Heraklion

Lokalita

Nomos Heraklion leží mezi pohořími Ida na západě a Dikti na východě. Letoviska poblíž Heraklion patří k nejvíce turisticky navštěvovaným. Vnitrozemí kraje Heraklion tvoří pahorkatina s typickými políčky, pokrytými olivovými hájemi a vinicemi, na jihu kraje Heraklion leží rozsáhlá úrodná planina Messara s řekou Gerapotamos. Na území kraje Heraklion byl objeven největší počet významných minojských památek - Knossos, Malie, Faistos, Agia Triada a Gortis. Severní a jižní pobřeží kraje Heraklion spojují již od minojské doby komunikace, vedoucí krásnou krajinou, na jihu kraje Heraklion leží krásné, většinou písečné pláže.

Hlavní město kraje Heraklion a zároveň celé Kréty je Heraklion, největší město ostrova a 5. největší město Řecka. Heraklion je nejdůležitějším obchodním přístavem a letištěm Kréty, také sídlem řeckého ortodoxního arcibiskupství. Z Heraklion je zajímavý pohled na horu Jouchtas /811 m n.m./ .

Jak se tam dostanu

Hlavní město Kréty, Heraklion, leží zhruba uprostřed severního pobřeží, cca 80 km západně leží Rethymno, cca 130 km je to z Heraklion do Hania, směrem na východ je z Heraklion cca 70 km do Agios Nikolaos, cca 130 km Sitia, směrem na jih leží Ierapetra cca 110 km.

Doplnit informace

Oblast:

Kréta

Typ letoviska:

Rušné

Aktivity v letovisku:


Místa v okolí