna skútrů a čtyřkolek Lefkada, která snad jako jediná nabízí i úplný český servis a česká telefonní čísla.

S kým na Lefkadu?

Lefkada je velmi oblíbená oblast a jezdí tam mnoho cestovek. Většinu cestovek máme zde v systému (Lefkada - centrum zájezdů, zájezdy je možné zakoupit s některým z našich speciálních bonusů ve formě slevy, průvodce, mapy nebo slevy v půjčovně aut), ale některé CK nabízí třeba slevy za on-line rezervaci nebo různé slevové akce, které nebylo možné podchytit v ceníku. Určitě tedy doporučujeme si dobře prohlédnout nabídku cestovních kanceláří vypsaných v tabulce Doporučení cestovní kanceláře. Kompletní přehled nabízených hotelů, apartmánů a studií v této destinaci najdete na stránce Hotely na Lefkadě. Uvedené doporučené cestovní kanceláře jsou pak uvedeny i u jednotlivých ubytování, do kterých tyto CK jezdí.

Střediska ostrova Lefkada

Na ostrov Lefkada se jezdí hlavně do středisek Agios Ioannis, Agios Nikitas, Amouso, Lefkas, Ligia, Meganissi, Mikros Gialos, Nidri, Nikiana, Perigiali, Sivota, Tsoukalades a Vassiliki .

Další stránky o Lefkadě na internetu

Stránek o Lefkadě není mnoho. Tedy pokud nepočítám komerční stránky plné reklam a odkazů na zájezdy. Zde uvedené odkazy se otvírají v novém okně. Obecné shrnutí středisek na Lefkadě najdete například na stránce Ostrov Lefkada, případně pokud byste si chtěli přečíst další informace o Lefkadě a o putování po ní, podívejte se na stránku Putování po Lefkadě. A samozřejmě nesmím zapomenou na Lefkadu od paní Evy a pana Vladimíra. Pokud zvládáte i angličtinu, můžete se podívat na jeden z největších portálů o Lefkadě - e Lefkada.

Tipy na hotel v oblasti Lefkada

Studia Thomas od 10 490 Kč se všemi poplatky

Villa Thomas se nachází na konci malebného a velice oblíbeného letoviska Vassiliki v klidném místě s překrásným výhledem na moře. Pěkně a velice účelně zařízená studia jsou vhodnou volbou pro méně náročné klienty, kteří však chtějí být v bezprostřední blízkosti moře a jen pár metrů od zábavy. Ráj příznivců windsurfingu a vodních sportů, tak by se dalo stručně označit toto oblíbené letovisko, které každoročně láká mnoho turistů z celé Evropy.

1.

Milia studia od 9 990 Kč se všemi poplatky

Vilka Milia se nachází na kraji pěší zóny kousek od centra letoviska Agios Nikitas. Je postavena v tradičním řeckém stylu. Pláž je odtud vzdálena asi 150 m. V bezprostřední blízkosti ubytování se nacházejí obchody, taverny a restaurace.

2.

Achilleas - studia a apartmány od 12 490 Kč se všemi poplatky

Úplně nová velmi dobře vypadající vilka Achilleas je ve Vassiliki Ponti a je postavena ve svahu u cesty. Cestu na pláž si můžete významně zkrátit schodištěm skrz starou zástavbu. V Ponti naleznete obchody a taverny.

3.

Logan´s Beach aparthotel od 9 990 Kč se všemi poplatky

Příjemný rodinný aparthotel Logan´s Beach se nachází v oblasti Perigiali přímo u menší oblázkovo-písečné pláže. Hotelová terasa nabízí krásný panoramatický výhled na ostrůvky Skorpios a Madouri. Přístup z terasy na pláž je po několika schodech, hotel nedoporučujeme klientům s omezenou pohyblivostí. Centrum letoviska Nidri se spoustou taveren, restaurací a obchůdků je vzdáleno přibližně 1 km, hlavní město Lefkas 15 km. Pokoje a studia prošly v roce 2016 rekonstrukcí. Tento aparthotel doporučujeme všem, kteří vyhledávají ubytování u menší klidné pláže mimo centrum letoviska.

4.

Santa Marina od 15 990 Kč se všemi poplatky

Hotel Santa Marina stojí vysoko ve svahu přímo nad starou vesnicí Agios Nikitas na ostrově Lefkada. Velkou předností tohoto místa je klid a nádherný panoramatický výhled na celé údolí a na Jónské moře. Písečná pláž je vzdálena asi 15 minut chůze a centrum staré vesnice je v dosahu pěknou procházkou přírodou také asi za 15 minut.

5.

Delfini od 11 590 Kč se všemi poplatky

Tento hotelový komplex Delfini obklopený vzrostlou zelení se skládá ze dvou budov se 32 pokoji rekonstruovanými v roce 2003. Hotel s tradicí již od roku 1975 je situovaný přímo u pláže a nabízí neopakovatelný výhled na okolní ostrovy a pohoří za Nidri. Hotel stojí u letoviska Nidri, kde najdete restaurace, bary a místní obchody. Od letiště je hotel vzdálen cca 40 km a od hlavního města cca 17 km.

6.

Poslední přípěvky

27. 6. 2018 Pavel » Pitná voda ? 2 příspěvků
27. 6. 2017 Mgr. Lubomír Píša » Krásná a divoká Lefkada 4 příspěvků

Živé diskuze na fóru

2. 7. 2018 Pavel » Pitná voda ? 2 příspěvků
6. 10. 2017 Mgr. Lubomír Píša » Krásná a divoká Lefkada 4 příspěvků
--- • --- • ---
---