Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kommos

Kommos je dlouhá písečná pláž s jemným pískem a velmi příjemným vstupem do vody. Pomalu se svažující pláž je dostatečně široká jak na slunění, tak na různé hrátky a vzhledem ke své délce je vhodná i na dlouhé procházky, kdy se od Kommos dá dojít až do některé z taveren na pláži vesničky Kalamaki (cca 3km). 10m od pláže se nachází archeologické  vykopávky mínojského města Kommos. Pláž Kommos bývá často navštěvována turisty pobývajícími v Mátala, kdy jim poskytuje klidnou a zajímavou alternativu  k jejich rušnému letovisku. Cesta z Kommos do Mátala je možná jen vnitrozemím, cestě po pobřeží brání vysoké útesy. Pokud jste však aktivní a zkušení v potápění (silné mořské proudy), jsou tyto útesy mezi Mátala a Kommos údajně plné podmořského života - ryb, hvězdic, krabů ...

Oblast
Pláž se nachází v zálivu Messara (Messara Bay) na jižním pobřeží Kréty, cca 2 km od vesničky Pitsidia, přes kterou vede přístupová cesta ke středisku a pláži Mátala, 3 km jižně od letoviska Kalamaki a asi 10 km jižně od střediska Timbaki.
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kommos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Parametry

Kvalita vody Mírně zakalená
Dno Oblázky, Písek, Kamenné plotny
Povrch Kamínky, Písek
Vybavení Slunečníky/lehátka, Sprcha , Občerstvení, Plavčík / dohled
Šnorchlování Nic zajímavého
Přistup a doprava Pěšky, Osobní auto, Skůtr
Příroda Holá pláž

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 23. 2. 2020 Skvělá pláž na lenošení, nad pláží plocha pro karavany, pod ní je sociální zařízení a venku i sprchy, pod útesem je taverna, další taverna je na útesu, ke konci sezóny málo lidí, nádherné západy slunce, pláž v části u archeologického naleziště je oblázková, ježky jsme nepozorovali, ale můžou být na kamenech dál v moři.

Doporučuje

Prima
--- • --- • ---
---