Počasí a klima na Alonissosu obecně

2 min.

Zima na Alonissosu bývá stejně jako na ostatních ostrovech Severních Sporad víceméně deštivá, avšak s příjemnými teplotami okolo 17° C, což dobře přispívá k pozdějšímu růstu rozmanité vegetace, která zde hojně bují již brzy z jara. Kopce Alonisosu jsou poté doslova obsypány množstvím léčivých bylin, které se používají nejen v homeopatii. Jarní počasí je zde vhodné k pěší turistice a výletům po ostrově. Řadu dalších informací, nejen o zajímavostech ostrova, naleznete na stránkách Alonissos v detailech.

Počasí na podzim a na jaře

Počasí na podzim i na jaře je v podstatě podobné, teploty se pohybují v příjemném rozmezí od 20 do 25° C. Mezitím, co jarní Alonissos je vhodný výhradně k pěším aktivitám a k poznávání krás ostrova, pak na podzim můžete toto vše spojit ještě s koupáním v doposud vyhřátém moři. V jarních i podzimních měsících je třeba počítat s občasnými dešti.

Léto na Alonissosu

V létě je zde díky Středozemnímu klimatu poměrně stálé počasí s příjemnými teplotami, dostatečně vyhřátým mořem a pouze s ojediněle se vyskytujícími drobnými deštíky.

Ať už vyrazíte na Alonissos v plné sezoně, za koupáním a lenošením na vyhřátých plážích, nebo na jaře a na podzim za poznáváním tajů ostrova, určitě naleznete to, co hledáte.