Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Vathy

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Vathy, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
14 683 Kč

Vathy

Vathy, hlavní město a současně největší obec ostrova Ithaka, sice nepatří ke klasickým resortům se spoustou pláží a vodními radovánkami, nicméně je to přesto zajímavé místo, kde si přijdou na své zejména ti, kteří nepřijíždí na řecké ostrovy za sluněním a lenošením v horkém písku. Protože si dokázalo zachovat svůj osobitý charakter, je častým cílem davů návštěvníků, hlavně pak v letních měsících.

Přístav Vathy dlí obklopen tyrkysovým mořem a spícími kopci posetými zelení v malé zátoce na severu ostrova Ithaka. Jeho hlavním městem je již od dob 16. století, a právě z dávných dob si zachoval pozůstatky opevnění po stranách přístaviště. V jeho čele ho zdobí malý ostrůvek zvaný Lazareto, který před dvěma stovkami let fungoval jako karanténní izolace pro nově příchozí na ostrov a dokonce ještě v minulém století tam za trest posílali odsouzené. Dnes na něm stojí kostelík zasvěcený Ježíši Spasiteli.

Historie Vathy

Barevné domečky rozeseté podél zátoky a malé náměstí s obchůdky a kavárnami nedávají vůbec tušit, že se tu v 50. letech uskutečnilo ničivé zemětřesení. Většina budov byla však obnovena do původního stavu.

Jako „metropole“ ostrova Ithaka s okolo 2 000 obyvateli má Vathy svou důležitou úlohu v oblasti administrativy, obchodu a kultury. Mají tu pěkné archeologické muzeum, kde se můžete dozvědět něco o zdejší historii a nálezech zde učiněných; místním obyvatelům a turistům pak slouží školy, bankovní instituce, divadlo, knihovna, obchody, sportovní a zdravotnická zařízení – zkrátka všechno, co by asi každý čekal od centra ostrova. Nenechte si ujít některé význačné domy a kostely.

Co ve Vathy

Ubytovací kapacity zde zajišťují hotely a menší penziony. Množství taveren, restaurací, barů a nočních podniků láká k posezení a nevázané zábavě. V noci Vathy doslova ožívá bujarým veselím s hlasitou hudbou. Čilý přístav sice nenabízí pláže, nicméně pokud zatoužíte po odpočinku v záři slunce při pobřeží, vyrazte na nedalekou Dexu (krásná pláž s čistou vodou a oceněním „modrá vlajka“ řecké turistické organizace; k dispozici jsou rozvinuté služby a zelené okolí lákající k procházkám), Filiatro, Loutsa (písčitá pláž s čistou vodou), Minimata (pláž obepnutá bujnou zelení a čistou vodou), Sarakiniko (křišťálově čistá mořská voda a krásná příroda jsou tu číslo jedna) a některé další. Z přístavu pravidelně vyráží lodě a trajekty na výlety po bližším i vzdálenějším okolí, třeba k Jeskyni nymf, na Kefalonii, Zakynthos či Korfu nebo do kontinentálního Řecka.

Video z Vathy

Video

Střediska na ostrově Ithaka

Na ostrov Ithaka se z ČR jezdí do středisek  Kioni a Vathy

Tipy na hotel v letovisku Vathy

Mentor hotel

Menší rekonstruovaný hotel Mentor v původním stylu se nachází v letovisku Vathi. Pokoje nabízí krásný výhled na moře, přístav a hustou zeleň ostrova. Centrum letoviska je vzdálené pouhých 50 m, nejbližší restaurace a obchůdky 100 m. Na pláž vzdálenou 2 km zajišťuje hotel dopravu zdarma. 7 km od hotelu Mentor je vzdálený přístav Piso Aestos.

1.

Panorama apartmánový dům

Apartmánový dům Panorama se nachází na samém okraji letoviska Vathi na vyvýšeném místě obklopeném přírodou. Všechny apartmány Panorama mají terasu a nachází se v přízemí. Přístav Piso Aetos je vzdálen 8 km, centrum letoviska s nejbližšími obchody a restauracemi asi 1 km.

2.

Omirikon hotel

Menší rodinný hotel Omirikon v tradičním stylu, který nabízí pokoje s výhledem na moře a přístav Vathi, se nachází u přístavu na okraji letoviska. Centrum letoviska je vzdálené pouhých 200 m, zde najdete nejbližší restaurace a obchůdky. Pláž je vzdálená 2 km, přístav Piso Aetos je vzdálen 7 km od Vathi. Hotel Omirikon nabízí tradiční Ithácké snídaně. Doporučujeme milovníkům řecké kuchyně a klidnějšího prostředí.

3.

Albatros

Penzion ALBATROS leží 250 m od nábřeží na místě s užasným výhledem na moře a celé letovisko Vathi. Studia Albatros pro 2–3 osoby jsou vybavena kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, klimatizací v ceně zájezdu, wi-fi připojením zdarma, trezorem a balkónem/terasou. Téměř z celého ubytování je výhled na moře.

4.

Captain Giannis od 14 683 Kč se všemi poplatky

V Captain Giannis budete bydlet přímo v srdci Odysseova ostrova, v přístavním městečku Vathi a hlavním centru ostrova. Nejbližší vstup do moře je jen 20 m od hotelu, kde je malinká oblázková pláž na konci nábřeží a další krásné pláže Ithaky najdete ve vzdálenosti od 400 m. K obchodům, tavernám a kavárnám to je podél nábřeží také asi 400 m. Není tu nouze o taverny s výborně připraveným jídlem a s hezkým posezením přímo u nábřeží. Transfer taxi z přístavu v Piso Aetos trvá asi 25 min.

5.

Dina's apartmánový dům

Apartmánový dům Dina’s nabízí ubytování v moderně zařízených, prostorných apartmánech s rozkládací přistýlkou, kuchyňským koutem a obývacím pokojem a ložnicí.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---