Doprava na Korfu

2 min.

Pokrytí Korfu silniční sítí

Na řeckých silnicích se jezdí jako ve většině evropských zemí vpravo. To platí i o Korfu. Temperamentní Řekové jako řidiči nepatří k těm, kteří by striktně dodržovali pravidla silničního provozu. Například předjíždění zprava, které je i tady samozřejmě zakázané, není výjimkou. Je proto dobré být při řízení vozu obzvláště opatrní. Povinností je používání bezpečnostních pásů. Měli byste u sebe vždy mít řidičský průkaz, technický doklad o vozidle, doklad o pojištění, lékárničku a výstražný trojúhelník.

Doporučujeme:

  • komunikace v češtině
  • nulová spoluúčast
  • skvělé ceny
  • kompletní pojištění
  • doručení darma

Hlavní silniční dopravní cesty jsou poměrně slušné, nicméně můžete se setkat s jistými problémy. I na těch kvalitnějších se mohou objevovat výmoly či překážky v podobě kamení a hlíny, způsobené sesuvy půdy v deštivém období. Silnice jsou často lemovány všudypřítomnými olivovníky, které sice v turistických centrech vytvářejí překrásnou kulisu panenské přírody, ovšem na silnicích mohou způsobit mnohé nepříjemnosti. Opadávají z nich totiž olivy, které pak při přejetí automobilem vytvoří na vozovce velmi kluzkou olejovou vrstvu. Také některá značení na silnicích mohou chybět nebo se nacházejí v místech, kde již nelze reagovat. Jedná se zejména o některé zatáčky. Nicméně všechny tyto nepříjemnosti jistě nahradí výhled do malebné přírody lemující téměř všechny silnice na Korfu.

Rychlost je na silnicích v obcích stanovena na 50 km/h, mimo obce 80 km/h.

A podle čeho plánovat Vaše cesty po Korfu?

Jezdit je samozřejmě ideální podle klasických papírových map. Pro plánování Vám však jistě postačí mapy Korfu v podobě elktronické. Zde je základní přehled - Korfu - mapa

Čtěte také: Korfu - mapy ostrova

Naše tipy na zájezdy