Předpověd počasí

3 min.

Předpověď počasí pro ostrov Kréta

Pozor - aktuální počasí a předpověď počasí pro ostrov Kréta je zde

Hned na úvod musím zmínit jednu věc, která se předpovědi počasí na Krétě velmi týká - Kréta je dlouhá od východu k západu asi 255 km a na šířku má až 60 km. Což je asi něco podobného, jako je rozdíl v počasí mezi Třeboní a Krkonošemi. Nebo jižní Moravou a Beskydy.

Pro ilustraci mohu uvést včerejší rozhovor (25.5.2007) s naším partnerem z půjčovny aut. Ptal jsem se i na počasí a on prý z kanceláře v Adelianos Kambos u Rethymna vidí sluníčko a modrou oblohu a má tam 28 stupňů, kdežto kousek za Heraklionem, u Hersonissos, prý hrozně prší.

Ještě horší situace je pak s větrem. Kréta je ostrov velmi hornatý a předpověď větru je celkem nemožná. Sám znám situace, kdy třeba dopoledne v Plakiasu nesnesitelně foukalo a pár kilometrů východně, u Damnoni, bylo bezvětří. A o pár hodin později to bylo obráceně. V Plakiasu bezvětří, u Damnoni velmi foukalo.

Pokud Vás tedy zajímá konkrétní a aktuální předpověď počasí pro místo, kam pojedete, je dobrá hledat ve Vámi požadované lokalitě. Základní místa, odkud se poskytují meteorologické informace, jsou letiště. Na Krétě lze tedy velmi dobrou předpověď počasí získat z Chanie a Heraklionu, další místa jsou pak ještě Rethymno a Agios Nikolaos.

I když míst, odkud lze předpověď počasí získat, je více, doporučuji server www.meteo.gr Kdo jiný by měl mít aktuálnější informace, než řecká hlavní meteorologická služba.

Předpověď počasí pro Paleohora Předpověď pro Heraklion Předpověď počasí pro Rethymno Předpověď počasí pro Hania Předpověď počasí pro
Agios Nikolaos

Meteorologické stanice na Krétě

Naprosto aktuální počasí včetně rychlosti větru, tlaku a podobně - minuta po minutě včetně historických dat za poslední dva roky:

Chania Heraklion port Rethymno Knossos Lasithi Paleochora

Další odkazy

Odkazy na předpověď počasí pro ostrov Kréta. Odkazy jsou většinou na počasí (meteorologickou stanici) v Heraklion.

Obecné informace o počasí a klima na ostrovu Kréta jsou v rubrice Počasí obecně, Počasí dle období nebo Dlouhodobé průměry

Velmi zajímavá předppověď počasí pro ostrov Kréta - lze si zadat předpověď až 15 dní dopředu nebo třeba předpověď hodinu po hodině
Weather Undeground - předpověď počasí
pro ostrov Kréta - Heraklion
Zajímavé stránky nabízející i
přehled o síle větru
Weather Undergroung - předpověď počasí
pro ostrov Kréta - Hania
Cestovní kancelář - předpověď počasí Česky
Atlas.cz Česky
Předpověď počasí podle Weather Forecast Česky
BBC - předpověď počasí AJ
Weather City - předpověď počasí AJ
WeatherBase AJ
http://weather.noaa.gov/weather/current/LGIR.html

Detaily o ostrovu Kréta

Naše tipy na zájezdy