Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kerkyra

Oblast
Typ letoviska Klidné
Kerkyra Starověké město Kerkyra bylo založeno v 8. stol. př. n. l., leželo na jih od dnešního centra, mezi dvěma zálivy Garitsa a jezerem Chalkiopulos. Centrum města bylo v oblasti Paleopoli - Staré město a táhlo se jižně až ke Kanoni. Naproti vchodu do zámku Mon Repo byla agora, na kopcích Analypsi byla Akropole.   Co ve městě / středisku Kerkyra ? V dnešním hlavním městě je vidět různorodý vliv Benátčanů, Angličanů i Francouzů. Hlavní dominantou města je Stará pevnost z 10. stol., tzv. mořský hrad s příkopem, který hrad odděloval od ostrova. Z byzantského období se nezachovalo příliš památek - byly zničeny tureckými nájezdy nebo válkami.  Benátčané v 15. stol.  rozšířili hradní příkop, zesílili opevnění a hradby kvůli hrozbě tureckých útoků. Vznikl  vlastně ostrov, který byl s pevninou spojen pohyblivým mostem. Později Benátčané z obranných důvodů rozšířili volný prostor mezi starým hradem a venkovním městem a vytvořili Spianádu - dnešní náměstí Esplanáda, Francouzi pak za své vlády osadili tuto oblast stromy a vznikl známý městský park. Angličané postavili na hradě vězení a kasárna, také dvě věže - věž "Souše" a věž "Moře". Tam, kde kdysi býval pohyblivý most, je nyní železný most o délce 60 m. V letech 1553 - 1558 byl postaven nový hrad, který se tyčí nad severní částí města. Benátčany k tomuto nutilo další turecké obléhání města, opevnili takto město ze západní strany, později za své vlády nad ostrovem Anličané zesílili obranné valy a vojenská opevnění, vznikla tak Nová pevnost. Kromě historických památek a nezapomenutelného starobylého koloritu nabízí dnešní Kerkyra také velké možnosti zábavy a společenského živora. Naleznete zde nepřeberně diskoték, nočních klubů, kde to opravdu žije, i malé klidnější taverny s nabídkou řeckých specialit. Velké tržiště a spousta obchůdků nabízejí veškerý sortiment potravin i ostatních potřeb. Nechybí samozřejmě ukázky místní řemeslné a umělecké tvorby. Říká se, že Kerkyra je nejhezčí večer po setmění, pokud máte chuť užít si trochu nočního života, určitě nebudete zklamáni. Kam na Korfu se jezdí ? Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kerkyra, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Kerkyra je hlavním městem ostrova, nachází se na východním pobřeží ostrova a žije zde 38 000 obyvatel.

Tipy na hotel v letovisku Kerkyra

Mon Repos Palace od 18 590 Kč se všemi poplatky

Stylový hotel Mon Repos Palace se skvělým servisem stojí cca 900 m před samotným historickým centrem okouzlující Kerkyry. Hotel má ideální polohu, kousek od historie města, nedaleko řecké atmosféry v kavárničkách, barech, nedaleko nákupních možností, ale hlavně pouze 20 m od písečné pláže. Z hotelu je výhled na moře a na novou pevnost. V hotelu Mon Repos Palace nejsou akceptovány děti do 12 let.

1.

Royal Boutique

V těsné blízkosti letiště Korfu - Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary cca 600 m od hotelu Royal Boutique - Centrum města Korfu cca 3 km - Dobré spojení místními autobusy - Palác Mon Repos cca 1.6 Km - Letiště Korfu cca 4 km

3.

Louis Kerkyra Golf

Tento luxusní hotel sítě Louis hotels s velmi klidnou zahradou a vlastní pláží se nachází téměř v hlavním městě Kerkyře, kde je možné navštívit nejvyhledávanější památky ostrova Korfu. Vhodný pro náročnější klienty.

4.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---