Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kalami

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kalami, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Kalami

Malé avšak kouzelné městečko Kalami, nacházející se na severovýchodním pobřeží ostrova Korfu, jež proslavil svojí úspěšnou knihou spisovatel Lawrence Durrell, který zde také prožil část svého dětství, je charakteristické svou romantickou zátokou s křišťálově čistou vodou. Oblibu v této lokalitě našli i členové skupiny Pink Floyd a sousední zátoku Kouroula si oblíbil princ Charles. Dnes je městečko vyhledávané převážně turisty z Velké Británie a zajímavostí je, že zde naleznete snad největší koncentraci bazénů na celém ostrově. S nadsázkou by se dalo říct, že co nově postavený dům, to bazén.

Turistická vybavenost, aktivity

Jedním z cílů procházek po městečku je malebná zátoka, která byla dějištěm několika bondovek a dodnes zde stojí  původní dům Geralda Durella - White House, ve kterém je vybudován penzion s tavernou. V Kalami naleznete příjemné taverny, kavárny i několik málo obchůdků.

Pláž

Asi 250 metrů dlouhá, písečno oblázková pláž s kompletním plážovým servisem, půjčovnou loděk a centrem vodním sportů, mezi nimiž hraje prim vodní lyžování je zpravidla uprostřed sezóny velmi frekventovaná, avšak mimo hlavní letní měsíce zde vládne klid a pohodová atmosféra.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---