Kalkulace slev - důležité

3 min.

Ukázková kalkulace

Vybrat si hotel, který se nám líbí, je velmi jednoduché. Je ale jednoduché vybrat i odpovídající zájezd a CK? Do jednoho hotelu jezdí třeba 3 nebo 4 cestovky, každá má jinou cenu, jiné akce a jiné slevy. V současné době proto není správný výpočet ceny tak úplně jednoduchý. Jedna  CK má třeba 5 slev, ale kombinovat lze třeba jen dvě nebo tři, a abyste se dostali k nejnižší ceně, je potřeba přepočítat několik variant.

Spočítejte s námi velmi jednoduchý příklad:

Cestovní kancelář A prodává zájezd do hotelu XY za 15.000,- / osoba a k tomu nabízí akci Dítě jen za 3.000,- Kč. Takže za rodinu s dítětem to vyjde podle ceníku na 33.000,- Kč.

Cestovní kancelář B je do hotelu XY dražší, zájezd stojí 16.000,- / dospělá osoba, dítě do 12ti let mají za 5.000,- Kč. Ceníková cena je tedy 37.000,- Kč.

Která nabídka je výhodnější?

A teď obě CK vyhlásí ještě akci “15 % sleva“.  Podrobným studováním podmínek se dozvíte, že sleva se vztahuje na katalogové ceny a nelze ji kombinovat s jinými akcemi a slevami. Která nabídka je výhodnější? Asi si každý spočítá, že ta druhá, protože na první případ sleva nejde uplatnit, kdežto v případě druhém bude výsledná cena 31.450,- Kč za rodinu.

Ano, nebylo to nic složitého (tedy pokud o nabídce té druhé CK víte). Ale to jsme vybrali jen dva jednoduché příklady. Ve skutečnosti nabízí jedna cestovka třeba 5 druhů slev a některé z nich nejdou kombinovat (třeba slevy na děti s časovými či seniorskými slevami), takže i my si musíme občas udělat pro nalezení nejvýhodnější nabídky třeba 3 kalkulace. Opravdu máte čas a chuť na to, abyste procházeli desítky internetových stránek jednotlivých CK, hledali slevy, učili se jejich slevové systémy a počítali si kalkulace?

Jak z toho ven?

Stačí, když si vyberete požadovaný hotel, nezávazně vyplníte rezervaci nebo do poznámek napíšete Vaše požadavky a přání, a my Vám zašleme zpět odpověď s nejvýhodnější kalkulací a našim doporučením a poznámkami. Pokud nám tedy napíšete něco jako třeba "Jsme rodina, dva dospělí a děti ve věku 3 a 8 let, a máme zájem o ten a ten hotel v tom a tom termínu", projdeme nabídky všech spolupracujících CK a zašleme Vám cenovou kalkulaci, která pro Vás bude nejvýhodnější. Dotaz či požadavek můžete zaslat přímo od zájezdu, který jse si vybrali, nebo zde:

 Dotázat se na hotel a cenovou kalkulaci 


Čtěte také:

Naše tipy na zájezdy