Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Roda

Oblast
Typ letoviska Klidné
V Rodě byly objeveny pozůstatky dórského chrámu z 5. století př. n. l. zasvěceného bohu Apollonovi. Stopy po celém původním antickém městě se však zatím nenašly.
Nejrychleji se do Rody dopravíte letadlem, které přistává v hlavním městě Korfu (neboli Kerkyra), kde se nachází malé místní letiště. Odtud pak vede do Rody cesta po silnici. Pokud preferujete komfortnější soukromou dopravu, můžete do střediska vyrazit taxíkem za cca 40-50 eur. Do letoviska se ale dostanete i pravidelnou autobusovou linkou (cca 3 eur za jednosměrný lístek). Lze využít i automobilu z místní půjčovny. Do hlavního města ale pravidelně jezdí i trajekty z Řecka a Itálie, takže můžete vyrazit i vlastním vozem a pokračovat pak po silnici až do Rody. Ostrov Korfu nemá příliš spletitou dopravní infrastrukturu, je zde jen několik hlavních silnic, takže se do všech letovisek lze snadno dostat pomocí směrovek. V místě funguje taxi služba se stanovištěm přímo u pláže. Využít lze i autobusových linek, které pravidelně vyrážejí do hlavního města a do okolních letovisek.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Roda, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Roda

Na zlatavém severním pobřeží "smaragdového ostrova" Korfu se rozkládá vedle rušného letoviska Sidari a o něco méně bujarého letoviska Acharavi i malá a nepoměrně klidnější turistická oblast zvaná Roda. V této původně rybářské vesničce, dnes rozrůstajícím se středisku zaměřeném zejména na rodinnou dovolenou, mají návštěvníci vše doslova jako na dlani. Roda nabízí svým hostům jedinečnou kombinaci řecké tradice, především v podobě přívětivosti zdejších obyvatel a příjemného prostředí, a vymožeností moderní doby ve formě technologického vybavení v oblasti hotelnictví, pohostinství, sportu a zábavy. I okolní příroda má co nabídnout - výhledy na tyrkysové moře a večerní západy slunce nad obzorem jsou obzvláště působivé.

Pláže v Roda

Koupání v letovisku Roda je bezpečné jak pro děti, tak pro ty, kteří neholdují velkým plaveckým výkonům, neboť moře je v tomto místě poměrně mělké, většinou klidné a průzračné. Několik hotelů a barů zde také nabízí volný přístup do svých bazénů, kde se dá velmi příjemně relaxovat, nicméně je vhodné jako kompenzaci za využití bazénu zakoupit alespoň malé občerstvení. Pláž v Rodě je rovná, písčitá s příměsí malých oblázků a je denně udržována. Stejně jako v jiných podobných letoviscích, i zde si můžete na celý den pronajmout lehátko a slunečník a oddávat se bezstarostnému slunění a vodním radovánkám. Pro ty odvážnější, kteří touží po troše adrenalinu, je připraveno mnoho příležitostí ke sportovnímu vyžití - vodní lyžování, paragliding, jízda v motorovém člunu, ringo a další.

Vybavení střediska Roda

Obchodů je v Rodě ve srovnání s okolními letovisky méně, nicméně nabízejí vše potřebné. Najdete tu jak tradiční obchůdky se suvenýry, šperky a ručními výrobky, tak i potraviny a nápoje. Je zde dostupná i lékařská péče.

Taveren, restaurací a barů je zde dostatek na to, aby si každý vybral dle svého gusta. Jsou rozmístěny po celém letovisku od pláže až po starou část vesnice a nabízejí nejrůznější místní i mezinárodní pochoutky; na své si přijdou i vegetariáni a většina restaurací připravuje i dětské pokrmy. V noci Roda ožívá nočním životem ve svém osobitém stylu. Rušení nočního klidu je zakázáno, přesto jsou místa, kde je někdy zábava rušnější, nicméně oproti sousedním střediskům je mnohem snesitelnější. Najde se tu něco pro každého; místní podniky poskytují škálu nejrůznějších aktivit - karaoke, živou hudbu, disko, nebo naopak romantické posezení při svíčkách či sledování filmů na velké širokoúhlé obrazovce. Většina z místních klubů je otevřena do ranních hodin.

Co v Roda ?

Pro fanoušky motosportu jsou připraveny káry a malý závodní okruh. Je ale možné si pronajmout i automobily, motocykly či jízdní kola a vyrazit na výlet po okolí. Roda je však místem i pro pěší, a to hlavně díky upraveným stezkám, které vás provedou místními kopci a olivovými háji a ukáží vám něco z místní fauny a flóry. A pokud ani chůze není to pravé, pak je tu k dispozici ještě doprava koňmo.

Přímo v letovisku najdete dvě pamětihodnosti. Jednou je kostel svatého Georgiose, který je v provozu a pořádá pravidelné mše. Druhou památkou je pak zřícenina dórského chrámu z 5. století před naším letopočtem zasvěceného Apollonovi. V blízkém okolí lze navštívit sousední letoviska Sidari (cca 6 km) a Acharavi (cca 3 km). Ti, co mají rádi pěší turistiku a dlouhé procházky, zvládnou tuto cestu pěšky, ti ostatní mohou využít zápůjčky vozu, taxi či autobusové dopravy. Delší výlet můžete podniknout do hlavního měst Korfu (neboli Kerkyra), které opravdu stojí za vidění, a to především díky svým pamětihodnostem, romantickým zákoutím a možností zábavy. Nedaleko od sousedního střediska Acharavi se nachází nový aqua park, který nabízí spoustu vodních atrakcí, zejména pro děti. Lodí pak můžete z Rody vyrazit po klidném moři k blízkým ostrovům.

Video z pláže v Roda

Na tomto videu se můžete podívat na klid a pohodu, která v letovisku Roda může být.

Video

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Roda

Silver Beach od 15 159 Kč se všemi poplatky

Velmi žádaný a nově zrekonstruovaný hotel Silver Beach s rodinnou atmosférou se nachází cca 250m od moře a dlouhé písečné pláže, která je k dosažení přes silnici. Cesta na pláž vede malebným centrem s možnostmi nákupů. Hotel Silver Beach leží v klidnějším prostředí a samotné rušné centrum letoviska Roda, kde je nákupní zóna s obchody, supermarkety, bary, tavernami, restauracemi, pekárnami, cukrárnami a kavárnami, je vzdáleno jen cca 50 m. V letovisku Roda jsou možnosti denní i noční zábavy. Autobusová zastávka je cca 100 m od hotelu.

1.

Sandras studia

Rodinná rezidence Sandras s pěknou zahradou leží na klidném místě, přímo u menší oblázkové pláže, 600 m od centra Rody, 1,5 km od centra rušného letoviska Acharavi.

2.

Blue Lagoon studia a apartmány

Nejbližší restaurace a bary cca 500 m  od hotelu Blue Lagoon - Nákupní možnosti cca 100 m - Autobusová zastávka cca 200 m - Letiště Korfu cca 33 km

3.

Angela Beach od 12 190 Kč se všemi poplatky

Přátelský hotel s příjemnou atmosférou se skládá ze dvou budov a je situován přímo u přírodní pláže s hrubým pískem. Vesnička Roda s příjemnými tavernami je od hotelu vzdálena asi 3 km. K dopravě do ní můžete využít hotelovou dopravu, která jezdí ve dnech a hodinách určených hotelem. Hotel Angela Beach doporučujume i rodinám s dětmi a klientům, kteří vyhledávají klidnější dovolenou.

4.

Mitsis Roda Beach Resort od 13 190 Kč se všemi poplatky

Hotel Mitsis Roda Beach Resort se nachází v klidné části na severu ostrova Korfu cca 1 km od rušného střediska Roda s obchůdky, restauracemi, bary a tradičními tavernami. Hlavní město Korfu je vzdáleno cca 36 km, autobusová zastávka cca 500 m. Transfer z letiště cca 90 minut.

5.

Roda Garden Village

Roda Garden Village je příjemný rodinný hotelový komplex v zahradě, u oblázkové pláže, cca 800 m od centra střediska Roda a cca 1,5 km od centra Acharavi.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---