Půjčování vozidel

3 min.

Korfu - půjčování aut

Je to obtížné?

Vůbec ne. Půjčování vozidel na ostrově Korfu je velmi jednoduché. Autopůjčoven je zde hodně. Liší se cenami i podmínkami a tak doporučujeme vybírat opravdu pečlivě. Je škoda někde přehlédnout poznámku o spoluúčasti a pak kvůli tomu, že Vám někdo na parkovišti poškrábal auto, strávit zbytek dovolené dohadováním se o 300 euro za opravu.

Doporučujeme:

komunikace v češtině
nulová spoluúčast
skvělé ceny
kompletní pojištění
doručení darma

Pokud jedete na dovolenou s CK, je možné využít i služeb delegáta. Ti Vám obvykle podmínky přetlumočí. Porblém však bývá s cenou. Delegáti obvykle doporučují je půjčovny, u kterých mají za klienta provizi. Často to bývá tak, že půjčování aut je jeden ze způsobů, kterým si delegát na ostrově přivydělává. Na tom by nebylo nic špatného, pokud byste tu provizi neplatili Vy. Auta přes delegáta bývají často o 20% až 50% dražší, než kdybyste si auto zajistili sami. To samé pak platí o výletech od CK nebo zakoupených přímo na místě v místním turistickém centru. Přesto i často vyjde levněji si půjčit auto a na místo si zajet a spojit výlet s koupáním na nějaké hezké pláži, než zaplatit za výlet a jet tam hromadně busem.

Jak dlouho dopředu auto rezervovat?

Chcete-li mít jistotu, že auto opravdu budete mít, rezervujte si ho s co největším předstihem. Často se stává, že zejména v období hlavní sezony, tedy od začátku července do půli září, bývají všechna auta půjčená či rezervovaná a auto neseženete. Ani na místě u místních půjčoven, ani přes internet. A pokud ano, bývají ceny velmi vysoké, nastavené pro klientelu z Německa, Ruska či Anglie.

Na co si dát pozor?

Hlavní je spoluúčast - auto by mělo mít kompletní pojištění a měli by ho nabízet s nulovou spoluúčastí. Pak máte klid a nemusíte se strachovat, že byste něco platili.. Přesto je potřeba se k autům chovat slušně. Nulová spoluúčast neznamená, že můžete vzít malého Matize a jet s ním někde rally nebo že můžete nacvičovat smyky přes ruční brzdu. Vandalismus a neadekvátní použití auta se nebude líbit žádné půjčovně. Plánujete-li výlety po polních cestách do vnitrozemí Korfu, určitě si půjčte auto typu 4x4. Jednak bývají vyšší a projede s nimi vymleté koleje či velké díry, a jednak po zapnutí 4x4 vyjedou i prudké kopce, kde by klasické silniční auto zůstalo stát kvůli v jemném prachu a šterku protáčejících se kol.

Doporučení

Již několik let funguje v ČR pobočka půjčovny aut TopCars Corfu. Tato půjčovna má jedny z nejnižších cen, kvalitní a spolehlivá auta a zapůjčené auto Vám zdarma přiveze až k hotelu a zase si ho tam vyzvedne. Samozřejmostí je nulová spoluúčast. Tuto půjčovnu doporučujeme jako osvědčenou a klienti bývají s jejími službami vždy spokojeni. pro ceny a další viz jejich stránky TopCars Corfu

Čtěte také: Doprava na Korfu

Naše tipy na zájezdy