Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Klášter na hoře Pantokrator

Přímo na nejvyšším vrcholu celého ostrova – Pantokratoru (906 m) – se majestátně tyčí mužský klášter ze 14. století. Stejně jako mnoho jiných podobných náboženských staveb na ostrově, i tento klášter si prožil nelehkou historii. Postaven byl v r. 1689 na troskách starého kláštera Antigavdon, v 16. století zničen a o století později znovu obnoven, takže jeho současná podoba, kterou můžete nyní spatřit, pochází až ze 17. století. Klášter ukrývá mnohé náboženské předměty, malby, ikony a fresky, a to především z doby po své rekonstrukci. Krom historických památek si můžete díky vysoké poloze místa vychutnat i nádherný výhled do širokého okolí.

Oblast
Horu Pantokrator najdete v severní části ostrova Korfu. Do určité výšky se dostanete automobilem, zbytek pak musíte vyšlapat pěšky. V horkém dni to může být poměrně náročný výstup. Odměnou ale bude nezapomenutelný výhled na moře a okolní ostrovy a samozřejmě známý klášter.
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Klášter na hoře Pantokrator, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 30. 6. 2019

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---