Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ostrov Nysiros

V souostroví Dodekanes se nachází atraktivní ostrov vulkanického původu s názvem  Nyssiros, který se stal vyhledávaným výletním cílem turistů z blízkého ostrova Kos a Rhodos. Tento jedinečný ostrov, obklopený skalnatým pobřežím o rozloze 41,6 km², s 950 stálými obyvateli je známý nejen díky zde vyráběnému nealkoholickému nápoji s mandlovou příchutí (Soumada) ale v první řadě jej proslavil kráter Stefanos a působivá kaldera v hlavním městě Mandraki.I když zde není plně rozvinut cestovní ruch, hlavní město Mandraki je po celou letní sezonu hojně navštěvováno turisty z celého světa, kteří se zatajeným dechem obdivují krásu kaldery s klášterem Panagias Spilianis, která v kontrastu s temně modrým a dost často divokým mořem vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Oblast
Nyssiros leží mezi ostrovy Kos a Tilos. Na ostrov Nissyros odplouvají po celou letní sezonu za příznivého počasí výletní lodě z ostrova Kos a Rhodos. Cestu lze podniknout v rámci fakultativního výletu pořádající cestovní kanceláře ale i na vlastní pěst.
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ostrov Nysiros, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 20. 6. 2018 Pluli jsme lodí z Kosu, my s místní agenturou, ale někteří turisté na vlastní pěst (např.i se skútrem - sami pak projeli ostrov). U vstupu do kráteru jsem byla mile překvapena - akceptovali zde kartu ITIC (sleva). Hodně zde foukalo a nezbytné byly brýle na očích, prach a písek bodal do kůže, výhodou v tu chvíli byla pokrývka hlavy a dobré boty(sestupuje se dolů do kráteru - což je rozlehlá pláň s vyvěrajícím horkým vzduchem a sírou). Na ostrově výborné taverny s místními dobrotami.

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---